Προς το περιεχόμενο

Genesis Thor 200 hybrid mechanical 29.90


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.e-shop.gr/pliktrologio-genesis-nkg-1237-thor-200-hybrid-mechanical-rgb-gaming-p-PER.576201

Φαίνεται καλό για τα χρήματά του. Υβριδικό με usb και audio εισόδους ενώ είναι και RGB.

Σύμφωνα με την παρακάτω ιστοσελίδα έχει διακόπτες outemou red.

https://genesis-zone.com/product/thor-200-rgb

 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Το "hybrid" δε μου αρεσει . Εχω τα  thor 300 τιμια για τα λεφτα τους

Γιατί το λες; τι αρνητικό έχουν τα hybrid;

 

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Federacion είπε

Εγώ που δεν παίζω με πληκτρολόγιο είναι καλό για αθόρυβη πληκτρολογηση; 

Για αθόρυβη πληκτρολόγηση το μόνο πράγμα που αξίζει είναι πληκτρολόγιο μεμβράνης με max 10€-15€.  Ακόμα και οι κόκκινοι διακόπτες που διαφημίζονται ως αθόρυβοι κάνουν παραπάνω θόρυβο από μεμβράνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dicto είπε

Για αθόρυβη πληκτρολόγηση το μόνο πράγμα που αξίζει είναι πληκτρολόγιο μεμβράνης με max 10€-15€.  Ακόμα και οι κόκκινοι διακόπτες που διαφημίζονται ως αθόρυβοι κάνουν παραπάνω θόρυβο από μεμβράνη.

Κοκκινοι αθορυβοι απο ποτε; Μηπως εννοεις τους καφε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Κοκκινοι αθορυβοι απο ποτε; Μηπως εννοεις τους καφε;

έκανα ένα test με κόκκινους cherry και καφε, kalh , καμιά διαφορά στην γκρίνια της γυναίκας μου, το ίδιο ανυπόφορη και με τα δυο πλκτρολόγια

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Κοκκινοι αθορυβοι απο ποτε; Μηπως εννοεις τους καφε;

Ίσως εννοεί silent reds.. αλλά νομίζω και οι απλοί red είναι πιο αθόρυβοι απο cherry brown.

Όλοι πιο θορυβώδεις απο membrane όμως iirc

Επεξ/σία από Mifune
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 ευρώ κάνει αυτό. Δεν θεωρείται προσφορά ή φθηνό. Το είχε μια περίοδο στα 40.

Κατά τ'άλλα καλό είναι το turbox το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, The_Judas είπε

55 ευρώ κάνει αυτό. Δεν θεωρείται προσφορά ή φθηνό. Το είχε μια περίοδο στα 40.

Κατά τ'άλλα καλό είναι το turbox το έχω δοκιμάσει.

40 το πήρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το πείρα προ ολίγου και σας γράφω από αυτό. Λοιπον ασε τι γραφουν στο σιτε τους ...... outemou κόκκινοι είναι αυτό που αντικατέστησε (προσωρινά) οποτε έχω άποψη και όχι σίγουρα δεν έχει είναι μακράν πιο θορυβώδες / κλικι κλικι ..... προς μπλε διακόπτες φαίνεται να έχει. Αυτό το hybrid μαρκετίστικη μπούρδα είναι σκέτους κόκκινους να βάζανε θα ήταν πολύ λιγότερο κλίκι κλίκι.

Τώρα θα μου πεις γιατί δεν το βγάζεις ένα πλήκτρο να δεις τι είναι ναι το έκανα αλλα είναι άσπροι 😛 Οποτε από τον θόρυβο και επειδή έχω και άλλο με μπλε σας λέω είναι μπλε outemou.

Το rgb δε είναι σε κάθε ένα πλήκτρο ξεχωριστά αλλα στο keyboard σε λωρίδες αυτή είναι η ουσιώδη διαφορα που είδα. Παρόλα αυτά μια χαρά φαίνεται για οποιον ανησυχήσει.

Κατά αλλα στιβαρή κατασκευή πλαστικη φαίνεται μου αρέσει που έχει μια κλίση μικρή χωρίς τα ποδαράκια κιόλας. Στο βύσμα εκτος από το USB έχει και 2 καρφιά για ήχο και μικρόφωνο αλλα είναι σαν 1 καλώδιο οποτε φαίνεται ok. Το usb hub έβαλα ένα usb stick για δοκιμη το αναγνώρισε κανονικά άρα δουλεύει 😛

Για 30 euro είναι καλή τιμή για παραπάνω όχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο πήρα και εγώ τωρα. Λογικά θα είναι τίποτα custom διακόπτες καθώς είναι είναι και hybrid.

Δεν έχει τον ίδιο ήχο με το thor 300, εμένα δεν μου ακούγεται για blue switch, είναι πολύ λιγότερο clicky αλλά προφανώς δεν είναι αθόρυβο καθώς είναι μηχανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το thor 300 red παντως με βολεψε . Και το green μονο για πληκτρολογηση που δεν εχω μαθει ακομα :P αν και σπαει @χιδια απο το κλικι-κλικι θορυβο .

Ομως πολλοί διακόπτες (red) χαλασαν στο 6μηνο δηλαδη καποια γραμματα πρεπει να τα πατας 2-3 φορες . Ενω στα blue/black δε μου εχει χαλασει ακομα πληκτρο . Με ελαχιστη χρηση σε ολα δε τα κοπανάω σε games - πχ το spacebar αν δε το πατας κεντρο θα χαλασει γρηγορα 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...