Προς το περιεχόμενο

Asus TUF Gaming VG27AQ 399€ (Mediamarkt)


marios_dlk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, FeelsBadMan είπε

το συγκεκριμενο πανελ εχει flickering και overshoot κατω απο τα 100Hz, οποτε για καρτες που δε μπορουν να βγαλουν 100+fps, κονσολες κλπ δεν ενδείκνυται. Θα θελα και γω να μαθω τι παιζει με εγγυηση ΜΜ σε backlight bleeding, uniformity, 0 pixels κλπ.

To overshoot στα 60hz με το fast reponse (trace free) ενεργοποιημένο είναι όντως πολύ αλλά μην ξεχνάμε ότι η οθόνη κοστίζει σχεδόν όσο έχουν τα 1440p 60hz IPS και ότι δεν αγοράζει κάποιος οθόνη 144hz για να την χρησιμοποιεί στα 60hz.

Σχετικά με το flickering δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, η οθόνη είναι flicker free.... Ίσως εννοείς ότι αν κάποιος ενεργοποιήσει το low motion blur με μικρό refresh rate θα δει flicker αλλά αυτό συμβαίνει σε όλες τις οθόνες, έτσι είναι αυτή η τεχνολογία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Αρκετα καλη τιμη.

Δε ξερω ποιο πανελ φοραει βεβαια,εαν ειναι το κλασσικο AUO η καποιο νεοτερο αλλα οπως και να χει λιγα παιζουν σε αυτη τη τιμη.

Παραθέτω για το panel: "Exact model is M270Q008V002 from AUO".

Όντως είναι καλή η τιμή του. Θα το χτύπαγα αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον δεν χρειάζομαι τόσο γρήγορο monitor. Νομίζω ότι πληρώνεις περισσότερο την ταχύτητα παρά την ποιότητα εικόνας και εγώ ψάχνω το αντίστροφο...

Καλή Χρονιά σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ είχα δει ότι στη σελίδα του mediamarkt είχε και ένα "άλλο" vg27aq από τα 650 στα 499€ που έλεγε στη περιγραφή ότι είναι ips και στο τίτλο ips χωρίς το 0.4ms. Υποψιάζομαι πως αυτό που λίνκαρε ο ts είναι το:

 https://www.asus.com/Monitors/TUF-Gaming-VG27BQ/

Το οποίο έχει όντως tn αλλά λέγεται vg27bq.

Αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω πείτε μη πάρω κανένα στο λαιμό μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Παιδιά εγώ είχα δει ότι στη σελίδα του mediamarkt είχε και ένα "άλλο" vg27aq από τα 650 στα 499€ που έλεγε στη περιγραφή ότι είναι ips και στο τίτλο ips χωρίς το 0.4ms. Υποψιάζομαι πως αυτό που λίνκαρε ο ts είναι το:

 https://www.asus.com/Monitors/TUF-Gaming-VG27BQ/

Το οποίο έχει όντως tn αλλά λέγεται vg27bq.

Αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω πείτε μη πάρω κανένα στο λαιμό μου.

εχεις δικιο και στο link του ts αν πατε κατω που λεει κατασκευαστης λέει 

αριθμος κατασκευαστη εχει VG27BQ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να έχουν κάνει λάθος στον τίτλο γιατί κάτω στα χαρακτηριστικά θα δείτε "Αριθμός κατασκευαστή: VG27BQ" που είναι το TN Panel! Όσοι έχουν κάνει παραγγελία ήδη ας επικοινωνήσουν καλύτερα με Mediamarkt άμεσα ώστε να ξεκαθαριστεί πριν παραλάβουν.

ASUS.png.607d84c8265289fb0ca7c5a1ddfa6089.png

 

Επεξ/σία από LaMereda
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Κάβουρας είπε

Τελικά η προσφορά, προσφορά δεν ήταν.(μάλλον). Λάθος περιγραφή προϊόντος-κωδικου;

Θα δείξει...Έστειλα mail να μου επιβεβαιώσουν πιο μόνιτορ είναι τελικά.Και φυσικά αν είναι το TN πάμε για ακύρωση και επιστροφή χρημάτων :)

Επεξ/σία από 1.3power
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια το monitor εξαντληθηκε: https://www.mediamarkt.gr/el/product/_asus-tuf-gaming-vg27aq-27-inch-hdr-quad-hd-ips-monitor-165hz-adaptive-sync-1ms-1229649.html

Το ειχαν στα 500€ με δωρεαν μεταφορικα και εως 24ς ατοκες δοσεις...

Ας τους τα πριξουμε λιγο στο mediamarkt μπας και την ξαναφερουν στην ιδια τιμη!

Το συγκεκριμενο που εχουν στα 400€ τωρα, ειναι λαθος μοντελο, ειναι το TN Panel με το ονομα του IPS panel.

Edit: Εγω εβαλα σε αγγελια το τωρινο μου monitor, μονο και μονο που βρηκα αυτο σε καλη προσφορα με εψησε. Αλλιως κοιτουσα της LG ενα παρομοιο, με καλυτερο 10bit colour panel και χαμυλοτερο input latency, αλλα οχι με τοσα feutures οσο το συγκεκριμενο, σε χαμυλοτερη τιμη. Ριχτε μια ματια οποιος ενδιαφερετε: https://www.skroutz.gr/s/20192961/LG-27GL850-B.html (Ανεβηκε σημερα στα 550. αλλα ηταν 506 χθες)

Επεξ/σία από Michaelmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, neofilelera είπε

μια 1660τι (λαπτοπ) θα σηκωσει αναλυσεις 1440p?

για κανενα λογο

και σιγουρα οχι πανω απο 100fps εκτος κι αν παιζεις μονο csgo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδου η απαντηση που μου εστειλαν. Βγαλτε ακρη τωρα εσεις...

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν της παραγγελίας με αριθμό 20851987 είναι το ASUS TUF Gaming VG27AQ 27 inch HDR Quad HD Monitor,165Hz, Adaptive-Sync,0.4ms
με TN panel (Twisted Nematic ).
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, flytz88 είπε

Ιδου η απαντηση που μου εστειλαν. Βγαλτε ακρη τωρα εσεις...

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν της παραγγελίας με αριθμό 20851987 είναι το ASUS TUF Gaming VG27AQ 27 inch HDR Quad HD Monitor,165Hz, Adaptive-Sync,0.4ms
με TN panel (Twisted Nematic ).

Προσωπικα τους εγραψα οτι αν το προιον ειναι οντως το VG27AQ να προχωρησει η παραγγελια κανονικα.Σε περιπτωση που εχει γινει λαθος και το προιον ειναι το VG27BQ να γινει ακυρωση και επιστροφη χρηματων .Ακομα βεβαια δεν εχω παρει απαντηση αν και ηταν αργια σημερα για τα καταστηματα.Το μονο σιγουρο ειναι οτι σιγα μην ξερουν τι τους γινεται οσο αναφορα τις λεπτομερειες των προιοντων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...