Προς το περιεχόμενο

Μπορώ να πουλήσω κάτι στο σάιτ που είναι κομμένο τιμολόγιο;


tst_inakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα αγοράσει μερικά κομμάτια για pc τα οποία θέλω τώρα να πουλήσω, συγκεκριμένα cpu-mobo. Είχα βάλει στην αγγελία ότι υπάρχουν αποδείξεις αλλά είχα εντελώς ξεχάσει ότι ήταν τιμολόγια (κομμένα το 2018). Υπάρχει πρόβλημα; Να στείλω μια φωτοτυπία του τιμολογίου στον αγοραστή; Τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στείλε μια φωτοτυπία απλά για την εγγύηση. Αν δεν υπάρχει εγγύηση και τίποτα να μη στείλεις σιγά το πράγμα.

Όσες φορές (ελάχιστες) έχω αγοράσει κάτι μεταχειρισμένο (εκτός εγγύησης) ποτέ δε ζήτησα/πήρα απόδειξη. Μου είναι τελείως άχρηστη.

Τώρα αν το αντικείμενο ήταν μέσα σε εγγύηση τότε θα την ήθελα απλά και μόνο για την εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο insomnia υπαρχει δυνατοτητα πωλησης μεσω αγγελιας, δεν ειναι ενδιαμεσος οπως το amazon ή το ebay. Δεν υπαρχουν πρακτικα "κανονες" οσο αφορα την συμπεριφορα, αγοραστική ή πωλητη, ολα επαφιονται στην ηθική του καθενος (καταθεση και αποστολη, αντικαταβολη κοκ). Προσωπικα με προβληματιζει η ιδεα (για σενα και μελλοντικες επαφες σου με την Εφορια) να αγοραζεις με τιμολογιο, αρα χωρις ΦΠΑ και να πουλας (ή να χαριζεις, κανεις δωρο κτλ) σε αλλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και   στο   τιμολογιο   υπαρχει   ο  φπα....

Απλα   εχει   επιστραφει   στην   επιχειρηση   του   χρηστη.

Αν   εχει  δηλωθει   φυσικα   στα   εξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...