Προς το περιεχόμενο

[tv box]Tanix TX9S Amlogic S912 2GB RAM 8GB ROM 20euro


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με 2GB Ram και 8GB Rom δεν το προτείνω, τα μισά θα είναι δεσμευμένα απ το λογισμικό μόνο. Έχω αντίστοιχο άλλης εταιρίας με ίδια χαρακτηριστικά και Kodi, netflix, έναν player και OTE TV τιγκαρε η συσκευή, η ταχύτητα του για 2GB με μέτριες απαιτήσεις θα είναι υποφερτή 

Επεξ/σία από Phoenix7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Με 2GB Ram και 8GB Rom δεν το προτείνω, τα μισά θα είναι δεσμευμένα απ το λογισμικό μόνο. Έχω αντίστοιχο άλλης εταιρίας με ίδια χαρακτηριστικά και Kodi, netflix, έναν player και OTE TV τιγκαρε η συσκευή, η ταχύτητα του για 2GB με μέτριες απαιτήσεις θα είναι υποφερτή 

Για kodi μπορείς να εγκαταστήσεις και coreelec και να μην έχεις θέμα με μνήμη αφού δεν θα τρέχει το android από πίσω και να έχεις το android μόνο για ote tv και youtube...οπότε θα είναι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimxyp είπε

Για kodi μπορείς να εγκαταστήσεις και coreelec και να μην έχεις θέμα με μνήμη αφού δεν θα τρέχει το android από πίσω και να έχεις το android μόνο για ote tv και youtube...οπότε θα είναι οκ...

Έχει reset button δίπλα στην υποδοχή ρεύματος; Θυμάμαι με αυτόν τον τρόπο μπαίνεις στο service μενου για πέρασμα coreelec κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για την ραμ και πως θα ανταποκρινεται αλλα η ρομ 8gb ειναι απαγορευτικη.Παιζει μεχρι και 6 να ειναι δεσμευμενα απο το λογισμικο.Με 16ρα ισως αξιζε στο 20ρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Livagoth είπε

Για κάποιον που θέλει να κάνει μια απλή TV smart, μια χαρά είναι, με 20€ κάνει την δουλειά του και με το παραπάνω.

Πράγματι αν είναι μόνο για φλασάκια με ταινίες και streaming...νομίζω θα είναι οκ και θεωρώ πολύ καλύτερα από κάτι σάπια "Smart TV OS" που έχει πολύς κόσμος ήδη στη TV του. + Το βασικό είναι 20 ευρώ άρα δεν χτυπά τελωνείο.

 

Φυσικά όπως και με τα περισσότερα ανώνυμα δεν ξέρω τι παίζει με Widevine certificate και αν τελικά θα μπορείς να βλέπεις 720 και 4Κ σε Netflix.

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kost09 είπε

Αυτό για να μην φας τελωνείο πρέπει να πληρώσεις καπέλο άλλα 15 ευρώ με επιλογή EU priority line.Οπότε βγαίνει στο 50άρι περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...