Προς το περιεχόμενο

The Outsider (HBO, 2020)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κλασσικό format του ενός επεισοδίου την εβδομάδα αποδεικνύει πως Α) έχω γεράσει πραγματικά καθώς με το που βγαίνει το καινούργιο έχω ξεχάσει τι έχει γίνει στο προηγούμενο και Β) τελικά, ίσως , το format που εισήγαγε το ΝέτφλιΚςξ του "ολα μαζί" είναι...καλύτερο(;) καθώς δεν κάθεσαι να περιμένεις μια ολάκερη εβδομάδα για να δεις τι γίνεται επειδή σε ΄έχει φάει το "άγχος" απο το συνεχόμενα cliffhanger περιμένοντας το επόμενο twiiiiist 😁
Κοινώς, πλέον, μου δίνεται η εντύπωση πως μου χαλάει όλη τη ροή ενός σίριαλ - και δεν είμαι απο αυτούς που τα βλέπουν όλα μονοκοπανιά, απλά τα βλέπω με το δικό μου πάσο.

Τέσπα, το σίριαλ εξακολουθεί να είναι εξαιρετικό και το θέμα του "τραβήγματος" δεν εχει να κάνει με τη σειρά αλλά με εμένα, αντε να δούμε πως θα τελειώσει (διάβασα πως το τέλος του βιβλίου ειναι απογοητευτικό).

Στις 12/2/2020 στις 1:45 ΜΜ, takis69tzel είπε

Τέλειο το 6......πάμε για τρελό finish !!!!!!!

 Ποιο finish Τάκη μου, έχουμε άλλα 4 επεισόδια ! 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικα το format ένα επ . την εβδομαδα ειναι αυτο πόυ χαρακτηρίζει τις σειρές . Ειναι αυτο που δινει την ευκαιρια για συζητήσεις θεωρίες και μπλα μπλα με φίλους που βλεπουν την ιδια σειρά κ αναγκαστικά με τον ιδιο ρυθμό . Δε μπορώ να φανταστώ π.χ. τι θα γινόταν αν το GoT έβγαζε ολα τα επεισόδια του κύκλου μονοκοπανιά και ξεκίναγε μια συζητηση με παρέα για τη σειρά οπου αλλα επεισόδια θα ειχε δει ο καθένας .

Οσο για το Outsider αν κ παραμενει ποιοτικό βαδίζει σε επικίνδυνα μονοπάτια φλερτάροντας με τη γελοιότητα κατω απο το μανδύα της σοβαρότητας . Ελπίζω να μη συμβεί γιατι η σειρά πραγματικά αξίζει .

Επεξ/σία από totalius
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, totalius είπε

Κανονικα το format ένα επ . την εβδομαδα ειναι αυτο πόυ χαρακτηρίζει τις σειρές . Ειναι αυτο που δινει την ευκαιρια για συζητήσεις θεωρίες και μπλα μπλα με φίλους που βλεπουν την ιδια σειρά κ αναγκαστικά με τον ιδιο ρυθμό . Δε μπορώ να φανταστώ π.χ. τι θα γινόταν αν το GoT έβγαζε ολα τα επεισόδια του κύκλου μονοκοπανιά και ξεκίναγε μια συζητηση με παρέα για τη σειρά οπου αλλα επεισόδια θα ειχε δει ο καθένας .

Οσο για το Outsider αν κ παραμενει ποιοτικό βαδίζει σε επικίνδυνα μονοπάτια φλερτάροντας με τη γελοιότητα κατω απο το μανδύα της σοβαρότητας . Ελπίζω να μη συμβεί γιατι η σειρά πραγματικά αξίζει .

Προφανώς φίλε, στη τελική, δεν ξεκίνησα να παρακολουθώ σειρές με την έλευση του Netflix, απλά, όπως είπα και πάνω, δεν έχω πλέον υπομονή στα βαθιά γεράματα και λόγω του  υπερκορεσμού media/παρακολούθηση διάφορων σειρών ταυτοχρόνως έχω ξεχάσει (που λέει ο λόγος) τι έχει γίνει στο προηγούμενο με το που βγαίνει το επόμενο ;) .

To φαινόμενο του "ολα τα επεισόδια μαζί" ειναι σχετικά νέο ακόμα αλλά θαρρώ πως αυτή η αλλαγή του format δεν είναι στην τελική κακή καθώς μπορείς να παρακολουθείς ότι θέλεις/αυτο που θέλεις με το πάσο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2020 στις 12:54 ΜΜ, villasg είπε

Dean Kootz και μονο πλεον

δεν ειναι θεμα δεκαετιας....,εχει καλα βιβλια ο kootz...πολλα τα οποια τα εχω διαβαση (bell)...απλα δεν μπορεις να να τα κανεις σειρες και ταινιες...αυτη ειναι η διαφορα με τον king.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η φορα θα κραξω επεισοδιο. Το 7ο απαραδεκτο, σκετο filler εκτος απο το φιναλε που μας συνηθιζει σε cliffhangers η σειρα. Δε βρηκα κανενα απολυτως νοημα στο 7ο επεισοδιο με αυτα που ειδαμε στο τελος του 6ου.

Τεραστιο thumbs down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Mετα το τερμα βαρετο 7ο, το 8ο δεν εδωσε πολλα. Μετα την τρομερη εισαγωγη η σειρα εχει πεσει, και εχει πεσει παρα πολυ.Οι εξελιξεις πανε παρα πολυ αργα, το 7ο και το 8ο ανετα χωρουσαν σε ενα επεισοδιο. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μια μεγάλη κατρακύλα το 9ο είναι ένα πολύ καλό επεισόδιο. Αν είχαν "χωρέσει" το βιβλίο σε 5 επεισόδια θα μιλούσαμε για σειρά-φαινόμενο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...