Προς το περιεχόμενο

[PSU] Seasonic PRIME Ultra Titanium 1000W 220€ στο amazon.co.uk


kkatzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τροφοδοτικό ειδικού σκοπού 1000W Titanium.

Είναι για προ-παραγγελία, οπότε να ξέρουν όσοι παραγγείλουν ότι θα δεσμευτούν τα λεφτά τους, ακόμα και αν σταλεί μετά από 2 μήνες το αντικείμενο.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B075M8FH4C/

Πληρωμή σε EUR για να αποφύγουμε την άδικη προμήθεια 2% της τράπεζας σε περίπτωση ακύρωσης.

Ελλάδα 340+μεταφορικά. Ελάχιστο από ιστορικό τα 250€ + μεταφορικά. https://www.skroutz.gr/s/13636907/Seasonic-Prime-Ultra-Titanium-1000W.html

Επεξ/σία από kkatzos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα χρήματα ΔΕΝ δεσμεύονται από την πρώτη στιγμή. Τα τραβάει το amazon όταν το προϊόν είναι έτοιμο προς αποστολή. Οπότε πληρωμή σε στερλίνες για αποφυγή της ασύμφορης ισοτιμίας του amazon. Η προμήθεια της τράπεζας δεν είναι 2% σε όλες τις τράπεζες. 

 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Τα χρήματα ΔΕΝ δεσμεύονται από την πρώτη στιγμή. Τα τραβάει το amazon όταν το προϊόν είναι έτοιμο προς αποστολή. Οπότε πληρωμή σε στερλίνες για αποφυγή της ασύμφορης ισοτιμίας του amazon. Η προμήθεια της τράπεζας δεν είναι 2% σε όλες τις τράπεζες. 

Δεσμευονται απο την πρωτη στιγμη! Το εχουμε γραψει δεκαδες φορες και ειναι κατι νεο που ισχυει καπου απο Σεπτεμβρη χοντρικα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν κάνω τόσο λάθος, και διορθώστε με, δεσμεύονται σε προϊόντα που είναι ετοιμοπαράδοτα ή έστω με λίγες μέρες παράδοσης, και όχι σε αορίστου χρόνου. 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεσμευονται ανεξαρτητως stock η οχι.Επισης μετα το περας των 5 ημερων,τα τραβανε κανονικα παλι αν εχει στοκ η οχι.Εχει γινει απειρες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, matrixxx said:

Δεσμευονται απο την πρωτη στιγμη! Το εχουμε γραψει δεκαδες φορες και ειναι κατι νεο που ισχυει καπου απο Σεπτεμβρη χοντρικα.

Για Amazon.co.uk λέμε πάντα? Γιατί το US δεν έχει αλλάξει πολιτική, αλλά δε ξέρω για τα υπόλοιπα ευρωπαικά Amazon, γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλα λογια εχω ακουσει για τα super flower τροφοδοτικα .Νομιζω οτι του ts ειναι  υπερβολη ^2  και μπορω να παω στο The Super Flower Leadex II 1000W απο ελλαδα στα 184 ευρω που απλα ειναι υπερβολη.  Δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο αλλα σημασια εχει πολλες φορες και να το χρειαζομαι πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ενα συστημα 3700  5700 ΧΤ  - πανω απο 650W  νομιζω ανεβαζει τη καταναλωση . Και 650 το λεω επειδη εχω 12 δισκους πανω αλλιως και με 550 W κανεις δουλεια μια χαρα.  Εγω εχω το Seasonic Titanium 650W

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Aias είπε

πολυ καλα λογια εχω ακουσει για τα super flower τροφοδοτικα .Νομιζω οτι του ts ειναι  υπερβολη ^2  και μπορω να παω στο The Super Flower Leadex II 1000W απο ελλαδα στα 184 ευρω που απλα ειναι υπερβολη.  Δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο αλλα σημασια εχει πολλες φορες και να το χρειαζομαι πραγματικα.

Άλλη κατηγορία. Αυτό που λες είναι Gold, αυτό του θέματος είναι Titanium. Σε efficiency έχουν μεγάλες διαφορές, που ανάλογα τη χρήση, μπορεί να οδηγήσουν σε διαφορές και στους λογαριασμούς της ΔΕΗ. Σε χαμηλομεσσαία (0-40%) φορτία η διαφορά φτάνει και υπερβαίνει το 7%.

Αντίστοιχο του είναι το Leadex Titanium που είναι στα 275€ από Ελλάδα.

Είπαμε, ειδικού σκοπού.

5 ώρες πριν, cineaste είπε

Για Amazon.co.uk λέμε πάντα? Γιατί το US δεν έχει αλλάξει πολιτική, αλλά δε ξέρω για τα υπόλοιπα ευρωπαικά Amazon, γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει?

Όλα τα ευρωπαικά έχουν αρχίσει αυτή τη μαλακία. Που για ετοιμοπαράδοτα πες ότι δεν πειράζει πολύ. Αλλά για out of stock/1-2months θυμίζει σκρουτζομάγαζο φάση. Για να μην πω χειρότερα.

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Aias είπε

Χοντρικα το PC να καιει 10-15 ευρω ρευμα τον μηνα .Οποτε μιλαμε για λιγοτερο απο 1 ευρω τον μηνα.  

Πολλά λες. Αν ήταν 1€ το μήνα θα γινόταν απόσβεση σε 2 χρόνια και θα ήταν must αγορά ένα Titanium PSU.

Θα έλεγα 2€ το χρόνο. Ε, στα 12 χρόνια της εγγύησης του Seasonic πάλι γίνεται απόσβεση 😁

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, cineaste είπε

Για Amazon.co.uk λέμε πάντα? Γιατί το US δεν έχει αλλάξει πολιτική, αλλά δε ξέρω για τα υπόλοιπα ευρωπαικά Amazon, γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει?

Από το  amazon.fr  πάντως, πριν απο μερικές βδομάδες, δεν μου τα δέσμευσαν με την παραγγελία. Τα πήραν με την αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...