Προς το περιεχόμενο

Σύστημα Σιδερώματος Philips GC8962/40 @amazon.fr 172€


rubicone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το έχω, αλλά φαίνεται καλό.Διαφοροποιείται από τον ανταγωνισμό καθώς δεν απαιτεί ρυθμίσεις θερμοκρασίας.

https://www.amazon.fr/gp/product/B07FSNB13H

Στο σκρουτζ από 201,75 ευρώ:

https://www.skroutz.gr/s/17054519/Philips-GC8962-40.html

Πληροφορίες από την σελίδα της εταιρείας:

https://www.philips.gr/c-p/GC8962_40/perfectcare-expert-plus-steam-generator-iron

Επίσης υπάρχει και αυτό, ακόμη πιο οικονομικό:

https://www.amazon.fr/Philips-GC8735-80-PerfectCare-Performer/dp/B01J5FGW66

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σχεδον οριακη η προσφορα, με το μειον της αναμονης. Εχω παραγγειλει αντιστοιχο προιον απο το Γερμανικο αμαζον μισοτιμης απο οτι Ελλαδα αρχες του μηνα, Δευτερα θα παραλαβω αν δεν αργησει - αυτη τη στιγμη δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα. 3 βδομαδες μεχρι να φτασει. Υπερβολικο. Για μισοτιμης δεν το σκεφτεσαι τοσο πολυ βεβαια. Αλλα δεν ειναι πολυ αργο και αποτυχια, να αγοραζεις κατι απο Γερμανια απο το μεγαλυτερο υποτιθεται καταστημα και να θελει 3 βδομαδες να στο παραδωσει με 25 ευρω μεταφορικα πληρωμενα απο σενα;

Για το προιον: μου φαινεται λιγο ψευτικο το σιδερο και σαν να συνηγορει και το βαρος του σε αυτο, ολο το προιον 3.2κιλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Σχεδον οριακη η προσφορα, με το μειον της αναμονης. Εχω παραγγειλει αντιστοιχο προιον απο το Γερμανικο αμαζον μισοτιμης απο οτι Ελλαδα αρχες του μηνα, Δευτερα θα παραλαβω αν δεν αργησει - αυτη τη στιγμη δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα. 3 βδομαδες μεχρι να φτασει. Υπερβολικο. Για μισοτιμης δεν το σκεφτεσαι τοσο πολυ βεβαια. Αλλα δεν ειναι πολυ αργο και αποτυχια, να αγοραζεις κατι απο Γερμανια απο το μεγαλυτερο υποτιθεται καταστημα και να θελει 3 βδομαδες να στο παραδωσει με 25 ευρω μεταφορικα πληρωμενα απο σενα;

Για το προιον: μου φαινεται λιγο ψευτικο το σιδερο και σαν να συνηγορει και το βαρος του σε αυτο, ολο το προιον 3.2κιλα;

Δεν είδα να ανεβάζεις την προσφορά πάντως φίλτατε.. 😞

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, li@m είπε

Δεν είδα να ανεβάζεις την προσφορά πάντως φίλτατε.. 😞

Oταν ειναι ενα κομματι τι να ανεβασεις; 

προσθηκη, χα γελαει και ο έταιρος...

Επεξ/σία από matrixxx
προσθηκη
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Σχεδον οριακη η προσφορα, με το μειον της αναμονης. Εχω παραγγειλει αντιστοιχο προιον απο το Γερμανικο αμαζον μισοτιμης απο οτι Ελλαδα αρχες του μηνα, Δευτερα θα παραλαβω αν δεν αργησει - αυτη τη στιγμη δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα. 3 βδομαδες μεχρι να φτασει. Υπερβολικο. Για μισοτιμης δεν το σκεφτεσαι τοσο πολυ βεβαια. Αλλα δεν ειναι πολυ αργο και αποτυχια, να αγοραζεις κατι απο Γερμανια απο το μεγαλυτερο υποτιθεται καταστημα και να θελει 3 βδομαδες να στο παραδωσει με 25 ευρω μεταφορικα πληρωμενα απο σενα;

Για το προιον: μου φαινεται λιγο ψευτικο το σιδερο και σαν να συνηγορει και το βαρος του σε αυτο, ολο το προιον 3.2κιλα;

Για την προσφορά: 15% φτηνότερα (χωρίς να υπολογίσεις και τα μεταφορικά από το ελληνικό κατάστημα), μεταφραζόμενο σε 30 ευρώ οφελος + η εγγύησητης αγοράς από το άμαζον. Εμένα μου κάνει.

Συμφωνώ απόλυτα για τα μεταφορικά του άμαζον, καθυστερούν πολύ πλέον... Σε πιο καλές εποχές ήταν και ταχύτερα και δωρεάν (για άνω των 25ε αγορές).

Οσον αφορά το βάρος...δεν ξέρω αν αποτελεί ουσιαστικό δείκτη ποιότητας. Η λειτουργία του βασίζεται στην δύναμη του ατμού, για ποιό λόγο να είναι πολύ βαρύ;

Ετσι από περιέργεια matrixxx, ποιό είναι το μοντέλο που πήρες μισοτιμής;

Επεξ/σία από rubicone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Σχεδον οριακη η προσφορα, με το μειον της αναμονης. Εχω παραγγειλει αντιστοιχο προιον απο το Γερμανικο αμαζον μισοτιμης απο οτι Ελλαδα αρχες του μηνα, Δευτερα θα παραλαβω αν δεν αργησει - αυτη τη στιγμη δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα. 3 βδομαδες μεχρι να φτασει. Υπερβολικο. Για μισοτιμης δεν το σκεφτεσαι τοσο πολυ βεβαια. Αλλα δεν ειναι πολυ αργο και αποτυχια, να αγοραζεις κατι απο Γερμανια απο το μεγαλυτερο υποτιθεται καταστημα και να θελει 3 βδομαδες να στο παραδωσει με 25 ευρω μεταφορικα πληρωμενα απο σενα;

Για το προιον: μου φαινεται λιγο ψευτικο το σιδερο και σαν να συνηγορει και το βαρος του σε αυτο, ολο το προιον 3.2κιλα;

Οχι οτι ειναι αστοχο το σχολιο για σιδερο αλλα για αυτο διαφημιζεται οτι ειναι "incredibly light" (απιστευτα ελαφρυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, matrixxx είπε

Υπερβολικο. Για μισοτιμης δεν το σκεφτεσαι τοσο πολυ βεβαια. Αλλα δεν ειναι πολυ αργο και αποτυχια, να αγοραζεις κατι απο Γερμανια απο το μεγαλυτερο υποτιθεται καταστημα και να θελει 3 βδομαδες να στο παραδωσει με 25 ευρω μεταφορικα πληρωμενα απο σενα;

Συμφωνώ απόλυτα. Πρόσφατα αγόρασα κάτι από Amazon.de και βλέπω από το tracking number να φεύγει από μια αποθήκη του Amazon στην Ιταλία για να πάει σε άλλη αποθήκη της Αγγλίας και από εκεί να το παραδώσουν στην I-Parcel για να το φέρει Ελλάδα. Το κάνουν έτσι γιατί προφανώς τους συμφέρει λόγω του ότι διακινούν πάρα πολλά δέματα αλλά αυτό έχει και αντίκτυπο στον πελάτη αφού η παραγγελία του καθυστερεί χωρίς λόγο, ας είχαν τουλάχιστον δωρεάν μεταφορικά με τον απλό τρόπο αποστολής ώστε να πεις ότι αξίζει η αναμονή.

Το χειρότερο είναι να σου τύχει αποστολή με απλή DHL από Γερμανία, μοιάζει λες και σου το στέλνουν από Κίνα..

Επεξ/σία από LaMereda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και εγω παρελαβα εκεινο το συστημα που εγραψα παραπανω ακριβως στην τελευταια εκτιμωμενη ημερα, 3 βδομαδες παρα 2 μερες μετα την παραγγελια. Προχθες. Με απλη παραδοση ομως 25 ευρω μεταφορικα, εσυ ειχες βαλει απλη; Δεν μπορω να βρω πληροφορια σε σχολιο σου στο θεμα για την ημερομηνια που σου ειχε δωσει για παραδοση, αρα δεν μπορω να βρω την διαψευση προς το χρονο παραδοσης. Ελεγε κατοπιν παραγγελιας ή κατι αλλο; Δωσε καμια πληροφορια. Ποτέ δεν εχω παραλάβει νωριτερα απο την εκτιμωμενη tracked απο το αμαζον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλή παράδοση είχα βάλει κι εγώ και το προιον ηταν ετοιμοπαράδοτο.

Δεν κοίταξα τι εκτιμώμενο χρόνο μου είχε δώσει, η  διαψευση προφανώς αφορούσε εμένα και τον προσδοκώμενο χρόνο παράδοσης βάσει εμπειρίας.

4 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ποτέ δεν εχω παραλάβει νωριτερα απο την εκτιμωμενη tracked απο το αμαζον. 

Ωστόσο, εγώ έχω παραλάβει αργότερα, γι αυτό ήμουν επιφυλακτικός

Στις 24/1/2020 στις 3:28 ΜΜ, rubicone είπε

Ετσι από περιέργεια matrixxx, ποιό είναι το μοντέλο που πήρες μισοτιμής;

Τελικά θα μας πεις ποιό είναι ή θα μείνω με την περιέργεια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...