Προς το περιεχόμενο

Technics RS-TR 373 ΠΡΟΒΛΗΜΑ


oscebompt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω την βοήθεια σας...

Αγόρασα 1 κασετόφωνο που μου είπε ο πωλητής ότι ήταν σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση απο το facebook 60€.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα στην αναπαραγωγή λίγων συγκεκριμένων κασετών ήχου.

Ο ήχος γίνεται κυματιστος-flanger και η ταινία πηγαινοέρχεται πανω-κατω στο pich roller ακούγοντας έναν ήχο σαν να πάει να την Μασήσει.

Με το που πατάω stop+play επανέρχεται ο ήχος για λίγα δευτερόλεπτα και μετά τα ιδια.

Δεν είναι η κασέτα αφού στο αριστερο δεν το κάνει.

Το κάνει μόνο σε ένα συγκεκριμένο τραγούδι σε μια κασέτα.Τα αλλά τα παίζει κανονικά (το δεξί,τι αριστερό τα παιζει όλα καλα).

Από ότι έψαξα βρήκα μπορεί να είναι pich roller η ρυθμισμα κεφαλών?

Σας παραθέτω το video στο youtube:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο συνηθισμένο πρόβλημα στα κασετόφωνα

Ειναι φαγωμενα ή ξεραμένα τα λαστιχένια ράουλα και γλυστραει η ταινία (δεν μπορούν να την τραβήξουν)

Αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1000 ευχαριστώ οπότε παραγγέλνω 2 pich roller(εάν ξέρεις κάπου φθηνά με 1 link πες μου)!!!!

και τα αλλάζω μόνος μου...ελπίζω διότι εάν το στείλω σε ηλεκτρονικό δεν το γλιτωνω το 50ρι.

Κάνει και ένα θόρυβο κατά την αναπαραγωγή σαν τρίξιμο σε μια κασέτα μόνο, και στα 2 deck ,σε παρακαλώ λύσε μου και αυτήν την απορία φιλάτε....

Επεξ/σία από oscebompt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Pinch Roller Θα βρεις στον Panrazopoulosspeakers.gr

Όσο αφορά το τρίξιμο στην κασέτα ανεξάρτητα σε πιο Deck την παίξεις, σίγουρα θα οφείλεται στην ίδια την κασέτα. Όταν παλαιωσουν, το πλαστικό πλαίσιο μπορεί να έχει παραμορφωθεί λίγο και η ταινία με τα οδοντωτά ροδάκια να μην γυρίζει ομαλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...