Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με NOVA VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια.

Παρασκευη πρωι αναβαθμισα απο 50αρα σε 100σταρα . Το προβλημα ειναι πως απο τις 16:30 το απογευμα (ιδια μερα , Παρασκευη)  δεν εχω ιντερνετ ενω το τηλεφωνο δουλευει κανονικα. Το λαμπακι του DSL αναβει αλλα του ιντερνετ οχι.

Τους πηρα 2 φορες τηλεφωνο αλλα δεν βγαζουν ακρη και μου ειπαν οτι θα στειλουν τεχνικο απο Δευτερα. Παιζει ρολο που αναθμισα και πρεπει απλα να περιμενω να ενεργοποιηθει η 100αρα; Στο καταστημα μου ειχαν πει οτι το ιντερνετ θα λειτουργει κανονικα και απλα θα λαβω ενα SMS με την ενεργοποιηση.

Τι μπορει να φταιει; τοσα χρονια κανενα προβλημα και παρασκευη στα ξεκαρφωτα να πεσει η γραμμη.............

Αυτα που εχω δοκιμασει ειναι : αλλαγη καλωδιου,δοκιμη σε αλλη πριζα,δοκιμη με αλλο μοντεμ-ρουτερ,με και χωρις splitter, hard reset στο μοντεμ με 0 αποτελεσμα.

Σε 3ο τηλεφωνημα μου ειπαν οτι για καποιο λογο δεν παιρνει την IP ? αν καταλαβα καλα.

Επεξ/σία από Amix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, bill2015 είπε

Συχρονισμό έχεις 50 η 100 ;

4998 up και 49999 down οπως βλεπω στο ρουτερ.

asdasdasd1222.png

Επεξ/σία από Amix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, soundou είπε

Πανε αυριο πρωι σ ενα καταστημα  nova μ το ρουτερακι κ πες τους να σε περασουν το καινουργιο  update/ fireware.5 λεπτακια υποθεση

αν οπως λες φταιει το ρουτερ τοτε γιατι δεν παιζει και το TP-Link που εχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bill2015 είπε

Τοτε υπομονη τι θα πει ο τεχνικος

Ήρθε πριν λίγο και είπε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και θα ενημερώσει τον ΟΤΕ. Το πρόβλημα είναι στην καμπίνα και δεν παίρνω IP.

Υπομονή λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Το ίδιο πρόβλημα και εδώ. Τηλέφωνο κανονικά αλλά όχι ίντερνετ. Αλλαγή από 50 σε 100 και τέλος το ίντερνετ. Από τέλη Δεκεμβρίου και ακόμα περιμένω.. Είναι λέει από το καφαο και είναι θέμα ΟΤΕ. Έχουν έρθει υποτίθεται 3 φορές το συνεργειο και μόλις τώρα έστειλαν SMS ότι θα μας ενημερώσουν το πότε θα έρθουν...... Αρχιδια. Δεν ξέρω αν μπορώ να κινηθώ νομικά και να σπάσω το συμβόλαιο που έχω επειδή δεν μπορούν να μου παρέχουν την υπηρεσία την οποία χρεώνομαι κανονικά αν και δεν έχω δίκτυο. Και έχει έρθει και λογαριασμός για τον Ιανουάριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CaptainHog είπε

Καλησπέρα. Το ίδιο πρόβλημα και εδώ. Τηλέφωνο κανονικά αλλά όχι ίντερνετ. Αλλαγή από 50 σε 100 και τέλος το ίντερνετ. Από τέλη Δεκεμβρίου και ακόμα περιμένω.. Είναι λέει από το καφαο και είναι θέμα ΟΤΕ. Έχουν έρθει υποτίθεται 3 φορές το συνεργειο και μόλις τώρα έστειλαν SMS ότι θα μας ενημερώσουν το πότε θα έρθουν...... Αρχιδια. Δεν ξέρω αν μπορώ να κινηθώ νομικά και να σπάσω το συμβόλαιο που έχω επειδή δεν μπορούν να μου παρέχουν την υπηρεσία την οποία χρεώνομαι κανονικά αν και δεν έχω δίκτυο. Και έχει έρθει και λογαριασμός για τον Ιανουάριο 

Καλησπέρα επειδή κοίταξα και εγώ για την δική μου περίπτωση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι εξωδικο το οποίο το κόστος του δικηγόρου κλπ κλπ θα πάει πολύ παραπάνω από το κόστος για να κανεις διακοπή από την υπηρεσία! Επίσης ο μόνος τρόπος για να σπάσει το συμβόλαιο είναι να δηλώσει τεχνικός της εταιρείας ή του ΟΤΕ ότι είναι μη-επιλυσιμη βλάβη.. Ποτέ δηλαδή.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω νέα.

Μόλις είδα στα στατιστικά να κλειδώνω στα 9998 up και 99997 down. Βλεπω στο ρουτερ το λαμπακι του ιντερνετ εχει αναψει αλλα συνεχιζω να μην εχω προσβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...