Προς το περιεχόμενο

Sony soundbar HT-XF9000 dolby Atmos στα 299 ευρω


MontzOlee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/2/2020 στις 9:57 ΜΜ, loukas599 είπε

.........

Μόλις βρω χρήματα θα πάρω και τά πίσω ασύρματα ηχεία

..........

μπορείς να μου πεις ποια ασύρματα ηχεία εννοείς για πίσω (ένα Link)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή δεν έχω χώρο για home cinema,, και πιστεύω μια ήχο μπάρα θα με καληψει σε μουσική / ταινίες / video game,,, πολύ καλή η sony αλλά θα ήθελα μια διευκρίνηση στα χρήματα της είναι οκ σε σχέση με αυτή της Samsung η οποία σε watt είναι 320 οπότε καλύτερη ένταση. 

https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/home-cinema/set-home-cinema/200801-samsung-hw-r550-21ch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, alex52 είπε

Επειδή δεν έχω χώρο για home cinema,, και πιστεύω μια ήχο μπάρα θα με καληψει σε μουσική / ταινίες / video game,,, πολύ καλή η sony αλλά θα ήθελα μια διευκρίνηση στα χρήματα της είναι οκ σε σχέση με αυτή της Samsung η οποία σε watt είναι 320 οπότε καλύτερη ένταση. 

https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/home-cinema/set-home-cinema/200801-samsung-hw-r550-21ch

Ψάξε αν έχει arc ,η Sony υποστηρίζει πλέον eArc,δεν φαίνεται καθαρά από το σάιτ του κοτσοβολου ..από την άλλη είναι και 100 ευρώ κάτω. Πιθανολογω θα σε καλύψει.

Επεξ/σία από lightday
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2020 στις 9:57 ΜΜ, loukas599 είπε

Σε αυτά τα λεφτά καρααξιζει πάρτη και θα με ευχαριστήσεις μετά

Πάρα πολύ καλό ήχο και μπάσο ειδικά αν βάλεις ταινία με Dolby Atmos.και αυτά που λένε μερικοί ότι Dolby Atmos από ήχομπαρα δεν θα ακούσεις είναι π.π.αριες

Δεν ξέρω πως το κάνει αλλά ακούω ήχους από το ταβάνι από αριστερά δεξιά και πίσω μου

Στην μουσική δεν ξέρω πως πάει γιατί δεν την έχω δοκιμάσει 

Το σαλόνι μου είναι 20 τετραγωνικά και ψηλοταβα ο καί τό γεμίζει μια χαρά.στης ταινίες όταν το έχω στο 17 τρίζουν τα πάντα από το μπάσο ειδικά στο Godzilla 2 το μπάσο τά σπάει

Δεν το περίμενα να βγάζει τόσο καθαρό ποιοτικό ήχο. Και το βράδυ όταν κοιμούνται όλοι σε χαμηλή ένταση ακούγονται τά πάντα καθαρά και τά εφέ και η ομιλία και το μπάσο είναι πολύ απαλό χωρίς να ενοχλεί.

Το volume πάει μέχρι 40. Εγώ σε κανάλια τη τό έχω το πολύ μέχρι 12 και σε ταινία Atmos δεν το πάω πάνω από 17 γιατί θα έχω πρόβλημα με τους δίπλα.

Μόλις βρω χρήματα θα πάρω και τά πίσω ασύρματα ηχεία

Είχα ένα home cinema 5.1 και μια jvc μπάρα

Το βράδυ δεν μπορούσα να δω ταινία  τό είχα σέ μία ένταση για να μπορώ να ακούσω την ομιλία ε όταν έπεφτε το πιστολιδι γινόταν πανικός από το μπάσο. Χαμηλωνα την ένταση για να μην είναι ενοχλητικό το μπάσο και δεν ακούγονταν η ομιλίες ανέβαζα την ένταση για να ακούγονται η ομιλίες γινόταν πανικός από το μπάσο

Αυτό δεν γίνεται με την lg

Με έπεισες. Την παράγγειλα (την LG SL8y) μόλις από Κώτσο.

Αν μου βγει μούφα, εσύ θα φταις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω εντυπώσεις μόλις παραλάβης

Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει καλύτερη

3.1.2 Dolby Atmos dts x 4k passthrough

Wireless back speakers(αγορά χωριστά) για 5.1.2

Επεξ/σία από loukas599
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόλις την παρήγγειλα απτον Κώτσο, το ΜΜ την έριξε κάτα 4€.

Φυσικά και δεν είναι τίποτα τα 4€, απλά με βάζει σε σκέψεις, καθώς για τα LG προϊόντα, συνήθως αυτές οι εκπτώσεις που βλέπεις να "απλώνονται" με την μία σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες, έρχονται από "ψηλά" απτην ίδια την LG.

Οπότε αν αύριο πχ την δω στα 300€, ελπίζω να προλάβω να ακυρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2020 στις 3:25 ΜΜ, aXer είπε

Και μόλις την παρήγγειλα απτον Κώτσο, το ΜΜ την έριξε κάτα 4€.

Φυσικά και δεν είναι τίποτα τα 4€, απλά με βάζει σε σκέψεις, καθώς για τα LG προϊόντα, συνήθως αυτές οι εκπτώσεις που βλέπεις να "απλώνονται" με την μία σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες, έρχονται από "ψηλά" απτην ίδια την LG.

Οπότε αν αύριο πχ την δω στα 300€, ελπίζω να προλάβω να ακυρώσω.

Έχεις περιθώριο 14 ημέρες να την επιστρέψεις από την ημέρα που παραλάβεις, no questions asked. Απλά μη χάσεις/γδάρεις κλπ. οτιδήποτε αν την ανοίξεις, ή ακόμα καλύτερα κράτα την κλειστή μέχρι να παρέλθουν οι 2 εβδομάδες, αν δεν επείγεσαι να τη χρησιμοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Έχεις περιθώριο 14 ημέρες να την επιστρέψεις από την ημέρα που παραλάβεις, no questions asked. Απλά μη χάσεις/γδάρεις κλπ. οτιδήποτε αν την ανοίξεις, ή ακόμα καλύτερα κράτα την κλειστή μέχρι να παρέλθουν οι 2 εβδομάδες, αν δεν επείγεσαι να τη χρησιμοποιήσεις.

Όχι εντάξει :)

Η παραγγελία αναμένεται να παραδωθεί σήμερα.... Ω ρε γλέντια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, loukas599 είπε

Παρελαβες αν ναι εντυπώσεις;

Τελικά αύριο παραλαμβάνω. Σήμερα μου στείλανε το μισό της παραγγελίας, κάτι άλλο που παρήγγειλα για την σύζυγο.

Μόλις έχω άποψη θα την καταθέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...