Προς το περιεχόμενο

Δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει νέο Switch φέτος η Nintendo


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 hours ago, life is music said:

Σαν το 4 δεν το νομίζω !!

Το έβαλα στο τόπικ του Switch, ας το βάλω κι εδώ:

EPg5i6bX0AYWEj5?format=jpg&name=4096x409

Σε head-on πωλήσεις, αυτή τη στιγμή το Switch όχι απλά έχει πουλήσει καλύτερα από το PS4, πουλάει καλύτερα κι από το PS2, ενώ τείνει να αγγίξει τη δυναμική του Wii (δύσκολα θα το καταφέρει).

Βέβαια, για να είμαστε και δίκαιοι, το Switch έκανε launch Μάρτιο, ενώ το PS4 Νοέμβριο, πράγμα που σημαίνει ότι στο ίδιο χρονικό διάστημα το PS4 (και τα PS3/Wii) είχαν υπέρ τους μια εορταστική περίοδο παραπάνω. Αν το Switch είχε το ίδιο ατού, στο γράφημα παραπάνω η μωβ γραμμή θα ήταν πάνω από την κόκκινη, θα το είχε ξεπεράσει το Wii.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gthe είπε

Μου αρέσει που ψάχνετε τα high specs σε κονσόλες της Ν.... Λες και τα είχε ποτέ... Λες και τα χρειάζεται... Είναι τόσο καλά δομημένο το fanbase της Ν και τόσοι πολλοί οι τίτλοι με φανατικούς οπαδούς που μπορεί να μείνει στα 720 αλλά 50 χρόνια, να κρατήσει μόνο zelda, pokemon, metroid, luigi, Mario & smash και όλοι να παίζουν μανιωδώς.... 

Μιλάμε για την εταιρια που παίζαμε metroid κάτω από την λάμπα ας πούμε... Και ακόμα κόσμος κάνει mods σε gameboys

Το 4 το παίρνεις κυρίως για να παίξεις κάνα pro , κάνα far cry , god of war ,nba 2k και κάνα άλλο παιχνίδι από τα πολλά ... τουλάχιστον περνάς ωραία μπροστά από την τηλεόραση σου ...!! Δεν λέω καλό το switch αλλά τα χειριστήρια του 4 τα έχω λατρέψει ....ειδικά τώρα που θα βγει και το 5 όλες οι άλλες οι  εταιρείες δεν θα μπορούν να το κοντραρουν ειδικά και μετά specs που διάβασα ...

Λέει ότι θα έχει επεξεργαστή ryzen 12 gb ram. Την καλύτερη κάρτα γραφικών και άλλα πολλά που θα τον κάνουν υπερτουμπανο ..! 

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, life is music είπε

Λέει ότι θα έχει επεξεργαστή ryzen 12 gb ram. Την καλύτερη κάρτα γραφικών και άλλα πολλά που θα τον κάνουν υπερτουμπανο ..! 

Ότι και να βάλουν πάνω... Αμα δεν μπορείς να το πάρεις στο μετρό μαζί σου να πιάνεις pokemon, οι μισοί Ιάπωνες gamers δεν το θέλουν. Είναι ολόκληρη κουλτούρα εκεί το portable gaming... Και η Ν παίζει μόνη της εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, life is music είπε

Για μένα η συγκεκριμένη κονσόλα με άφησε αδιάφορο για αυτό και δεν πούλησε .....sony for ever !!

Ναι ενταξει, με την ιδια λογικη.... PC MASTER RACE YOU NORMIE. Δεν πουλησε λεει, λολ. Καλη και η Sony αλλα μην την συγκρινεις με την Nintendo. Για αλλους η μια, για αλλους η αλλη. Το Switch κατα την γνωμη μου ειναι μια πολυ καλη κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, life is music είπε

 αλλά τα χειριστήρια του 4 τα έχω λατρέψει ...

Κι εγώ παίζω switch με χειριστήριο ps4 και λοιπόν; Αν αυτό είναι το πρόβλημα σου σου λέω από τώρα ότι μια χαρά υπάρχει συμβατότητα (με κόστος 15€ τον ανταπτορα βέβαια) και δουλεύει μέχρι και το motion control του ds4

Βασικά τζάμπα έβαλε motion η Σόνυ για τη δική της πλατφόρμα αφού δεν χρησιμοποιείται πουθενά, από την άλλη μια χαρά βρίσκεις χρήση στο switch

5 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

. Για αλλους η μια, για αλλους η αλλη. 

Αυτό δεν είναι απαραίτητο, εμένα μου αρέσουν και οι δύο εξίσου, αλλά για διαφορετικούς λόγους η κάθε μια

Αν και η αλήθεια είναι ότι από τότε που πήρα το switch, το ps4 το τρώει λίγο η σκόνη

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι καλό.Η Nintendo μια ζωή μόνη της έπαιζε μπάλα.Όταν οι υπόλοιποι για να εντυπωσιάσουν εστίαζαν στα specs η Nintendo εστίαζε σε αυτό που μας ενδιαφέρει.Στα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επισης για ολους αυτους που υποστηριζουν οτι η Nintendo ποτε δεν ηταν στην αιχμη των γραφικων, να πουμε πως οταν κυκλοφορησε το SNES και για αρκετα χρονια, ολος ο ανταγωνισμος ετρωγε τη σκονη της. Η ουσια ομως ειναι οτι το ιδιο απαραμιλο gameplay, προσφερει στα παιχνιδια της απο την εποχη του NES μεχρι και σημερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/2/2020 στις 1:21 ΠΜ, life is music είπε

Ρε φίλε να την πάρω γιατί για να παίξω Πόκεμον ..Πόκεμον έχω και στο κινητό δεν μ λέει κάτι ....το θέμα είναι ότι θέλω να βλέπω

Και κάτι άλλο .....να βλέπω μια εξέλιξη ....

 

Καλά ασχολήσου με το προσωνυμιο σου διότι με τον κόσμο του gaming δεν... 

 

Επεξ/σία από Ghost_Rider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ghost_Rider είπε

Καλά ασχολήσου με το προσωνυμιο σου διότι με τον κόσμο του gaming δεν... 

έχω παίξει αμέτρητα παιχνίδια ....και απο κονσόλες της ποιο πολλές ..Το snes νομίζω ήταν η καλύτερη κονσολα που έβγαλε η Nintendo γιατι παίζαμε mortal combat , street fighter ,και duck hunt ....Όταν  βγήκε η Σόνυ με το 1 εκεί αρχίζαμε να παίζουμε smack down , zina fifa ,nba ,και πολλά άλλα games ....Αυτό που θα ήθελα κατά την γνώμη μου από την Nintendo είναι να ακολουθεί το ρεύμα της sony και της microsoft για να είναι και εκείνη ανταγωνιστική στον χώρο της τεχνολογίας !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...