Προς το περιεχόμενο

Εργασια στην Wolt


15151515

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!!!

Θελω να ρωτησω μηπως ξερει κανεις τι γινεται με την Wolt - σε περιπτωση που εχει δουλεψει εκει η αν εχει ακουσει απο καποιο φιλο/γνωστο του. Αυτη την στιγμη μενω Σαμο (επαρχια) και συντομα θα μετακομισω Αθηνα, αλλα δεν γνωριζω πως λειτουργουν τα πραγματα εκει.

Ποσο πληρωνει η Wolt ανα ωρα ή παραγγελια (μεικτα/καθαρα)?

Αν δουλευω π.χ.  οχταωρο καθε μερα ποσα χρηματα θα μου μενουν καθαρα τον μηνα?

Σε γενικες γραμμες, αξιζει να δουλεψω με την Wolt ή ειναι καλυτερα να βρω δουλεια με σταθερο μισθο σε καποιο μαγαζι?

Οποιος ξερει να μου απαντησει με σιγουρα στα παραπανω ερωτηματα και πια ειναι τα συν και τα πλην θα ειναι μεγαλη βοηθεια. Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Συμφωνώ, καλύτερα σταθερό μισθό. Νομιζω πληρη απασχόληση στην Βολτ δύσκολο. Σαν επιπροσθετο εισοδημα ομως ειναι καλη λυση ενδεχομενως αν στην κύρια δουλειά σου δεν παιρνεις καλά λεφτά (600-700+ ξέρω γω). Αλήθεια τι παίζει με την εταιρία τελικά, τι χρήματα δίνουν καθαρα/μικτά και πως είναι απο δουλειά? Δεν εχει παει κανείς ποτέ εδω περα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο παρομοια εταιρια (μη κανουμε και διαφημισεις)

Πληρωνεσαι με τη παραγγελια και αν θες να τη παρεις. Εχει δουλιτσα τα πρωινα μιας και δεν υπαρχουν πολλοι να το κανουν πρωινα (το βραδυ το αντιθετο).

Αν πορωθεις και ακολουθεις τις παραγγελιες μπορεις να βγαλεις κατι αλλα δεν ειναι και σταθερο (οπως σε μαγαζι που εχεις στανταρ μισθο)

Πιστευω οτι γενικα αυτες οι εταιριες απευθηνονται σε φοιτητες ή για συμπληρωση εισοδηματος.

Η αλλη εταιρια δεν εκανε προσληψεις ηθελε μπλοκακι και σε καθε παραγγελια που περνεις μπαινει αυτοματα στο τραπεζικο λογαριασμο ο "μισθος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Γνωρίζετε τι ισχύει αν κάνεις παράλληλα και άλλη δουλειά?

Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω το σκέφτομαι για εξτραδάκι αντί να σαπίζω σπίτι. Συμφέρει οικονομικά ή θα παίρνει πιο πολλά η εφορία? Γιατί ρώτησα έναν διανομέα τους στο δρόμο και μου πε ότι ανοίγεις μπλοκάκι κάτι τέτοιο, σα να δουλεύεις δηλαδή ελεύθερος επαγγελματίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Γνωρίζετε τι ισχύει αν κάνεις παράλληλα και άλλη δουλειά?

Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω το σκέφτομαι για εξτραδάκι αντί να σαπίζω σπίτι. Συμφέρει οικονομικά ή θα παίρνει πιο πολλά η εφορία? Γιατί ρώτησα έναν διανομέα τους στο δρόμο και μου πε ότι ανοίγεις μπλοκάκι κάτι τέτοιο, σα να δουλεύεις δηλαδή ελεύθερος επαγγελματίας. 

για την εφορία δεν ξέρω αν θα σου παίρνει πολλά αλλά με μπλοκάκι πρέπει να πληρώνεις τις εισφορές καθε μήνα. αλλιως ρώτησε αν μπορείς με απόδειξη δαπάνης που είναι για εισοδήματα μέχρι 5000 ευρω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...