Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με usb flash driver


neo80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, neo80 είπε

ποιοι είναι οι drivers για τους ελεγκτές ελεγκτές ενιαίου σειριακού διαύλου (USB) απο το σάιτ τη μητρικής;

Αυτό που ζητάς είναι λίγο δύσκολο, δεν γνωρίζω σε ποιο από τα downloads τον έχει, στην θέση σου θα κατέβαζα τα παρακάτω με την προϋπόθεση ότι έχω το τελευταίο bios update, αν δεν έχεις το τελευταίο και αν δεν έχεις ξανακάνει την διαδικασία του bios update, καλό θα ήταν να το δώσεις το κάπου αλλού (κατάστημα υπολογιστων πχ) να στο κάνουν αυτοί.

Intel Management Engine Interface(Note) Win10 ver.1903 supported.  [1914.12.0.1256]

Intel INF installation (Note) Win10 ver.1903 supported.  [10.1.17969.8134]

Δες και κάτι τελευταίο, μέσα στο device manager

show-hidden-devices.png.61ebcc5d9f961dce1f54ecb5fa0dd4a8.png

 

και δες μετά, μέσα στο non-plug and play drivers, έχεις κανένα κίτρινο θαυμαστικό ??

Επεξ/σία από htaccess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bios update έχω κάνει και είναι το τελευταίο F14b το b υποθέτω είναι beta (δοκιμαστική έκδοση) και το driver booster έτρεξα και πάλι τίποτα. Μακάρι να το έχει φτιάξει η M$ στην τελευταία version 1909 αλλιώς θα ποστάρω στο σάιτ της M$ είναι η τελευταία μου ελπίδα. Εκτός αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο.

Αυτό που λες για non-plug and play drivers ποιο είναι στα Ελληνικά;

 

hidden devices.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, htaccess είπε

Intel Management Engine Interface(Note) Win10 ver.1903 supported.  [1914.12.0.1256]

Intel INF installation (Note) Win10 ver.1903 supported.  [10.1.17969.8134]

θα δοκιμάσω αυτά που είπες αν και είναι για τα windows ver 1903 μακάρι να φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, neo80 είπε

bios update έχω κάνει και είναι το τελευταίο F14b το b υποθέτω είναι beta (δοκιμαστική έκδοση) και το driver booster έτρεξα και πάλι τίποτα. Μακάρι να το έχει φτιάξει η M$ στην τελευταία version 1909 αλλιώς θα ποστάρω στο σάιτ της M$ είναι η τελευταία μου ελπίδα. Εκτός αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο.

Αυτό που λες για non-plug and play drivers ποιο είναι στα Ελληνικά;

hidden devices.png

(Αρχείο Ενέργεια Προβολή Βοήθεια)

Αριστερό κλικ στο Προβολή και επιλέγεις από το drop down menu το εμφάνιση κρυφών συσκευών.

Και πες μας αν έχει κάποιο το οποίο δεν έχει εγκατασταθεί σωστά.

Επεξ/σία από htaccess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το screenshot που ανέβασα είναι με τις κρυφές συσκευές και δεν βρίσκω πουθενά αυτό που λες για αυτό μου κάνει εντύπωση.<_< Εσύ απο ότι βλέπω έχεις windows 7 οπότε θα υπάρχουν αρκετές αλλαγές.

σαλάτα τα έχει κάνει η M$ με τα 10 :angry: επική πατάτα τα windows 10 καλά έκανα και δεν ήθελα να τα βάλω.

Δοκίμασα και σε safe mode με το ίδιο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, neo80 είπε

Μα το screenshot που ανέβασα είναι με τις κρυφές συσκευές και δεν βρίσκω πουθενά αυτό που λες για αυτό μου κάνει εντύπωση.<_< Εσύ απο ότι βλέπω έχεις windows 7 οπότε θα υπάρχουν αρκετές αλλαγές.

Προφανώς έχουν αλλάξει την προβολή, https://support.microsoft.com/en-us/help/315539/device-manager-does-not-display-devices-that-are-not-connected.

Πάνω πάνω στο device manager, (Άλλες Συσκευές) έχεις μία άγνωστη συσκευή, γνωρίζεις ποια είναι αυτή ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, htaccess είπε

Προφανώς έχουν αλλάξει την προβολή, https://support.microsoft.com/en-us/help/315539/device-manager-does-not-display-devices-that-are-not-connected.

Πάνω πάνω στο device manager, (Άλλες Συσκευές) έχεις μία άγνωστη συσκευή, γνωρίζεις ποια είναι αυτή ??

Ναι ξέρω ποια είναι είναι μια παλιά webcam αυτή θα δοκιμάσω να κάνω εγκατάσταση μήπως και φτιάξει αν και δεν το βλέπω.

Επεξ/σία από neo80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, neo80 είπε

Ναι ξέρω ποια είναι είναι μια παλιά webcam αυτή θα δοκιμάσω να κάνω εγκατάσταση μήπως και φτιάξει αν και δεν το βλέπω.

Πιθανολογώ ότι τις δοκιμές τις κάνεις χωρίς τα υπόλοιπα usb περιφεριακά απ` ότι έγραψες και πιο πάνω, συμπεριλαμβανομένης και της κάμερας.

Επεξ/σία από htaccess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άστο δεν υπάρχει σωτηρία σε ευχαριστώ για το χρόνο σου. ;)

Τελευταία επιλογή θα είναι η M$ ελπίζω να βρω λύση εκεί να δω τι θα μου απαντήσουν οι MVP.<_<

Επεξ/σία από neo80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να `σαι καλά !!

Μόνο αν θέλεις, στην περίπτωση που έχεις θετική εξέλιξη (το εύχομαι) στην microsoft, ενημέρωσε το topic/thread για τους χρήστες που πιθανόν έχουν το ίδιο πρόβλημα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...