Προς το περιεχόμενο

Ξέχασα τον κωδικο διαχειριστή σε win 7 pro..


ZELDA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά έχω έναν επαγγελματικό υπολογιστή στην δουλειά στον οποίο έχω ξεχάσει τον κωδικό διαχειριστή σε win 7 και δεν ειναι συνδεδεμένος με win account και δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα παραγγελίας που χρειάζομαι , υπάρχει τρόπος να αποφύγω το φορμάτ γιατί έχω εγκατεστημένα προγράμματα τα οποία χρειάζομαι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ZELDA είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω έναν επαγγελματικό υπολογιστή στην δουλειά στον οποίο έχω ξεχάσει τον κωδικό διαχειριστή σε win 7 και δεν ειναι συνδεδεμένος με win account και δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα παραγγελίας που χρειάζομαι , υπάρχει τρόπος να αποφύγω το φορμάτ γιατί έχω εγκατεστημένα προγράμματα τα οποία χρειάζομαι ;

 

Στειλε 5€ παρακατω και θα λυθει το θεμα σου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να κανεις επαναφορα ή αφαιρεση του κωδικου με ενα rescue cd που να περιεχει το ntpasswd, πχ με το παλιο hirens 15.2.  Σιγουρα θα γινεται και με αλλες εφαρμογε απο πιο συγχρονα rescue enviroments, πχ του sergei strelec, αλλα δεν μου εχει χρειαστει ποτε για τετοια δουλεια, οποτε δεν ξερω τι εχει και πως δουλευει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το Kon boot από το hirens. Θα σε βάλει σαν διαχειριστή οπότε μπορείς να αλλάξεις τον κωδικό του διαχειριστή ή ακόμα και να το αφαιρέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα το δοκιμασω και θα επανελθω , δοκιμασα με το ophcrack άλλα δεν δουλεψε δυστηχως δεν βρίσκει καποιο particion

Αναφορά σε κείμενο

Δοκίμασε το Kon boot από το hirens. Θα σε βάλει σαν διαχειριστή οπότε μπορείς να αλλάξεις τον κωδικό του διαχειριστή ή ακόμα και να το αφαιρέσεις.

ειναι επι πληρωμή το πρόγραμμα ? Η λειτουργει και σαν trial ?

Επεξ/σία από ZELDA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά bootara με το πρόγραμμα  το αγόρασα μπόρεσα και μπηκα σαν admin το προβλημα είναι ότι δεν με αφηνει να βάλω κωδικο έχει κάνεις καμία ιδέα γιατι γίνεται αυτο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2020 στις 3:41 ΜΜ, ZELDA είπε

υπάρχει τρόπος να αποφύγω το φορμάτ γιατί έχω εγκατεστημένα προγράμματα τα οποία χρειάζομαι ;

ρίξε μια  μάτια  εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ZELDA είπε

θα το δοκιμασω και θα επανελθω , δοκιμασα με το ophcrack άλλα δεν δουλεψε δυστηχως δεν βρίσκει καποιο particion

ειναι επι πληρωμή το πρόγραμμα ? Η λειτουργει και σαν trial ?

Σου είχα πει να το κάνεις από το hirens. Το είχε μέσα τζάμπα. ;)

2 ώρες πριν, ZELDA είπε

Λοιπόν παιδιά bootara με το πρόγραμμα  το αγόρασα μπόρεσα και μπηκα σαν admin το προβλημα είναι ότι δεν με αφηνει να βάλω κωδικο έχει κάνεις καμία ιδέα γιατι γίνεται αυτο;

Που δε σε αφήνει να βάλεις κωδικό; Αν ανοίξεις γραμμή εντολών και δώσεις

net user Administrator *

Θα σου ζητήσει νέο κωδικό και αν πατήσεις enter δύο φορές θα διαγράψει τον κωδικό ή μπορείς να δώσεις νέο κωδικό π.χ. 123456 ώστε να κάνεις τη δουλειά σου και να μην αφήσεις εκτεθειμένο τον διαχειριστή.

Αν δώσεις το παρακάτω μπορείς να δεις αν ο administrator είναι ενεργός ή όχι

net user Administrator

π.χ. στο παρακάτω screen o administrator είναι ανενεργός.

spacer.png

Μπορείς να τον ενεργοποιήσεις δίνοντας

net user Administrator /Active:Yes

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τον adminstrator ή να κάνεις έναν άλλο χρήστη σαν διαχειριστή και να μπεις από εκεί γιατί είναι μυστήριος ο τρόπος που δουλεύει το hirens και οι δημιουργοί του δεν λένε τίποτα.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά εκανα εναν άλλον διαχειριστή και εσβησα τον πρώτο και κατάφερα να βάλω και εναν κωδικό , πάντως απίστευτα πόσο ευκολα παρέκαμψε τον κωδικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρακάμπτει κανέναν κωδικό το konboot γιατί αν το έκανε θα έπρεπε να διαγράψει τον παλιό κωδικό πράγμα που δεν γίνεται. Αυτό που κάνει είναι να σε συνδέει σαν διαχειριστή στο σύστημα. Το πως το κάνει αυτό δεν είναι γνωστό όπως είπα, ίσως εκμεταλλεύεται κανένα bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο το οτι πηγες και αγορασες κατι για το οποιο θα μπορουσες τσαμπα και σε 2 λεπτα να λυσεις το θεμα σου. Και οχι μονο αυτο.......... δε το ελυσες κιολας πληρωνοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...