Προς το περιεχόμενο

iphone 11 pro max ή κατι άλλο


Kotsos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/2/2020 στις 1:15 ΜΜ, vagtech είπε

αν έθελα ios ναι εννοείται!! αλλά προσωπικά θα έπαιρνα note  10 plus ή p 30 pro  με ακόμα λιγότερα. 

ο κυριότερος λογος που σκεφτομαι να παω προς iphone μετα απο πολλα χρονια ξανα είναι η μεταπωλητικη του αξια, οτι και μετα απο 2-3 χρονια εχει μια σεβαστη αξια οταν το πουλας σε σχεση με τα android... επισης παρατηρω στα android οτι στα 2 χρονια αρχιζουν και σερνονται (οπως σε μενα τωρα) και υποθετω γινεται λογω update εσκεμμένα για ευνοητους λογους... (αν και αλλο θεμα αυτο οποτε ας το αφησουμε) απλα ειμαι σε δίλημμα αν αξιζει να δωσω 1070 για το iphone ή να παω παλι σε android με χαμηλοτερη τιμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την μεταπωλητική αξία στα κινητά πλέον έχει λίγο ξεφουσκώσει. Ακόμα και για την apple. Σκέψου ότι τώρα υπάρχουν μεταχειρισμένα xs maχ 256 στα 650 περίπου ευρώ. Καινούργιο θυμάσαι πόσο είχε. Άρα μιλάμε για μεγάλη χασούρα. Αυτό που εγώ πιστεύω είναι ότι ΑΝ εχεις την οικονομική δυνατότητα παίρνεις αυτό που σ καλύπτει και αυτό που σου ταιριάζει (ios ή android). To να δεις το κινητό σαν επένδυση είναι χασούρα όπως και να το κάνεις... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Kotsos87 είπε

επισης παρατηρω στα android οτι στα 2 χρονια αρχιζουν και σερνονται (οπως σε μενα τωρα) και υποθετω γινεται λογω update εσκεμμένα για ευνοητους λογους... 

Αυτο δεν ξερω κατα ποσο ισχυει. Εχω s7 edge κλεινει 4 χρονια πλεον, και σε καθημερινη χρηση σερφαρισμα social κτλ το κινητο παει ακομη σφαιρα, δν εχω καταλαβει καμια διαφορα σε ταχυτητα/αποκριση σε σχεση με 4 χρονια πριν που ηταν καινουργιο. Οσο αφορα την μεταπωλητικη αξια, οντως κρατανε λιγο καλυτερα τα κινητα της apple, αλλα μια android ναυαρχιδα μπορεις να την παρεις στο 30% της αρχικης της τιμης μολις κανα τριμηνο μετα το λανσαρισμα της, οποτε αν ψωνιζεις σε σωστο timing η διαφορα χασουρας σε adroid vs iphone σχεδον εξανιζεται. Σε αυτο που υπερτερει ξεκαθαρα ενα iphone ειναι στην υποστηριξη/ update που δεχεται για αρκετα χρονια, σε αντιθεση με τις android ναυαρχιδες που μετα απο 2 χρονια δν παιρνουν αλλο update αν παρω για παραδειγμα τα samsung, πραγμα που το θεωρω πολυ λυπηρο αν λαβεις υποψιν οτι μιλαμε για ναυρχιδες με λανσαρισμα κοντα στο 1000ρικο (και πλεον πανω απο αυτο). Η υποστηριξη για μενα ειναι που πλεον με κανει να σκεφτομαι την αγορα iphone γιατι δν ειμαι απο αυτους που αλλαζουν συσκευες σαν τα πουκαμισα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/2/2020 στις 3:08 ΜΜ, vagtech είπε

Αυτό με την μεταπωλητική αξία στα κινητά πλέον έχει λίγο ξεφουσκώσει. Ακόμα και για την apple. Σκέψου ότι τώρα υπάρχουν μεταχειρισμένα xs maχ 256 στα 650 περίπου ευρώ. Καινούργιο θυμάσαι πόσο είχε. Άρα μιλάμε για μεγάλη χασούρα. Αυτό που εγώ πιστεύω είναι ότι ΑΝ εχεις την οικονομική δυνατότητα παίρνεις αυτό που σ καλύπτει και αυτό που σου ταιριάζει (ios ή android). To να δεις το κινητό σαν επένδυση είναι χασούρα όπως και να το κάνεις... 

Εγώ αγόρασα το XS Max 64GB πέρυσι απο εδώ στα 999 ευρώ και το πούλησα στα 600 ευρώ..

Πάντα όταν παίρνεις ένα πράγμα,δέν κοιτάς να το πουλήσεις για να βγάλεις χρήματα...

Έτσι είναι σε όλα τα πράγματα...

Πείρα το 11 Pro Max στα 1059 ευρώ...Οπότε 459 ευρώ κάθε χρόνο..

Όμως,εάν κάποιος καπνίζει και κάνει 1 πακέτο την ημέρα, 4 ευρώ δηλαδή x 30 ημέρες x 12 μήνες = 1440 ευρώ.....

Ολα είναι σχετικά και εγώ μπορώ να διαθέσω 400-500 ευρώ τον χρόνο για το νέο μου iPhone......

Επεξ/σία από A500
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2020 στις 12:24 ΜΜ, Kotsos87 είπε

καλησπερα, θα αγοραζατε στα 1070 ευρω το iphone 11 pro max ή θα προτείνατε κατι αλλο και γιατί?

Όχι γιατί το pro max παραείναι μεγάλο. 
Επιλογή άλλου μόνο το iphone 11  που είναι στο σωστό μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/2/2020 στις 12:24 ΜΜ, Kotsos87 είπε

καλησπερα, θα αγοραζατε στα 1070 ευρω το iphone 11 pro max ή θα προτείνατε κατι αλλο και γιατί?

Δεν θα σου πω όχι ή τίποτα άλλο αρνητικό,απλά θα σου πω το εξής αν σε βολεύει στο χέρι και δεν έχεις πρόβλημα τότε παρτο,αν σου είναι μεγάλο δες μετά ανάμεσα στο 11 pro και 11 το ποιο σε βολεύει.

Εγω προσωπικά θέλω μεγάλη οθόνη και όχι μικρή για να μην βγάζω τα μάτια μου στο διάβασμα + ότι έχω και μεγάλα χέρια,έχω πάρει το XS max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...