Προς το περιεχόμενο

σύνδεση front panel σε νέα μητρική Asus P5K


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.  Η παλιά μου μητρική σε ένα παλιο Pc που έχω είναι η ASRock ConRoeXFire-eSATA2 εδώ το manual http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Manual/ConRoeXFire-eSATA2.pdf

η νέα μητρική μου είναι η  Asus P5K https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5K/e3270_p5k.zip?_ga=2.28763508.934821034.1582044414-1563953510.1582044414

τις επόμενες μέρες την παραλαμβάνω και θα αντικαταστήσει την ASRock που χάλασε.

έχω απομονώσει και σας στέλνω τα layout των 2 μητρικών και την υποδοχή της κάθε μίας για την σύνδεση του front panel. Βασικά το front panel του κουτιού έχει διακόπτη, reset, led HDD. και 2 θύρες usb. βλέπω οτι οι υποδοχές διαφέρουν. πως θα συνδέσω τα βύσματα των καλωδίων του front panel. Για τα usb νομίζω μοιάζουν και πρέπει να είναι ίδιες οι υποδοχές. Το άλλο κυρίως με ενδιαφέρει να το συνδέσω σωστά να εκκινεί η μητρική. Σας στέλνω και μια φώτο απο τον υπολογιστή τώρα με την σύνδεση του front panel στην ASRock ConRoeXFire-eSATA2. Δυστυχώς δεν τον έχω εδώ δίπλα τον έχω σε αποθήκη τώρα. ειναι εύκολο ή θα χρειαστώ άλλα εξαρτήματα? Ευχαριστώ!

asrock.jpg

ConRoeXFire-eSATA2-LAYOUT.pdf front-panel_p5k.pdf layout_p5k.pdf ConRoeXFire-eSATA2-FRONT-PANEL.pdf

μπας και είναι σε βύσμα έτοιμο σύστημα?

asrock2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω τι (& γιατι) σε προβληματιζει στις συνδεσεις?
Μα ολα οσα χρειαζεσαι να δεις ειναι στο "front-panel_p5k.pdf"! 🤓

Τοτε σε καποιες premium μητρικες η Asus εδινε και αυτο: για να κανει τις
συνδεσεις γρηγοροτερες -αλλα ειναι κατι που χρειαζεται απλως προσοχη!
48.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...