Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια!!!!Πρόβλημα με open WiFi και powerline starter kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα TP LINK POWERLINE PA2010PAKIT για να επεκτείνω το WiFi του σπιτιού και στον πάνω όροφο . Έχω συνδέσει τον ένα adapter στο ρουτερ του σπιτιού στο ισόγειο και τον άλλο adapter τον συνέδεσα με ένα παλιό ρουτερ που είχα το Airties RT204. Πριν έκανα pair κι είναι όλα οκ. Παίρνω Ίντερνετ και στον πανω όροφο.ΟΜΩΣ το 2ο ρουτερ το AIRTIES RT204 δεν έχει security κι είναι open, κάτι το οποίο δεν θέλω. Ψαχνω να βρω την ip address του για να κάνω login αλλά με τίποτα δεν μπορώ να την βρω. Προσπάθησα με πολλά default ip addresses αλλά τίποτα. Αγόρασα το port forward network facility , τίποτα. Έχω ψάξει όλο το Ίντερνετ και δεν μπορώ να βρω λύση! Βοήθεια!!!

Επεξ/σία από Marilouk0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Marilouk0 είπε

Έχω ένα TP LINK POWERLINE PA2010PAKIT για να επεκτείνω το WiFi του σπιτιού και στον πάνω όροφο . Έχω συνδέσει τον ένα adapter στο ρουτερ του σπιτιού στο ισόγειο και τον άλλο adapter τον συνέδεσα με ένα παλιό ρουτερ που είχα το Airties RT204. Πριν έκανα pair κι είναι όλα οκ. Παίρνω Ίντερνετ και στον πανω όροφο.ΟΜΩΣ το 2ο ρουτερ το AIRTIES RT204 δεν έχει security κι είναι open, κάτι το οποίο δεν θέλω. Ψαχνω να βρω την ip address του για να κάνω login αλλά με τίποτα δεν μπορώ να την βρω. Προσπάθησα με πολλά default ip addresses αλλά τίποτα. Αγόρασα το port forward network facility , τίποτα. Έχω ψάξει όλο το Ίντερνετ και δεν μπορώ να βρω λύση! Βοήθεια!!!

Κατεβασε την εφαρμογη TpPlc απο το PlayStore και δες τις ρυθμισεις εκει. Θα σου βγαλει για dynamic/static IPs κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...