Προς το περιεχόμενο

(TV) Hisense H43A6140 - 249€ (εμμεσα 200€) Γερμανός


spy94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει winter sales ο Γερμανός τρομάρες του.Σε γενικές γραμμές έχει καλές τιμές (πάνω κάτω τιμές skroutz) και με έξτρα έκπτωση 20% με κάρτα εθνικής για επόμενες αγορές.Έχει αρκετές επιλογές σε όλες τις κατηγορίες.Προσωπικά ψάχνω μια ~40άρα και μιας και είναι και κάτω απο 10% απο σκρουτζ βάζω ενδεικτικά αυτή.Απλά ψάχνω αν αξίζει το 4Κ σε αυτές τις ιντσες κλπ αλλιώς με βλέπω σε ότι πιο σάπιο σε 40άρα υπάρχει 😋

https://www.germanos.gr/product/hisense-smart-tv-i43a6140-uhd-43/20378832/?fname=&fvalue=

https://www.skroutz.gr/s/16615543/Hisense-H43A6140.html

Επεξ/σία από spy94
Λινκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fistikis13 είπε

Δεκεμβριο του 2018 την πηρα 198 ευρω με επιστροφη Eurobank απο Γερμανό.

Δεν με απασχολεί ότι δεν αποτελεί ιστορικό χαμηλό.Αυτο που βλέπω είναι ότι παρόμοιες παίζουν στα 250.Αυτο που έχει αξία να μας πεις είναι οι εντυπώσεις σου,κατά πόσο αξίζει η όχι τα 200 και προσωπικά με ενδιαφέρει κατά πόσο αξίζουν τα έξτρα 50€ από μια απλή 40αρα (προφανώς παίζει και το τι θέλει ο καθένας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η 4Κ τηλεόραση αξίζει σε αυτήν την διάσταση μόνο αν είσαι κάτω από τα 2 μέτρα και δεν βλέπεις SD σήμα. Σε SD ή και απλό HD θεωρώ ότι θα απογοητευτείς από την ποιότητα εικόνας. Αν είσαι στα 2μ και πάνω προτείνω FullHD.

Γνωρίζει κάποιος αν είναι καλή για οθόνη υπολογιστή και χαλαρό gaming;

Κάνει 4:4:4 Chroma Subsampling;

Είναι VA ή IPS;

Είναι ματ ή glossy;

Υπάρχει κάποια άλλη κοντά σε αυτήν την τιμή που να είναι καλή για PC monitor;

Επεξ/σία από mcgerger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν την εχω δει, αλλα αυτο δεν ξερω γιατι εχει προκυψει και δεν μοιαζει ελπιδοφορο: (οποιος ενδιαφερεται μπορει και πρεπει να διαβασει και εκει)

σκρουτζ

2020-02-23_1227

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, spy94 είπε

Δεν με απασχολεί ότι δεν αποτελεί ιστορικό χαμηλό.Αυτο που βλέπω είναι ότι παρόμοιες παίζουν στα 250.Αυτο που έχει αξία να μας πεις είναι οι εντυπώσεις σου,κατά πόσο αξίζει η όχι τα 200 και προσωπικά με ενδιαφέρει κατά πόσο αξίζουν τα έξτρα 50€ από μια απλή 40αρα (προφανώς παίζει και το τι θέλει ο καθένας)

Νομίζω τα αξίζει. Έχει πολύ καλή εικόνα για την τιμή της. Βέβαια φαντάζομαι LG και Samsung θα είναι καλύτερες στα ίδια χαρακτηριστικά.

Βασικά δεν ξέρω τις τιμές σήμερα αλλά πίστευα οτι σε ένα και κάτι χρόνο που πέρασε, θα έχουν πέσει οι τιμές στις (τυπικά) καλύτερες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δεν την εχω δει, αλλα αυτο δεν ξερω γιατι εχει προκυψει και δεν μοιαζει ελπιδοφορο: (οποιος ενδιαφερεται μπορει και πρεπει να διαβασει και εκει)

σκρουτζ

2020-02-23_1227

Αφενός αλλιώς θα κρίνεις με αγορά στα 300€ και αλλιώς στα 200€.Επισης σχόλια τύπου "χάλια" "μακρυα" χωρίς καμία τεκμηρίωση δεν μπορώ να τα λαβω υπόψιν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Με λίγα παραπάνω ευρώ και android υπάρχουν και τα παρακάτω 

F&U 4K Smart TV FLA4320UH

https://www.germanos.gr/product/fu-4k-smart-tv-fla4320uh-43/20391229/?fname=&fvalue=  και 

 thomson 43UD6406 

https://www.germanos.gr/product/thomson-4k-smart-tv-43ud6406-43/20383488/?fname=&fvalue=

Επειδή ψάχνω και εγώ τηλεόραση για υπνοδωμάτιό μπορεί να μου πει κάποιος ποια έχει καλύτερη εικόνα ?

Επεξ/σία από nickpastalan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, spy94 είπε

Αφενός αλλιώς θα κρίνεις με αγορά στα 300€ και αλλιώς στα 200€.Επισης σχόλια τύπου "χάλια" "μακρυα" χωρίς καμία τεκμηρίωση δεν μπορώ να τα λαβω υπόψιν

1-2 μονο που διαβασα, δεν γραφουν ενα σκετο "μακρυα", αλλα καποια πραγματα πιο λογικα. ;)

Διαβαστε ξαναλεω. Και εκει και αλλου κλπ. Οσο πιο πολλες αποψεις τοσο καλυτερα. Βεβαια εχω διαβασει και καλα λογια για σαβουρες προιοντα, αλλα γενικα βοηθαει να διαβαζεις.

Τα 300 που λες, ουτε για πλακα. Βρισκεις φτηνοτερα 50αρες και βαλε και πολυ καλυτερες.

 

ΥΓ. για να δω τι λες, πηγα και τα διαβασα ολα τα εκει σχολια. Το χαλια, το τεκμηριωνει κατα τη γνωμη του. Ισως δεν διαβασες ολο το σχολιο; Το μακρυα δεν το τεκμηριωνει. Οποιος θελει λοιπον διαβαζει εκει και οχι την εδω μεταφορα, ωστε να εχει ορθη και πληρη εικονα απο το πακετο σχολιων.

Επεξ/σία από matrixxx
ΥΓ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, matrixxx είπε

1-2 μονο που διαβασα, δεν γραφουν ενα σκετο "μακρυα", αλλα καποια πραγματα πιο λογικα. ;)

Διαβαστε ξαναλεω. Και εκει και αλλου κλπ. Οσο πιο πολλες αποψεις τοσο καλυτερα. Βεβαια εχω διαβασει και καλα λογια για σαβουρες προιοντα, αλλα γενικα βοηθαει να διαβαζεις.

Τα 300 που λες, ουτε για πλακα. Βρισκεις φτηνοτερα 50αρες και βαλε και πολυ καλυτερες.

ΥΓ. για να δω τι λες, πηγα και τα διαβασα ολα τα εκει σχολια. Το χαλια, το τεκμηριωνει κατα τη γνωμη του. Ισως δεν διαβασες ολο το σχολιο; Το μακρυα δεν το τεκμηριωνει. Οποιος θελει λοιπον διαβαζει εκει και οχι την εδω μεταφορα, ωστε να εχει ορθη και πληρη εικονα απο το πακετο σχολιων.

Μάλιστα..Λογικό σου φαίνεται αυτό το σχόλιο δηλαδή? "Επίσης τηλεόραση που διαφημίστηκε στο mundial να βλέπεις ποδόσφαιρο και να παθαίνεις ναυτία"

Μάλλον κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι μιλάμε για budget μοντέλα.Δεν γίνεται πχ να συγκρίνεις το 50άρι πανελ της συγκεκριμένεις με κάποιο επώνυμο 100άρι 3πλάσιας αξίας..Όυτε να περιμένεις γρήγορο επεξεργαστή κλπ...

Προφανώς και διάβασα τα σχόλια και έβαλα εξαρχής το λινκ για να τα διαβάσει και ο καθένας.Γενικά πάντως η συγκεκριμένη δεν έχει και τα καλύτερα σχόλια γενικά και σε amazon κλπ αλλά κάπως έτσι γίνεται με τα περισσότερα φθηνά μοντέλα συνήθως γιατί πολύ απλά στις tv ισχύει κατα βάση ο κανόνας ότι πληρώσεις παίρνεις και όσο ανεβαίνεις θα βρίσκεις κάτι καλύτερο.

Δυστυχώς με βάση τα 300€ περίπου έχουν γίνει οι αξιολογήσεις γιατί τόσο παίζει σχεδόν και ιστορικό χαμηλό έχει 268€,άσχετα αν συμφωνώ ότι δεν τα αξίζει.

Κλείνοντας απλά πιστεύω ότι για κάποιον που ψάχνει κατι σχετικό (43,smart,4K κουτσοεπώνυμη) στα 200€ ,μοιάζει καλό deal και προσωπικά με όλα τα πλήν με έπεισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι η περσινή του Black Friday του 18 η ίδια την έχω πάρει. Από εικόνα ειναι αρκετά καλή, από ποιότητα το ίδιο φαίνεται στιβαρή. Το μόνο μείον από μεριάς μου είναι ότι κολλάει αρκετά στο σμαρτ κομμάτι της. Αν δεν βάλεις ut από το κινητό και το στείλεις, κολλάει στην περιήγηση και επίσης στο νετφλιξ μου πετάει ένα ερορ στον λογαριασμό και κάθε φορά πρέπει να κάνω log in. Βέβαια για σύγκριση έχω μια Hitachi η οποία στο δικο μ μάτι έχει καλύτερη εικόνα υπό γωνίες αλλά η ποιότητα είναι η μέρα με την νύχτα. Η δεύτερη είναι ψεύτικη κάνει μπαμ μόνο που την πιάνεις. Η δε hisence μου φαίνεται πολύ πιο ποιοτική. Αν θα την ξανά έπαιρνα; σε αυτά τα λεφτά εννοείται πως ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, spy94 είπε

Δυστυχώς με βάση τα 300€ περίπου έχουν γίνει οι αξιολογήσεις γιατί τόσο παίζει σχεδόν και ιστορικό χαμηλό έχει 268€,άσχετα αν συμφωνώ ότι δεν τα αξίζει.

Οχι, κανεις λαθος, ελαχιστοι θα την εχουν αγορασει στα 270, ειδικα απο οσους μπαινουν να κανουν σχολιο-κριτικη, που ειναι οι "ψαγμενοι". Αρα δεν πιστευω πως ουτε καν 1-2 κριτικες απο τις 10 αφορουν αγορα στα 270. Αυτο προκυπτει και απο το πρωτο σχολιο εδω (198€), αλλα και απο το οτι αρκετες φορες παιζει επιστροφη σε διαφορα μαγαζια και τραπεζες και οι τιμες αυτες δεν φαινονται στο ιστορικο. Ασε που δεν ειναι ολα τα μαγαζια στο σκρουτζ.

Για τα υπολοιπα που γραφεις στο σχολιο σου το τελευταιο, δεν εχω κατι να πω, μιας και απαντας σε μενα ενω δεν εχω πει τιποτα απολυτως για την τηλεοραση, αφου οπως ειπα δεν την "ξερω". Εγω απλα εδωσα μια πληροφορια που δεν υπηρχε (το screenshot με την βαθμολογια) και μια προτροπη γενικη για ολα τα προιοντα, να ψαχνουν οσοι ενδιαφερονται, να βρουν πληροφοριες και να μην βαριουνται να διαβασουν.

"Υπερασπιζεσαι" το προιον δεν ξερω για ποιον λογο, γραφοντας πραγματα υπερβολικα. Δεν χρειαζεται κατι τετοιο ομως. Δεν ειπε κανεις οτι κανει συγκριση με τριπλης αξιας τηλεορασεις για παραδειγμα. Η τιμη ειναι καλη. Αν ειναι και το μοντελο καλο, ειναι καλη περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...