Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία νέου PC για gaming και streaming


AtzamisSs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας για να στήσω ένα PC όπως γράφεις τον παραπάνω τίτλο. Ακούω τις προτάσεις σας υπάρχει ήδη το κουτί το οποίο είναι COOLERMASTER H500P. 

τα χρήματα που ειναι διαθέσιμα είναι 1000 

Επεξ/σία από SPANK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εδώ, απάντησε σε αυτά!

Αναφορά σε κείμενο

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Duck Dodgers είπε

Καλησπέρα και από εδώ, απάντησε σε αυτά!

Καλησπέρα φίλε μου.. σε ευχάριστο αρχικά για το ενδιαφέρον σου να με βοηθήσει..

1. Από οθόνη υπάρχει η LG 25UM58-P  αλλά σκέφτομαι να πάρω μια ακόμα ίδια στο μέλλον 

2. ήχος υπάρχει ποντίκι κ πληκτρολόγιο δεν υπάρχει

3. Κρήτη είμαι

4. δεν με ενδιαφέρει το κατάστημα

5. Από εμένα θα στηθεί έχω γνώσεις 

6.windows    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έβαζα 500ρη nvme + 1TB HDD και με τα λεφτά που εξοικονομούνται έτσι μπαίνει με μια μικρή υπέρβαση μια RTX2060 ή RX5700 για να streamάρει με ultra settings τα πάντα.

Windows key με 4€ https://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-home-cd-key-compare-prices/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tanasen01 είπε

Θα έβαζα 500ρη nvme + 1TB HDD και με τα λεφτά που εξοικονομούνται έτσι μπαίνει με μια μικρή υπέρβαση μια RTX2060 ή RX5700 για να streamάρει με ultra settings τα πάντα.

Windows key με 4€ https://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-home-cd-key-compare-prices/

Καλησπέρα φίλε μου.. μπορείς να με βοηθήσεις λιγο περισσότερο και αυτο που μου εχεις γράψει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, AtzamisSs είπε

Καλησπέρα φίλε μου.. μπορείς να με βοηθήσεις λιγο περισσότερο και αυτο που μου εχεις γράψει 

Ουσιαστικά σου λέει βάλε το μισό μέγεθος και  λίγο πιο "αργό" ssd, ενώ παράλληλα να σου λέει να βάλεις και έναν hdd για να έχεις εκεί τα games σου! Με αυτές τις αλλαγές στο budget σου βγαίνει να πας σε καλύτερη κάρτα γραφικών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, AtzamisSs είπε

1.Μεγάλο το τροφοδοτικό δεν χρειάζεσαι τόσο!

2.Πολύ ακριβή ψύξη και oc να κάνεις δεν χρειάζεσαι την x62, μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με μια που να κάνει κοντά 40!

3. Ο Adata είναι πιο γρήγορος αλλά και πιο φτηνός σε σχέση με τον 970 evo!

4. Αρκετά ακριβές οι μνήμες για  16ρι kit, αν θες rgb πάρε αυτές θα δώσεις που θα δώσεις κάνα 100ρι τουλάχιστον να μπορείς να κερδίσεις σε επιδώσεις!

5. Με ότι λεφτά περίσσεψαν από τις αλλαγές βάζεις 2060 super!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαφωνώ με το τροφοδοτικό, μιας και 750 δεν χρειάζεσαι, με την υδρόψυξη (δεν την έχεις ανάγκη) και τις μνήμες (δεν αξίζουν).

 

EDIT:

όσο έγραφα το μήνυμα απάντησε και ο @Duck Dodgers όπου και λέμε τα ίδια πράγματα σχεδόν

Επεξ/σία από hyperionthetitan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2020 στις 12:13 ΠΜ, Duck Dodgers είπε

1.Μεγάλο το τροφοδοτικό δεν χρειάζεσαι τόσο!

2.Πολύ ακριβή ψύξη και oc να κάνεις δεν χρειάζεσαι την x62, μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με μια που να κάνει κοντά 40!

3. Ο Adata είναι πιο γρήγορος αλλά και πιο φτηνός σε σχέση με τον 970 evo!

4. Αρκετά ακριβές οι μνήμες για  16ρι kit, αν θες rgb πάρε αυτές θα δώσεις που θα δώσεις κάνα 100ρι τουλάχιστον να μπορείς να κερδίσεις σε επιδώσεις!

5. Με ότι λεφτά περίσσεψαν από τις αλλαγές βάζεις 2060 super!

https://www.skroutz.gr/s/19550811/MSI-GeForce-RTX-2060-Super-8GB-Gaming-X-V375-214R.html 

καλησπερα..αυτην εννοείς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, AtzamisSs είπε

Όχι απαραίτητα αν θυμάμαι καλά παίζουν σε λιγότερα λεφτά της palit και της evga, περίπου στα 400! Μπορείς να δεις και σε 5700xt αλλά ακόμα δεν είναι "plug and play" τραβάνε ζόρια με τους drivers!

Επεξ/σία από Duck Dodgers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2020 στις 2:26 ΜΜ, Duck Dodgers είπε

Όχι απαραίτητα αν θυμάμαι καλά παίζουν σε λιγότερα λεφτά της palit και της evga, περίπου στα 400! Μπορείς να δεις και σε 5700xt αλλά ακόμα δεν είναι "plug and play" τραβάνε ζόρια με τους drivers!

Καλησπερα..επιδη δεν εχω τόσες γνώσεις για την κάρτα γραφικών και με αυτές που μου έβαλες δεν μπορώ να καταλάβω ποια να πάρω θα ηθελα να μου πεις..απλα θέλω να παίζω τα πάντα ultra 

και να μπορω να παιζω ακομα και σε 4κ..θελω δλδ να μην εχω θεματα γιατι οπωσ σου ειπα θα ειναι αν pc για gaming και streaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AtzamisSs είπε

Καλησπερα..επιδη δεν εχω τόσες γνώσεις για την κάρτα γραφικών και με αυτές που μου έβαλες δεν μπορώ να καταλάβω ποια να πάρω θα ηθελα να μου πεις..απλα θέλω να παίζω τα πάντα ultra 

και να μπορω να παιζω ακομα και σε 4κ..θελω δλδ να μην εχω θεματα γιατι οπωσ σου ειπα θα ειναι αν pc για gaming και streaming

Το 4k gaming ακόμα δεν το κοιτάς εκτός αν θες να δώσεις κάνα χιλιάρικο σε κάρτα γραφικών και εκεί δεν θα είσαι σε όλα ultra 60 fps σταθερά!

Για 1440p 144hz μπορείς να δεις με λίγες αποχωρίσεις σε γραφικά την Palit GeForce RTX 2060 Super 8GB ή την EVGA GeForce RTX 2060 Super 8GB SC Ultra Gaming

Αν θες όλα ultra τότε δες την 5700xt αλλά όπως σου είπα και πριν ακόμα έχει θέματα με τους drivers αν και λένε ότι με την έκδοση 19....(δεν θυμάμαι τα άλλα νούμερα) παίζει κομπλέ αυτή πάει στα 400 ευρώ και παίζει μια καλή στο πλαίσιο με προσφορά, αν είσαι διατεθειμένος να "παίξεις" με αυτά τότε πάρε αυτή αλλιώς πάρε μια 2070 super!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, AtzamisSs είπε

Καλησπερα..επιδη δεν εχω τόσες γνώσεις για την κάρτα γραφικών και με αυτές που μου έβαλες δεν μπορώ να καταλάβω ποια να πάρω θα ηθελα να μου πεις..απλα θέλω να παίζω τα πάντα ultra 

και να μπορω να παιζω ακομα και σε 4κ..θελω δλδ να μην εχω θεματα γιατι οπωσ σου ειπα θα ειναι αν pc για gaming και streaming

Εδώ είσαι, τούμπανος:

https://www.skroutz.gr/s/20788063/Intel-Core-i9-9900KF-Tray-R0.html

https://www.skroutz.gr/s/21794935/MSI-GeForce-RTX-2080-Ti-11GB-V371-231R.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...