Προς το περιεχόμενο

Τα ηλεκτρικά πατίνια της Hive αποσύρονται από την Ελλάδα


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία, γλυτώνουμε απ' αυτές τις αθόρυβες μλκίες που δεν ξέρεις από πού σου 'ρχονται. Άσε που τα παρατάνε όπου μα όπου γουστάρουν οι διάφοροι βαρεμένοι που τα καβαλάνε (κατά κανόνα μικρά, χιπστεράδες ή τουρίστες).

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ούτως ή άλλως δεν συμφέρει το ηλεκτρικό πατίνι:
- Είναι ακριβή η ενοικίαση
- Τα παρατάνε όπου να ναι
- Κακομεταχείριση των πατινιών
- Οι δρόμοι χάλια
 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barman_ είπε

Τα πατίνια φταίνε όχι οι αουγκανοι 

Οκ 

Οταν ενα τέτοιο μεταφορικό είναι διαθεσιμο σε μεγάλες πόλεις, χωρίς υποδομές, χωρις ποδηλατόδρομους, χωρίς νομικό πλαισιο κτλ (δεν βαζω καν οτι ειμαστε ουγκανοι στις παραμετρους), τότε ναι φταινε κ αυτά. Ο πιτσιρικάς θα πάει κ θα το τσιμπήσει να κάνει την τρέλα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχο νέο! Άιντε με τις χιπστεριές, όταν προ καιρού κόντεψε να με κόψει ένα της Hive έξω από τον Εθνικό Κήπο  - στο πεζοδρόμιο εννοείται - και το βλαμμένο 15χρονο οδηγούσε με τρέντι ακουστικά Q και τον σκυλόβρισα, εγώ ήμουν ο κακός.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

“Hive is currently strategically focusing on cities where local regulation limits the number of providers and scooters. From our point of view, this is an approach that makes micromobility more attractive for cities as well as for users and providers, ”explained.

Θελουνε μονοπωλιο τα πασανια εκει στη Hive ... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zygorito είπε

Τα πατίνια είναι αρκετά βολικά αλλά δεν έχει νόημα το νοικιαστό. Δεν εξυπηρετεί σε μετακινήσεις γιατί δεν το έχεις από την πόρτα σου, οπότε είναι μόνο για να κάνεις βόλτα στο άσχετο. Καλύτερα να αγοράσει κανείς ένα τις περιόδους που έχουν επιστροφή πόντων/εκπτώσεις καλή ώρα όπως τώρα. Εγώ με το m365 μου κάνω 4-6χλμ/μερα και εξυπηρετεί αφάνταστα (και μένω επαρχία).

Ισχύει οτι φταίνε οι αούγκανοι γιατί αμα είναι δικό σιγά μην πηδάς σκαλιά η το κακομεταχειρίζεσαι :P

το πατίνι έχει νόημα όταν η πόλη έχει υποδομές για αυτό. έχει ποδηλατόδρομους που το πατίνι μπορεί να κινείται. το πατίνι δεν είναι για άσφαλτο, δεν είναι για πεζοδρόμιο. είναι για ειδικό δρόμο. δεν είναι για να ανεβαίνεις την Ερμού ή να πας στην Πατησίων. δημιουργείς πρόβλημα σε όλους

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Λογικό. Δεν υπήρχε κερδοφορία. Ούτε η lime έχει απλώς έχουν την αμερικανική νοοτροπία ότι τα πληρώνει ο επενδυτής μέχρι να σκάσει. Οι Γερμανοί από την άλλη θέλουν να βγαίνει χρήμα και τα μετέφεραν στην αγορά της Πολωνίας όπου βλέπουν ανάπτυξη και κερδοφορία. 

για πες μου τι γίνεται στην αγορά της Πολωνίας που έχουν κάποια αυτυχήματα τον τελευταίο μήνα και όλοι βρίζουν αυτούς με τα πατίνια. τα ίδια προβλήματα έχουν όπως και εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα συμφωνουσα με την κυκλοφορια τους αρκει να υπηρχε το καταλληλο νομικο πλαισιο: Να μην τους πληρωνουμε για ανθρωπους σε περιπτωση ατυχηματος...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, KnightRider είπε

Ούτως ή άλλως δεν συμφέρει το ηλεκτρικό πατίνι:
- Είναι ακριβή η ενοικίαση
- Τα παρατάνε όπου να ναι
- Κακομεταχείριση των πατινιών
- Οι δρόμοι χάλια
 

το πατίνι δεν είναι για δρόμο. δεν είναι δυνατόν όχημα που κινείται με 15χλμ/ώρα να κατεβαίνει Συγγρού, παραλιακή κτλ. είναι επικίνδυνο

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, Rockdye said:

Οταν ενα τέτοιο μεταφορικό είναι διαθεσιμο σε μεγάλες πόλεις, χωρίς υποδομές, χωρις ποδηλατόδρομους, χωρίς νομικό πλαισιο κτλ (δεν βαζω καν οτι ειμαστε ουγκανοι στις παραμετρους), τότε ναι φταινε κ αυτά. Ο πιτσιρικάς θα πάει κ θα το τσιμπήσει να κάνει την τρέλα του.

Όχι αγαπητέ ο γονιός φταίει 

 

Τις προάλλες είδα ένα παιδάκι που του είχε αγοράσει ο κηδεμόνας του χρόνο χρήσης.. Το παιδάκι σκοτώθηκε σε λιγότερο από 2 λεπτά. Ποιος φταίει? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, james01gr είπε

το πατίνι έχει νόημα όταν η πόλη έχει υποδομές για αυτό. έχει ποδηλατόδρομους που το πατίνι μπορεί να κινείται. το πατίνι δεν είναι για άσφαλτο, δεν είναι για πεζοδρόμιο. είναι για ειδικό δρόμο. δεν είναι για να ανεβαίνεις την Ερμού ή να πας στην Πατησίων. δημιουργείς πρόβλημα σε όλους

για πες μου τι γίνεται στην αγορά της Πολωνίας που έχουν κάποια αυτυχήματα τον τελευταίο μήνα και όλοι βρίζουν αυτούς με τα πατίνια. τα ίδια προβλήματα έχουν όπως και εδώ

Μια χαρά πάει στην Πολωνία. Το έχω δει και από πρώτο χέρι. Δεν βλέπεις πατίνια στη σειρά μα κάθονται αλλά να χρησιμοποιούνται. Έχουν φυσικά κατάλληλες υποδομές. Η hive είπε πως θα προώθησε στην Πολωνία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.drive.gr/news/nea-montela/citroen-ami-ilektriko-ohima-polis-diathesimo-apo-eu1999-mina-video

Έρχεται ηλεκτρικό αμάξι χωρίς δίπλωμα. Όλοι οι 14 χρόνοι θα μπορούν να πηγαίνουν μόνοι τους σχολείο! Αφού σταματάνε για καφέ και τσιγάρο στο περίπτερο! Το μέλλον είναι συναρπαστικό και γεμάτο επενδύσεις!!!

13 λεπτά πριν, barman_ είπε

Όχι αγαπητέ ο γονιός φταίει 

Τις προάλλες είδα ένα παιδάκι που του είχε αγοράσει ο κηδεμόνας του χρόνο χρήσης.. Το παιδάκι σκοτώθηκε σε λιγότερο από 2 λεπτά. Ποιος φταίει? 

Που το είδες αυτό; στον ύπνο σου; Έβγαλες ιστορία σε 2 second?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...