Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις πήρα τέσσερις κωδικούς τον 7 ημερών έκαστος και μόλις τον ένα δέχτηκε, οι υπόλοιποι λέει έχου ενεργοποιηθεί ήδη.  

Από ArcadeUS

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 19/5/2021 στις 4:04 ΜΜ, SKRUTZ είπε

Καλά που μου το θύμισες. μόλις αγόρασα 2 εβδομαδιαίες

 

sub.png

Τον νου σας....

Tις αγόρασα από τον πωλητή VIAGAMES και έπαιξαν μια χαρά.

Μετά αγόρασα μία από τον πωλητή ArkadeUS και δεν έπαιξε... άνοιξα ticket στην eneba.... 

Να πω ότι δεν το είπα? Το είπα για τον ArcadeUs. Μια κάρτα αγόρασα από αυτόν και δεν έπαιξε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo 99.91 τον αξιολογήσεων λέει είναι εξαιρετικές, τι διάολο σε εμάς τους δυο από τους 100 έτυχε
Τελοσπάντων ζήτησα επιστροφή χρημάτων, ειδάλλως χάθηκαν 3 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα αυτο

https://www.eneba.com/el/xbox-xbox-game-pass-ultimate-28-x-7-days-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-global/magiccodes

Μου έστειλαν 28 κωδικούς

Τους έβαλα, επιτυχία 28/28!

Επεξ/σία από kergaz13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kergaz13 είπε

Αγόρασα αυτο

https://www.eneba.com/el/xbox-xbox-game-pass-ultimate-28-x-7-days-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-global/magiccodes

Μου έστειλαν 28 κωδικούς

Τους έβαλα, επιτυχία 28/28!

Του τα πήρες όλα του ανθρώπου....

 

image.png.5df01496520ce1ce47f4461ae76306f7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Το ίδιο και με εμενα χθές - τους έστειλα μετά απο 3 ώρες ενα mail στο οποίο δεν ημουν και τόσο ευγενικός.
Μου απάντησε ενας αλλος οπου μου ζητήθηκαν πάλι screenshots κάτι το οποίο και έκανα και μετά η συζήτηση κύλησε κανονικά (βλέπε: μου απαντούσαν ανα 15-20 λεπτά).

τώρα περιμένω τι θα γίνει με τον άλλο μόρτη που μου πούλησε την μουφο-κάρτα (το πολύ 72 ώρες ανέφεραν).

Στις υγειές μας Tempo

εγώ ένα ticket άνοιξα μόνο και όπως έχω ξαναπεί μου ζήτησαν πάλι τα screenshot.....μετά εξαφανίστηκαν.

Στο 2ο mail που τους έστειλες τι ζητούσες; Υπάρχει υποστήριξη στα Ελληνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αγοράσει τέλη Απριλίου κάμποσους κωδικούς 1 εβδομάδας και τους εβαλα και έφτασα τους 36 μήνες και δούλεψαν όλοι μια χαρά.

Πήρα καβάτζα άλλους 3, να τους περάσω σε ενα μηνα (σήμερα δηλαδή)

Σήμερα κανείς απο τους 3 δεν μπαινει. Οπότε μην στοκάρετε κωδικούς. Προφανώς αν πουληθεί κωδικός και δεν μπει σε λίγες ώρες, τον πουλάνε ξανά αλλου.

Φυσικά δεν πρόκειται να ασχοληθω για 2-3€ να βγάλω άκρη 0 και λογικά σε αυτό ποντάρουν. 

image.png.6036047bf6b1dc0f5c991cc257d7b29d.png

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Είχα αγοράσει τέλη Απριλίου κάμποσους κωδικούς 1 εβδομάδας και τους εβαλα και έφτασα τους 36 μήνες και δούλεψαν όλοι μια χαρά.

Πήρα καβάτζα άλλους 3, να τους περάσω σε ενα μηνα (σήμερα δηλαδή)

Σήμερα κανείς απο τους 3 δεν μπαινει. Οπότε μην στοκάρετε κωδικούς. Προφανώς αν πουληθεί κωδικός και δεν μπει σε λίγες ώρες, τον πουλάνε ξανά αλλου.

Φυσικά δεν πρόκειται να ασχοληθω για 2-3€ να βγάλω άκρη 0 και λογικά σε αυτό ποντάρουν. 

image.png.6036047bf6b1dc0f5c991cc257d7b29d.png

 

Φίλε shpinx το είχαμε συζητήσει κάποια στιγμή ότι δεν πρέπει να το κάνουμε αυτό γιατί είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν παίζουν όχι μόνο οι εβδομαδιαίοι κωδικοί αλλά και οποιοσδήποτε άλλος και εκτός αυτού δεν σε supportάρουν από τα κλειδάδικα μετά από τόσο καιρό.

Μόλις μου απάντησε η eneba για την εβδομαδιαία που δεν δούλευε.

Hello,
The ticket for order #o-a4ter has been resolved in your favor. Unfortunately, the seller could not replace the product - the purchase of "Xbox Game Pass Ultimate – 7 Days Subscription (Xbox One/ Windows 10) Xbox Live Key GLOBAL" for €1.28 will be refunded to your payment provider. Please note that it might take from 5 to 28 days for the refund to be processed by your payment provider.

Και κάτι που παρατηρώ τώρα φίλοι μου... Αγοράζουμε με paypal και ζητάει προμήθεια... τους είπα λοιπόν να βάλουν το ποσό επιστροφής στο eneba wallet και παρατηρώ ότι δεν κρατάει προμήθεια και θα πληρώσω την εβδομαδιαία 0,92€... Μήπως είναι προτιμώτερο να βάζουμε τα χρήματα στο eneba wallet και να πληρώνουμε από εκεί???

image.png.54655728d1a4c50a8040006fc28a17b2.png

Την αγόρασα μόλις στα 0,92€ από τον πωλητή MagicCodes και έπαιξε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Και έμειναν μέσα και 0,36€ για επόμενη αγορά...

image.png.16c18d856eb6d95e2f7eacbb491f5a65.png

image.png.79446c4d26de689f3976e722dd1b316a.png

image.png.0e789bfacfdd001aaf009e59c258af79.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Και κάτι που παρατηρώ τώρα φίλοι μου... Αγοράζουμε με paypal και ζητάει προμήθεια... τους είπα λοιπόν να βάλουν το ποσό επιστροφής στο eneba wallet και παρατηρώ ότι δεν κρατάει προμήθεια και θα πληρώσω την εβδομαδιαία 0,92€... Μήπως είναι προτιμώτερο να βάζουμε τα χρήματα στο eneba wallet και να πληρώνουμε από εκεί???

 

Καλημέρα φίλε, πώς βρήκες άκρη με αυτό; Εγώ που προσπάθησα να δω πως μπαίνουν τα χρήματα στο eneba wallet, είδα ότι η προμήθεια για να προσθέσω τα χρήματα στο wallet, ερχόνταν τελικά πάραπάνω από την προμήθεια για την αγορά κατευθείαν από  paypal.

Επίσης μήπως έχει δοκιμάσει κανείς 12μηνες βραζιλιάνικες από eneba; Είναι λίγο φθηνότερες από cd-keys αυτή τη στιγμή. 

Τέλος για 3 χρόνια ανανέωση παλιάς συνδρομής τι συμφέρει περισσότερο αυτή τη στιγμή , 3 χρόνια gold + 13€ ή 7ημερες - 14ημερες και όσοι κωδικοί χρειάζεται για να πας στα 3 χρόνια;

Επεξ/σία από gdal73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eneba brazil 12μηνες βλέπω είναι στα 29 Ε ευρω περίπου. πιο φθηνά και πιο εύκολα απο τις 7ημερες που είναι στο 1 ευρώ η μια πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2021 στις 3:59 ΜΜ, andreas443 είπε

Όντως τώρα από ποιον πωλητή πήρες?
 

Εμένα το eneba μου τα έστειλε όλα έτσι τα κλειδιά κοίταξε μήπως τα περνάς λάθος πρέπει να τα χωρίσεις ανά πεντάδα

Χωρίς τίτλο.jpg

Όχι δεν βγάζεις εύκολα άκρη με το eneba.

Μου έχει τύχει με κωδικό 1 μήνα xbox game pass ultimate και για να πάρω τα λεφτά μου πίσω μου έβγαλε τη πανάγια με μηνύματα,φωτογραφίες, μειλ για να τους αποδείξω ότι δεν δέχτηκε το κωδικό και άλλες τέτοιες π.. εεεε ιστορίες για άγριους ήθελα να πω.

Εγώ προσωπικά δεν θα πρότεινα το eneba πουθενά καλύτερα να αγοράσετε τον όποιο κωδικό ή παιχνίδι από κάποιο άλλο "κλειδάδικο" παρά από το eneba.

Για να μην αναφέρω ότι δεν υπάρχει απολύτως, μα απολύτως κανένας λόγος κάποιος να αγοράσει τόσους πολλούς κωδικούς xbox game pass ultimate αφού στην ουσία μόνο 1 κωδικό 1 μηνός θέλεις και τίποτα άλλο.

Στις 21/5/2021 στις 11:10 ΠΜ, tempo είπε

και εγώ άνοιξα ticket ανέβασα τα screenshot που ήθελε και μου ήρθε mail να ανεβάσω πάλι τα screenshot..!!!

Αν δεν απαντήσουν θα το ψάξω απο paypal.....

Ρε αν έχουν το θεό τους εκεί στη Eneba.

Εμένα με το θέμα που είχα και αναφέρω πιο πάνω μου ζήτησαν τις κλασικές φώτος και επειδή της είχα κόψει ώστε να φαίνεται μόνο το σημείο που τους ενδιαφέρει μου την "είπανε" γιατί είναι κομμένες οι φωτός και δεν φαίνεται ολόκληρο το desktop μου.

Πραγματικά αν έχουν το θεό τους εκεί στην Eneba.

Και μ' αρέσει που έχει πληρώσει ένα κάρο Έλληνες youtubers για να την διαφημίσουν - προωθήσουν.

12 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Φίλε shpinx το είχαμε συζητήσει κάποια στιγμή ότι δεν πρέπει να το κάνουμε αυτό γιατί είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν παίζουν όχι μόνο οι εβδομαδιαίοι κωδικοί αλλά και οποιοσδήποτε άλλος και εκτός αυτού δεν σε supportάρουν από τα κλειδάδικα μετά από τόσο καιρό.

Μόλις μου απάντησε η eneba για την εβδομαδιαία που δεν δούλευε.

Hello,
The ticket for order #o-a4ter has been resolved in your favor. Unfortunately, the seller could not replace the product - the purchase of "Xbox Game Pass Ultimate – 7 Days Subscription (Xbox One/ Windows 10) Xbox Live Key GLOBAL" for €1.28 will be refunded to your payment provider. Please note that it might take from 5 to 28 days for the refund to be processed by your payment provider.

Και κάτι που παρατηρώ τώρα φίλοι μου... Αγοράζουμε με paypal και ζητάει προμήθεια... τους είπα λοιπόν να βάλουν το ποσό επιστροφής στο eneba wallet και παρατηρώ ότι δεν κρατάει προμήθεια και θα πληρώσω την εβδομαδιαία 0,92€... Μήπως είναι προτιμώτερο να βάζουμε τα χρήματα στο eneba wallet και να πληρώνουμε από εκεί???

image.png.54655728d1a4c50a8040006fc28a17b2.png

Την αγόρασα μόλις στα 0,92€ από τον πωλητή MagicCodes και έπαιξε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Και έμειναν μέσα και 0,36€ για επόμενη αγορά...

image.png.16c18d856eb6d95e2f7eacbb491f5a65.png

image.png.79446c4d26de689f3976e722dd1b316a.png

image.png.0e789bfacfdd001aaf009e59c258af79.png

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να μην ξανά αγοράσεις από eneba αφού υπάρχουν απείρως καλύτερα κλειδάδικα και με σχεδόν ίδιες αν όχι καλύτερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αναφέρω την προσπάθεια μου να βάλω gamepass σαν νέος χρήστης.

Ακολούθησα πίστα τον τρόπο του shpinxgr, τον οποίο ευχαριστώ για τον χρόνο που έχει αφιερώσει για να μας ξεστραβωσει!

Ολα πήγαν πρίμα κ με το vpn, εκεί που κόλλησα ήταν στον recurring payment. Όταν το έβαζα μου ζητούσε τρόπο πληρωμής, δοκίμασα τα πάντα: κάρτα, PayPal, από το λαπτοπ, από το κινητό τίποτε, με έβγαζε πάλι στο ίδιο σημείο. Δηλαδή να βάλω πάλι τρόπο πληρωμής και η λήξη του προγράμματος παρέμενε ίδια.

Συνέχισα με την 2η κάρτα, προσπάθησα πάλι... τα ίδια. Αφού είχα πια 2 χρόνια σκέφτηκα να φορτώσω άλλη μια καρτα για να πάω στο max των 3 ετών.

Όταν έβαλα κ την τριτη κ έκανα το upgrade σε ultimate με το 1€ μου έδωσε άλλους 2 μήνες σύνολο 38 μήνες...

Το έκανα σήμερα κ μου βγάζει λήξη 21.07.2024...

Δε ξέρω αν αυτό είναι νορμάλ απλά το αναφέρω μήπως τύχει κ σε κάποιον άλλο.

Επίσης δε βρήκα κάποιο promotion στο κουτί του XsX με 1 μήνα δώρο. Στο 2ο χειριστήριο που αγόρασα είχε μια 14ημερη ultimate που δεν την δέχθηκε τελικά - είναι λέει για νέους χρήστες.

Αυτά κ για άλλη μια φορά πολλά ευχαριστώ στο forum!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, gdal73 είπε

Καλημέρα φίλε, πώς βρήκες άκρη με αυτό; Εγώ που προσπάθησα να δω πως μπαίνουν τα χρήματα στο eneba wallet, είδα ότι η προμήθεια για να προσθέσω τα χρήματα στο wallet, ερχόνταν τελικά πάραπάνω από την προμήθεια για την αγορά κατευθείαν από  paypal.

Επίσης μήπως έχει δοκιμάσει κανείς 12μηνες βραζιλιάνικες από eneba; Είναι λίγο φθηνότερες από cd-keys αυτή τη στιγμή. 

Τέλος για 3 χρόνια ανανέωση παλιάς συνδρομής τι συμφέρει περισσότερο αυτή τη στιγμή , 3 χρόνια gold + 13€ ή 7ημερες - 14ημερες και όσοι κωδικοί χρειάζεται για να πας στα 3 χρόνια;

Καλησπέρα, δεν είπα ότι βρήκα άκρη, είπα ότι επειδή μου έβαλαν το refund στο eneba wallet από τον κωδικό που δεν δούλεψε είδα στην επόμενη αγορά ότι δεν πλήρωσα κανένα fee. 

Τώρα κοιτάω και έχεις απόλυτο δίκιο, ζητάει 0,9€ για να βάλεις χρήματα από visa και 1,5€ για να βάλεις χρήματα από paysafe card. Επομένως δεν συμφέρει. Συμφέρει όμως αν γίνει refund να ζητήσετε να μην τα βάλουν στο paypal αλλά στο eneba wallet. 

Κατά τα άλλα οι υπόλοιποι στα ticket Που ανοίξατε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας ταλαιπωρούν έτσι. Εγω άνοιξα το ticket καιτους έβαλα μέσα 3 screenshots που ζητάνε, βέβαια τους έγραψα και 10 λόγια για το τι έχει γίνει ακριβώς, πάντα το κάνω αυτό, πιστεύω ότι όταν γράφεις και εξηγείς τι έχει γίνει σου δίνουν λίγο παραπάνω σημασία από το να βάλεις μόνο τις εικόνες χωρίς τπτ άλλο.

Σε 2 μέρες μου είπαν για refund σε paypal ή στο eneba wallet. Απάντησα wallet και την επόμενη στιγμή είχαν βάλει τα χρήματα στο account μου και κατευθείαν αγόρασα άλλη εβδομαδιαία από άλλον πωλητή εννοείται και έπαιξε κανονικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια συμβουλή μιας κ το ανέφερε κ ο @sphinxgr, γενικά σε ολα τα κλειδαδικα μη στοκαρετε κωδικούς. οσες φορες αργησα κάποιες μερες να ενεργοποιήσω κωδικους ποτε δε δουλευανε σαν χρησιμοποιημενοι. Δεν ειναι αποκλειστικό προνόμιο του eneba αυτο, μου εχει τυχει σε αρκετα κλειδαδικα αλλα και στο eneba. Στις 3 4 φορές αυτες μονο μια φορα εβγαλα ακρη κ ηταν μετα απο μια βδομάδα ταλαιπωρίας με αδεια windows που μου την αντικαταστησανε με αλλο key

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...