Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Μου αρεσε τοσο που πηγα και αγορασα 10inch  ταμπλετακι .. :)

Ε ναι, με βλέπω κι εμένα έτσι. Βγαίνουν κάτι προσφορούλες με ωραίες ταμπλέτες. Ιδιαίτερες απαιτήσεις δεν χρειάζονται άλλωστε. Απλά αν έχεις τηλεόραση μεγάλη ή όπως εγώ οθόνη ultrawide, είναι λίγο χαζό να γυρνάς στις 10 ίντσες.. τεσπα, ας πάει καλά κ θα περιμένω να το μεταφέρουν κ στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2020 στις 4:24 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Ίδιος από το support μου το άλλαξε το region και όχι εγώ.. Στο μεταξύ τα βήματα μου είναι από ότι μου έχουν πει τα παιδιά εδώ.. Μου είπαν να μιλήσω με το support το έκανα.. Μου είπαν να αλλάξω από us σε gr το έκανα και μάλιστα ίδιος από το support.. Μου είπαν να πάρω world ultimate το έκανα.. Δεν πάω στα τύφλα.. Συμβουλευομαι τα παιδιά που ξέρουν περισσότερα πράγματα επί του θέματος και πράττω.. Σε εμένα έκατσε η στραβή τι να κάνουμε τώρα, υγεία.. Και ούτε ρίχνω σε κάποιον ευθύνη εννοείτε.. Ούτε μπλοκ έχω φάει ούτε Ban φυσικά.. 

Μια ερώτηση παίδες.. Στην ultimate ο κωδικός που αγόρασα από cd keys μπορώ να δω μέχρι πόσο κρατάει, μεχρι πότε μπορώ να την περάσω δλδ? 

Μερικες ιδεες αν δε το εχεις λύσει ακομα:

Redeem απο κονσόλα

Αγορά του 1€ offer απο κονσολα (αν το βγάζει) 

Τα δυο παραπάνω με hotspot απο το κινητό σου. 

Redeem apo xbox.com

Αγορα του 1€ offer απο xbox.com (αν το βγάζει) 

Τα δυο παραπάνω αλλα με vpn usa.

Τα δυο παραπάνω αλλα με vpn greece.

 

Ειναι σύνηθες console store και site να μη συμβαδίζουν. Τωρα που εχει μπει και το support στη μεση δε ξερω αν τα εχει μπλεξει χειρότερα, αλλα τα παραπανω είναι ακίνδυνες δοκιμες που μπορεις να κάνεις, μηπως και ξεμπερδέψεις μια ωρα αρχιτερα.

Δεν παιζει να μη μπορείς να "λυσεις" οτι εχει συμβεί με ενα απλο vpn και αυτά που λεει το support οτι εχεις max συνδρομη ειναι αηδιες. ΕΚΤΟΣ αν εχει αλλαξει κατι internally στο πως διαχειριζονται τις συνδρομες τις τελευταιες εβδομάδες με την αφαιρεση της 12μηνης απο το store. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Μερικες ιδεες αν δε το εχεις λύσει ακομα:

Redeem απο κονσόλα

Αγορά του 1€ offer απο κονσολα (αν το βγάζει) 

Τα δυο παραπάνω με hotspot απο το κινητό σου. 

Redeem apo xbox.com

Αγορα του 1€ offer απο xbox.com (αν το βγάζει) 

Τα δυο παραπάνω αλλα με vpn usa.

Τα δυο παραπάνω αλλα με vpn greece.

Ειναι σύνηθες console store και site να μη συμβαδίζουν. Τωρα που εχει μπει και το support στη μεση δε ξερω αν τα εχει μπλεξει χειρότερα, αλλα τα παραπανω είναι ακίνδυνες δοκιμες που μπορεις να κάνεις, μηπως και ξεμπερδέψεις μια ωρα αρχιτερα.

Δεν παιζει να μη μπορείς να "λυσεις" οτι εχει συμβεί με ενα απλο vpn και αυτά που λεει το support οτι εχεις max συνδρομη ειναι αηδιες. ΕΚΤΟΣ αν εχει αλλαξει κατι internally στο πως διαχειριζονται τις συνδρομες τις τελευταιες εβδομάδες με την αφαιρεση της 12μηνης απο το store. 

Μόνο hotspot δεν δοκίμασα φίλε μου.. Και τώρα προσπάθησα να περάσω Ultimate από cd keys που έχω αγοράσει 1 μήνα worldwide αλλά τίποτα.. Αλλά κάτι που διαπίστωσα είναι όταν συνδέομαι με vpn us δεν μου γράφει με πράσινα πλαίσια που εμφανίζονται στην αρχή, με ποιο store να μπω..θα περιμένω να περάσει ένας μήνας να ξανά περάσω κωδικό..Αλλιως αν δεν γίνει και τότε θα κάνω US το προφίλ μου και θα περάσω τον κωδικό έπειτα.. 

Screenshot_20200814_215234_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200814_215244_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200814_220316.jpg

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι ο κωδικος δε βρέθηκε στην τελευταία φωτο με κανει να πιστευω οτι το θεμα το εχει ο κωδικος και οχι το store. Αλλιως δε θα επρεπε να σου πει οπως παραπανω οτι δε μπορει να μπει λόγω region? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Το οτι ο κωδικος δε βρέθηκε στην τελευταία φωτο με κανει να πιστευω οτι το θεμα το εχει ο κωδικος και οχι το store. Αλλιως δε θα επρεπε να σου πει οπως παραπανω οτι δε μπορει να μπει λόγω region? 

Απλά εγώ έκανα delete τον κωδικό για να βγάλω screenshot.. Αν προσέξεις περνάει ο κωδικός γι αυτό γράφει πιο πάνω xbox gamepass ultimate 1 month, αλλά στο τέλος μου λέει αυτό με το store ότι είναι διαφορετικό.. Με το hotspot έχει κάποια διαφορά αν δοκιμάσω? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Απλά εγώ έκανα delete τον κωδικό για να βγάλω screenshot.. Αν προσέξεις περνάει ο κωδικός γι αυτό γράφει πιο πάνω xbox gamepass ultimate 1 month, αλλά στο τέλος μου λέει αυτό με το store ότι είναι διαφορετικό.. Με το hotspot έχει κάποια διαφορά αν δοκιμάσω? 

Οχι καμια. Αυτο μου χρειαστηκε ΜΙΑ φορα στο σπιτι ενός φίλου που παιρνει οπτικη απο εναν ραντομ ιδιωτικό παροχο της περιοχης. Η IP του εδειχνε οτι ειναι απο αλλη χωρα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ultimate μου λήγει στις 28..Έχω κωδικό για ένα μήνα..Αν το βάλω χάνω τις υπόλοιπες μέρες και θα λήξει στις 16 του επόμενου?Να περιμένω απλά μέχρι τις 28?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannisag17 είπε

Η ultimate μου λήγει στις 28..Έχω κωδικό για ένα μήνα..Αν το βάλω χάνω τις υπόλοιπες μέρες και θα λήξει στις 16 του επόμενου?Να περιμένω απλά μέχρι τις 28?

Κωδικό ultimate? Αν ναι, θα προστεθεί από πάνω 1 μήνας. 

Αν όχι, δες το 1ο post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Επειδή είμαι λίγο άμπαλλος με όλες τις ηλεκτρονικές διαδικασίες ,έχω έναν λογαριασμό ultimate και λήγει στις 26 του μήνα (φίλου)

Σκέφτομαι να κάνω καινούργιο λογαριασμό και να στοκαρω 2 ή 3 χρόνια συνδρομη και έλεγα να πάρω μερικές paysafe με αυτές να αγοράσω συνδρομές live gold 12μηνες και μετά με μια αγορασμένη δωροκαρτα να δώσω το 1ευρω για μετατροπή σε ultimate. 

Πως σας ακούγεται σαν ιδέα; είναι εφικτό;

Paypal και πιστωτική δεν παίζει δυστυχώς 

Αν τον προσθέσω στο νέο μου λογαριασμό θα μπορώ να παίζω τα σωσμένα παιχνίδια ή τα χάνουμε;

Σας ευχαριστώ πολύ όλους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως έχω γράψει είναι φίλου η συνδρομή, απλά την είχα εγώ..

Το ζητούμενο είναι αν με παίρνει να το κάνω έτσι όπως σκέφτομαι ή καμιά άλλη περίπτωση που δεν μου έρχεται στο μυαλό..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...