Προς το περιεχόμενο

BSOD από Logitech Drivers


JackGR_HD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους έχω μια C310 Logitech webcam. Κάθε φορά που πάω να κάνω κίνηση για να την ανοίξω μετά από μια μέρα χρήσης της μου παρουσιάζει πρόβλημα το οποίο είναι είτε BSOD με το όνομα του driver της Logitech είτε να παγώνουν όλες οι θύρες usb (δηλαδή να μην μπορώ να προσθέσω τπτ άλλο) και το restart να μην δουλεύει παρά μόνο να κλείσω από το κουμπί πατημένο το πισι. Έχω ακούσει χρόνια πράγματα για τους κακοφφισγμενους drivers των Logitech αλλά δεν περίμενα τόσο κακα αποτελέσματα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα δεν ειναι driver αλλά στο ίδιο το καλώδιο της κάμερας. αν ψάξεις θα δεις οτι η συγκεκριμένη είναι μάπα από το εργοστάσιο λόγω ελαττωματικού βύσματος που έχει.

αν είσαι εκτός εγγύησης άνοιξε τη από τις 2 βίδες και θα δεις μέσα στη πλακέτα το 5πιν που καταλήγει το καλώδιο πάνω στη πλακέτα με τη κάμερα.

σε εκείνο το σημείο τσακίζει δε κάνει σωστή επαφή με τα αποτελέσματα βραχυκυκλώματος usb ή μη λειτουργίας της κάμερας. 

εγώ πάλεψα να το φτιάξω αλλά τελικά την πεταξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την βοηθεια σου εχω ακομα εγγυηση αλλα λες να ειναι και σε εμενα το ιδιο θεμα; Γιατι εγω οταν κανω restart & reinstall του driver φτιαχνει. Αλλα για λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...