Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Warzone [Battle Royale]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Athanasios2104 είπε

@7nisiotis δυνατά φαίνονται, άλλα θα έχουμε BR από την αρχή ή θα το βγάλουν μετά από κάτι μήνες (όπως με το MW);

Ειδικά το BR ελπίζω να είναι πιο κοντά στο Verdansk, ήτοι αστικό περιβάλλον και όχι ζούγκλες όπως το Caldera. Ας έχουν το "Forest" για πιο Predator φάση, άλλα ως εκεί. 

Και ξέρουμε τίποτα για dynamic weather system; Ή day-night cycle; Στο MW BR αυτό ήταν το βασικό μείον για μένα, μετά από μήνες ο χάρτης φαινόνταν στατικός / νεκρός (άσχετα αν έκανα τις μικροαλλαγές με stadium, metro κτλ). 

PS: ίσως πρέπει να μεταφέρουμε αυτά τα post στο MW2 thread.

Το μαπ που βλέπεις επάνω -> Αυτή την εβδομάδα θα βγει. Α, μάλλον ΔΕΝ θα αντικαταστήσει το rebirth island. - ATVI confirms Rebirth Island will return again and remain in Warzone (giving 3 maps to play)

 

 

Για το νέο Warzone δε ξέρω πολλά. Θα μπορείς να κολυμπάς λέει όπως στο Blackout (Black Ops 2018) BR - δεν το εχω παίξει όμως δε ξερω πώς λειτουργεί και τι mechanics θα φέρουν από εκει. Μόνο ότι θα κυκλοφορήσει μάλλον Δεκέμβριο και θα τρέχει παράλληλα με το 1ο WZ για ένα διάστημα. Θα είναι όμως ξεχωριστά αυτά τα δυο. Επίσης: Αλλο progress unlock θα κάνεις στο MW2 mp άλλο στο WZ2 στα όπλα.

Εχει διαρρεύσει ενα κομμάτι του νέου μαπ για το WZ2 κι επίσης ενα μικρό τμήμα του φαίνεται στην αρχή του Reveal trailer.

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 876
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
47 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Βγάλανε το rebirth, από το κακό στο χειρότερο πάει. 

30.06 θα επιστρέψει ρε σας το έγραψα πριν

Πολύ intense action gameplay το νέο μαπ θέλει αντανακλαστικά καλά και οργανωμένη ομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σκέφτομαι να φτιάξω έναν υπολογιστή για gaming και κυρίως για το warzone.το θέμα είναι ότι δν είχα ποτε υπολογιστή οποτε δεν έχω ιδέα.. έχω ξεκινήσει με μόνιτορ και θέλω ένα pc να σηκώνει 100-120 fps με μέτρια γραφικά.. έχω δει στο skroutz μια έτοιμη μονάδα και θα ηθελα την άποψη σας, θα άξιζε αυτή η καλύτερα να έπαιρνα ένα ένα κομμάτι και να το έφτιαχνα μόνος; (Από χρήματα μέχρι 700) 

 https://www.skroutz.gr/s/28641138/Aerocool-Bolt-Gaming-Desktop-PC-i5-10400-16GB-DDR4-240GB-SSD-500GB-HDD-GeForce-GTX-1650-No-OS.html?from=account_favorites

Επεξ/σία από NikolasTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από δοκιμές με i7-12700Κ [8P+4e]/RTX3070/nvidia 522.25 στο Wz ( Rebirth map ) [1080/144]

με τους νέους οδηγούς είναι πιο smooth το game, πρέπει να έδωσε κάποια καρέ παραπάνω τόσο στα avg/low ο driver αυτός,

 

Οι καλύτερες ρυθμίσεις στο adv_options.ini* file είναι οι εξής

VideoMemoryScale = 0.85   [ το οποίο συνήθως είναι το default έτσι κι αλλιώς / ή μπορεί να σας το βγάλει 0.9 ]
RendererWorkerCount = 6 (ή 7) [ default δηλώνει 11 όμως είδα χειρότερη απόδοση σε σχέση με αλλαγή 11 -> 6 ]

HAGS = ON ή OFF δοκιμάζετε ανάλογα το σύστημα σας. η μόνη διαφορά που είδα είναι οτι με OFF πάει γύρω στο 97-96% η κάρτα ( max settings εκτός από κάτι blur/rt/dlss OFF ) ενώ με ενεργοποιημένο 99/100% [ περισσότερα για το HAGS   κάνε κλικ εδώ & εδώ ]

*C:\Users\<USERNAME>\Documents\Call of Duty Modern Warfare\players\adv_options.ini

 

 

Περισσότερα

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Μετά από δοκιμές με i7-12700Κ [8P+4e]/RTX3070/nvidia 522.25 στο Wz ( Rebirth map ) [1080/144]

με τους νέους οδηγούς είναι πιο smooth το game, πρέπει να έδωσε κάποια καρέ παραπάνω τόσο στα avg/low ο driver αυτός,

 

Οι καλύτερες ρυθμίσεις στο adv_options.ini* file είναι οι εξής

VideoMemoryScale = 0.85   [ το οποίο συνήθως είναι το default έτσι κι αλλιώς / ή μπορεί να σας το βγάλει 0.9 ]
RendererWorkerCount = 6 [ default δηλώνει 11 όμως είδα χειρότερη απόδοση σε σχέση με αλλαγή 11 -> 6 ]

HAGS = ON ή OFF δοκιμάζετε ανάλογα το σύστημα σας. η μόνη διαφορά που είδα είναι οτι με OFF πάει γύρω στο 97-96% η κάρτα ( max settings εκτός από κάτι blur/rt/dlss OFF ) ενώ με ενεργοποιημένο 99/100% [ περισσότερα για το HAGS   κάνε κλικ εδώ & εδώ ]

*C:\Users\<USERNAME>\Documents\Call of Duty Modern Warfare\players\adv_options.ini

 

 

Περισσότερα

 

Πάλι θα σου κρασαρει εσένα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Πάλι θα σου κρασαρει εσένα 😅

Όχι δεν έχω κρας. Με αυτήν την αλλαγή πάει ορος 200αρα fps σε αρκετά σημεία, έχει πιο ομαλό frame pacing ενώ με 11 φτάνει μέχρι 190-180κατι με μερικά "lag spikes" random, γενικώς τρέχει ακόμη πιο smoothly. 

 

Δες το βιντεάκι.

Σε AMD συστήματα θέλει άλλες ρυθμίσεις όμως

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/10/2022 στις 7:33 ΠΜ, 7nisiotis είπε

RendererWorkerCount = 6 [ default δηλώνει 11 όμως είδα χειρότερη απόδοση σε σχέση με αλλαγή 11 -> 6 ]

το τσεκαρα, σε εμενα by default ειναι 6. Οποτε μαλλον σε καποια configs δεν οριζεται σωστα. Υποψιν εγω εχω 8πυρινο (3700χ). Ισως δοκιμασω να το βαλω 8 ομως. Θα τσεκαρω αν με 6 πχ βλεπω idle 2 cores ανα πασα στιγμη

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...