Προς το περιεχόμενο

Οθόνη LG 27MK600M-B


GamerPix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα/Καλησπέρα στο forum.

Έχω τον τελευταίο μήνα που σκέφτομαι να αλλάξω οθόνη.

Τώρα χρησιμοποιώ μια τηλεόραση των  32 ιντσών με ανάλυση 1360 x 768.

Αφού κατάφερα και έφτιαξα ένα αξιοπρεπές Gaming PC  αξίας 800 ευρώ,πήρα απόφαση να αλλάξω και την οθόνη ύστερα από 2 μήνες.

Οπότε έχουμε και λέμε:

Στην αρχή με είχε εντυπωσιάσει η οθόνη 24MK600M-B της LG μιας και την χρησιμοποιούν και 2 φιλαράκια μου.

Αργότερα όμως και μετά από αρκετή σκέψη είπα να πάω σε κάτι μεγαλύτερο και αποφάσισα να αγοράσω αυτήν εδώ:

https://www.skroutz.gr/s/15799067/LG-27MK600M-B.html

Πριν κάνω όμως την αγορά θα ήθελα να μάθω εντυπώσεις από κάποιον που την έχει στην κατοχή του.

Με ενδιαφέρει αρκετά να έχει πολύ μικρό bezel για αισθητικούς λόγους αλλά και επειδή αργότερα σκέφτομαι να αγοράσω άλλη μια ίδια και να τις συνδέσω μαζί.

Την οθόνη την χρειάζομαι καθαρά και μόνο για gaming.

Ευχαριστώ όσους βοηθήσουν.

EDIT: Μου άρεσε και η συγκεκριμένη αλλά έμαθα ότι η υποστήριξη είναι για κλάματα.

https://www.skroutz.gr/s/15715219/AOC-27V2Q.html

Επεξ/σία από GamerPix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την 24αρα και την 27αρα σκεφτόμουν κι εγώ αλλά τη θεωρώ μεγάλη για απόσταση μισού μέτρου. Καλή οθόνη για τα λεφτά της ωραία χρώματα αν παίξεις και με ρυθμίσεις θα βρεις αυτό που θες εσύ. Για μένα τίμια αγορά vfm σίγουρα όσο για gaming σίγουρα θα πρέπει ν'ανεβεις κατηγορία αν έχεις απαιτήσεις (και χρήμα φυσικά). Ένα gaming pc που στοιχίζει 800€ ολόκληρο δεν είναι κάτι κορυφή όταν αντίστοιχα μόνο για μια καλή κάρτα θες 300-500€

Επεξ/σία από john_petrucci7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...