Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με λογαριασμό e-mail στο yahoo.


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα έναν λογαριασμό στο yahoo και πριν μερικές ημέρες έφτιαξα έναν καινούριο  για συγγενικό πρόσωπο

που όμως θα διαχειρίζομαι εγώ, έφτιαξα τον λογαριασμό έγινε η επαλήθευση των στοιχείων από την yahoo και

δημιουργήθηκε ο λογαριασμός , σήμερα έκανα μια ηλεκτρονική παραγγελία με το νεο email η παραγγελία εκτελέστηκε κανονικά μέχρι το τελευταίο

στάδιο μιας και έγινε με πιστωτική όμως το e-mail επιβεβαίωσης δεν ήρθε ποτέ, σκέφτηκα πως ίσως θα έρθει λίγο αργότερα  γιατί πολλές φορές στο παρελθόν

έχει συμβεί και ερχόταν  είτε μερικές ώρες μετά είτε και την επόμενη κάποιες φορές, μου πέρασε από το μυαλό πως κάτι δεν πάει καλά με τον νέο λογαριασμό e-mail

ως μεγάλη μου έκπληξη ανακάλυψα πως έχω την δυνατότητα  να στείλω e-mails  όμως δεν μπορώ να λάβω και βγάζει το παρακάτω σφάλμα:

Mail Delivery Subsystem

Η διεύθυνση δεν βρέθηκε

Το μήνυμά σας δεν παραδόθηκε στο [email protected], επειδή η διεύθυνση δεν ήταν δυνατό να βρεθεί ή δεν είναι σε θέση να λαμβάνει αλληλογραφία.

554 delivery error: dd This user doesn't have a yahoo.gr account ([email protected]) [-9] -.........ir2.yahoo.com

Y.G Σημειώνω πως οι υπόλοιποι λογαριασμοί που έχω ο δικός μου yahoo και κάποιοι απο άλλοι δουλευον

χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε ενα μαιλ απο τον λογαρισμο που εφτιαξες στο μαιλ σου και έλεγξε απο ποιο λογαριασμο ήρθε, για να είσαι σίγουρος τι έφτιαξες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογαριασμός φαίνεται να λειτουργεί κανονικά το τσέκαρα πριν λίγο στέλνοντας e-mail  απο άλλο λογαριασμό, το πρόβλημα

δημιουργήθηκε γιατί έβαζα κατάληξη .gr και οχι com όπως ανέφερες φίλε asmilon ευχαριστώ για τα φώτα σου και γενικά ευχαριστώ για 

τις απαντήσεις σας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα...

 

Για να μην ανοίγω νέο θέμα ρωτάω εδώ.

Έχω παλιό λογαριασμό mail στη yahoo όπου δεν πολύ χρησιμοποιώ πλεόν. Ωστόσο επειδή κάποτε αυτός ήταν ο πρώτος και ενεργός λογαριασμός μου κατά καιρός έρχονται ενδιαφέρονται και σημαντικά mail. Υπάρχει η δυνατότητα να το συνδέσω με νέο λογαριασμό mail (σε yahoo ή gmail) για να λαμβάνω από εκεί τα μηνύματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nikolas59 είπε

Καλησπέρα...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα ρωτάω εδώ.

Έχω παλιό λογαριασμό mail στη yahoo όπου δεν πολύ χρησιμοποιώ πλεόν. Ωστόσο επειδή κάποτε αυτός ήταν ο πρώτος και ενεργός λογαριασμός μου κατά καιρός έρχονται ενδιαφέρονται και σημαντικά mail. Υπάρχει η δυνατότητα να το συνδέσω με νέο λογαριασμό mail (σε yahoo ή gmail) για να λαμβάνω από εκεί τα μηνύματα?

Δεν ξέρω αν έχει την δυνατότητα το yahoo αλλά μπορείς κάθε μαιλ που λαμβάνει ο λογαριασμός με έναν "κανόνα" να τα κάνει προώθηση στο καινούργιο σου μαιλ που χρησιμοποιείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Δεν ξέρω αν έχει την δυνατότητα το yahoo αλλά μπορείς κάθε μαιλ που λαμβάνει ο λογαριασμός με έναν "κανόνα" να τα κάνει προώθηση στο καινούργιο σου μαιλ που χρησιμοποιείς 

@asdfnikos Αυτό θα ενδιέφερε κι εμένα. Έχεις ιδέα, πως μπορεί να γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2020 στις 3:33 ΜΜ, Giorgos_Mad20 είπε

@asdfnikos Αυτό θα ενδιέφερε κι εμένα. Έχεις ιδέα, πως μπορεί να γίνει?

Τώρα πρόσεξα το μήνυμα σου. Δεν γνωρίζω για το yahoo αλλά στο hotmail και στο gmail γίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Τώρα πρόσεξα το μήνυμα σου. Δεν γνωρίζω για το yahoo αλλά στο hotmail και στο gmail γίνεται 

Με ποιο τρόπο?

Για πες, ,μήπως είναι ίδιος και βγάλουμε άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giorgos_Mad20 είπε

Με ποιο τρόπο?

Για πες, ,μήπως είναι ίδιος και βγάλουμε άκρη...

Μέσα από της ρυθμίσεις επιλέγεις η για  διεύθυνση προώθησης (gmail) η να φτιάξεις έναν "κανόνα" όλα τα email που λαμβάνεις να γίνονται προώθηση σε ένα άλλο συγκεκριμένο μαιλ (hotmail)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...