Προς το περιεχόμενο

Στηv πρώτη κλινική δοκιμή του εμβολίου κατά του κορωνοϊού προχώρησαν στις ΗΠΑ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν το έχω διαβάσει, μακάρι να μην έχει κάνει κάτι τέτοιο...

Γενικότερα έχω ένα πρόβλημα με τις πατέντες στα φάρμακα ειδικά όταν με μια αλλαγή τις ξανά ανανεώνουν και θησαυρίζουν...

 

Τυχαίο site (το ΠΘ είναι "εγγύηση" στα fake news), αλλά η ίδια είδηση παίζει και σε πολλά άλλα ελληνικά και ξένα δίκτυα. 

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/985586/koronoios-den-dehtikame-kamia-protasi-exagoras-apo-tis-ipa-leei-i-curevac/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, destron είπε

Καλύτερα 15 μέρες όλοι μέσα παρά μέχρι τον Ιούνιο έτσι όπως πάμε

Και όλοι μέσα 15 μέρες θα είμαστε και μέχρι τον Ιούνιο οποτε κουράγιο παίδες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Othal είπε

Βασικα...Ξερουμε κατι για καποια πατεντα ή για καποια μοντα ή για καποιο στησιμο κλπ? Αυτη ρε σεις η απιστευτη γνωση που εχουμε μηπως παει χαμενη εδω στο  insomnia? Και δεν εχω διαθεση φιλε μου να χλευασω. Βασικα μονο αυτο δεν εχω διαθεση να κανω. Μην ειμαστε τοσο ισοπεδωτικοι σε ολα. 

report_el.pdf

Ελπίζω να το διαβάσεις...

19 λεπτά πριν, MitsosDaBest13 είπε

Τυχαίο site (το ΠΘ είναι "εγγύηση" στα fake news), αλλά η ίδια είδηση παίζει και σε πολλά άλλα ελληνικά και ξένα δίκτυα. 

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/985586/koronoios-den-dehtikame-kamia-protasi-exagoras-apo-tis-ipa-leei-i-curevac/

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MontzOlee είπε

Παράνοια ;

Δεν έχεις δει τίποτα ακόμα φίλε , δυστυχώς τα δύσκολα δεν έχουν έρθει ακόμη!

 

Προκειται να ερθουν και πιο δυσκολα δηλαδη? Και τα μετρα γιατι τα πηραμε?

Η λογικη λεει ότι θα εχουν αποτέλεσμα. Χτες ειχε μονο 30 κρουσματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω δημόσια γιατί φοβάμαι πραγματικά για την υγεί/ασφάλεια μου.

Θα το κάνω όμως γιατί νιώθω ως άλλος Σνόουντεν και ο κόσμος πρέπει να μάθει.

Τα εμβόλια που κανείς από παιδί σε μολύνουν με κορωνοϊό και η ασθένεια ενεργοποιήθηκε τώρα γιατί οι Κινέζοι έφτιαξαν το 5G

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Και όλοι μέσα 15 μέρες θα είμαστε και μέχρι τον Ιούνιο οποτε κουράγιο παίδες !

Ιούνιο έρχονται οι red hot chili peppers. Θέλω να έχουμε τελειώσει από τον ιό...

Έχω εισητηριο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Ιούνιο έρχονται οι red hot chili peppers. Θέλω να έχουμε τελειώσει από τον ιό...

Έχω εισητηριο...

Ζήτησε refund ,χθες ! 😭😂

18 λεπτά πριν, rus είπε

Προκειται να ερθουν και πιο δυσκολα δηλαδη? Και τα μετρα γιατι τα πηραμε?

Η λογικη λεει ότι θα εχουν αποτέλεσμα. Χτες ειχε μονο 30 κρουσματα

Ναι μόνο 30 και αλλες 200.000 που κυκλοφορούν ανάμεσα μας..

Τελος πάντων Ας μην καταστροφολογούμε αλλο, το θέμα είναι : καλα τα μέτρα αλλά κ ο λαός πρέπει να βάλει μυαλό.

το καλό των πολλών πάνω απ όλα!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το εμβόλιο θα αργήσει μην το περιμένετε πριν του χρόνου. Βέβαια η θεραπεία μαντεύω πως θα έρθει τον άλλο μήνα. Το φάρμακο για τον Εμπολα δείχνει να λειτουργεί. Εγώ άλλο φοβάμαι. Οικονομικό παγκόσμιο κραχ(μην πει κανένας καμία μπαρουφάκια εξυπνάδα για επανεκκίνηση οικονομίας), αλλά όλα δείχνουν ότι πάμε σε κραχ.

Επεξ/σία από tilaverboy
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Ναι μόνο 30 και αλλες 200.000 που κυκλοφορούν ανάμεσα μας..

Aμα κυκλοφορουν 200χιλ. κρουσματα αναμεσα μας, τοτε συντομα θα ειναι μολυσμένα και τα 10 εκατομμύρια των ελληνων.

10 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Εγώ άλλο φοβάμαι. Οικονομικό παγκόσμιο κραχ(μην πει κανένας καμία μπαρουφάκια εξυπνάδα για επανεκκίνηση οικονομίας), αλλά όλα δείχνουν ότι πάμε σε κραχ.

Καλα, για μας δε θα αλλαξει κατι. Σε κραχ ειμαστε ετσι κι αλλιως εδω και χρονια.

Επεξ/σία από rus
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Παιδιά το εμβόλιο θα αργήσει μην το περιμένετε πριν του χρόνου. Βέβαια η θεραπεία μαντεύω πως θα έρθει τον άλλο μήνα. Το φάρμακο για τον Εμπολα δείχνει να λειτουργεί. Εγώ άλλο φοβάμαι. Οικονομικό παγκόσμιο κραχ(μην πει κανένας καμία μπαρουφάκια εξυπνάδα για επανεκκίνηση οικονομίας), αλλά όλα δείχνουν ότι πάμε σε κραχ.

 

Δεν νομίζω να παίξει μόνιμο κραχ, μόλις μαζέψουν τα περιουσιακά στοιχεία που θέλουν σε συμφέρουσες τιμές όλα θα αρχίσουν να τα βλέπουν ρόδινα. Το 1918 πέθαναν 50 εκατομμύρια από την ισπανική γρίπη και δεν ίδρωσε το αυτί τους.

 

Annotation 2020-03-18 003355.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, rus είπε

Aμα κυκλοφορουν 200χιλ. κρουσματα αναμεσα μας, τοτε συντομα θα ειναι μολυσμένα και τα 10 εκατομμύρια των ελληνων.

Καλα, για μας δε θα αλλαξει κατι. Σε κραχ ειμαστε ετσι κι αλλιως εδω και χρονια.

Κραχ σημαίνει ότι δεν θα έχεις να πάρεις βενζίνη πετρέλαιο ως κράτος τέλος η διακίνηση προϊόντων και τέλος η διακίνηση φαρμάκων. Τι από αυτά δεν έχει το κράτος; Δεν είμαστε σε κραχ. Δεν φτάσαμε στο σημείο που έφτασε η Αμερική να καίνε τα χρήματα τους και να αυτοκτονούν. Άλλο η οικονομική κρίση που έχουμε και άλλο το κραχ. Μην τα βλέπουμε ότι είναι όλα μαύρα. Απλώς και στα τουριστικά τα πράγματα πάνε χάλια. Φέτος θα έχει καθίζηση ο τουρισμός παγκοσμίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, rus είπε

 

Προκειται να ερθουν και πιο δυσκολα δηλαδη? Και τα μετρα γιατι τα πηραμε?

Η λογικη λεει ότι θα εχουν αποτέλεσμα. Χτες ειχε μονο 30 κρουσματα

Υπάρχουν δύο (2) περιπτώσεις που συμβαίνει αυτό.

1ον Είτε τα μέτρα άρχισαν να αποδίδουν και υπάρχει ένας έλεγχος στα νέα κρούσματα ή

2ον Επειδή δεν κάνουν πλέον τεστ και αν έχεις ύποπτα συμπτώματα σε διώχνουν για καραντίνα σπίτι σου,χωρίς να γίνεται κάποια καταγραφή αν όντως έχεις τον ιό ή όχι.Το τεστ γίνεται μόνο σε άτομα μεγαλύτερης ηλικίας και αν έχουν σοβαρό θέμα.

Όπως και να έχει όμως η καραντίνα είναι καλή γιατί όσοι έχουν τον ιό και την περάσουν σπίτι τους,δε θα κολλήσουν άλλους και μετά την ανάρρωσή τους το ιικό φορτίο θα είναι πολύ μικρό για να τον μεταδώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...