Προς το περιεχόμενο

Το Popcorn Time επιστρέφει για να #μείνουμε_σπίτι


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Στις 19/3/2020 στις 9:39 ΠΜ, adi32 είπε

Οι υπηρεσιες ψυχαγωγιας αδιαφορουν για τον κοσμο όπως και τα καναλια που πληρωνουμε τοσα χρονια

για να βλεπουμε 24 ωρες το ιδιο σηριαλ. 

Τοση ευαισθησια σε επιασε που θα κάνεις και καταγγελία σε μια τοσο κρισιμη στιγμη για την ανθρωποτητα μη χασει κανα δολαριο καμια εταιρεια παραγωγης  ?

 

Να υποθεσω οτι δουλευεις καπου αμισθα και εθελοντικα σημερα

η αν εχεις μαγαζι χαριζεις τωρα το εμπορευμα σου λογω κρισιμων στιγμων φιλε σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Angelo2 είπε

Να υποθεσω οτι δουλευεις καπου αμισθα και εθελοντικα σημερα

η αν εχεις μαγαζι χαριζεις τωρα το εμπορευμα σου λογω κρισιμων στιγμων φιλε σωστα?

Πολλές φορές δουλευω με γελοία λεφτά και πολύς κόσμος έχει χάσει ζωη και περιουσίες για κάποιους ενώ δε φταίει. Αυτά ίσως είναι πιο σημαντικά από το να δεις μια ταινία τώρα που καταρρέει ο πλανήτης 

Αν εχεις προσέξει και οι εταιρείες κινητής δίνουν δωρεάν χρόνο μέχρι και οι τσονταδες

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, adi32 είπε

Πολλές φορές δουλευω με γελοία λεφτά και πολύς κόσμος έχει χάσει ζωη και περιουσίες για κάποιους ενώ δε φταίει. Αυτά ίσως είναι πιο σημαντικά από το να δεις μια ταινία τώρα που καταρρέει ο πλανήτης 

Αν εχεις προσέξει και οι εταιρείες κινητής δίνουν δωρεάν χρόνο μέχρι και οι τσονταδες

Δεν διαφωνω αν και θα ηταν καλυτερο να παιξει κανεις ενα επιτραπεζιο με το παιδι η να ανοιξει ενα βιβλιο αυτες τις δυσκολες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2020 στις 3:01 ΜΜ, jim_p είπε

(αφορμη για να συνεχισω τα παραπανω)

4) Το popcorntime δεν ελεγχει τον υποτιτλο που θα κατεβασει για την εκαστοτε σειρα/ταινια με βαση το ονομα, τη διαρκεια ή καποιο hash. Απλα παει στο opensubtitles και παιρνει τον πρωτο υποτιτλο που θα βρει και θεωρει οτι ταιριαζει στο ονομα του αρχειου που κατεβαζει και τον βαζει. Γι'αυτο στο συγκεκριμενο θεμα το popcorntime ειναι πατος, επειδη καταληγει καποιος να βλεπει το brrip μιας ταινιας και ο υποτιτλος να εινια απο το camrip!

 

Πολύ σωστά.

Έχει τύχει σε σειρά, να βλέπω το επεισόδιο 10 και ο υπότιτλος να είναι από το 9, απλά γιατί στο open δεν υπάρχει...

Τι κάνω;

Κατεβάζω το αρχείο στο δίσκο και μετά το παίζω με κάποια εφαρμογή που βρίσκει, σωστά αυτή τη φορά, τους υπότιτλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/03/2020 at 12:12, pcos said:

δε μαρεσε καθολου η νεα version 4. δε βρισκει κανεναν υποτιτλο! εβαλα παλι την παλια.

μια χαρα παιζει

και εγω θελω να επιστρεψω στην παλια εκδοση. Δεν μου φορτωνει τα εικονιδια των ταινιων.. Μπορεις να μου πεις που θα την βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, bloskas είπε

και εγω θελω να επιστρεψω στην παλια εκδοση. Δεν μου φορτωνει τα εικονιδια των ταινιων.. Μπορεις να μου πεις που θα την βρω?

την ειχα κατεβασμενη απο παλια οταν την ειχα βαλει τοτε, εψαξα στο φακελο που σωζει τα κατεβασμενο το προγραμα περιηγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το σπαστικό με το λουκετάκι και τις ειδοποιήσεις για το VPN, σε ποια έκδοση το έβαλαν? Στην 0.4.0, ή το είχε και πριν?
@pcos @jmirko15 ή όποιος άλλος ξέρει: μου τα φορτώνει όλα κανονικα (εικονίδια, κλπ), αλλά ποτέ δεν βρίσκει υπότιτλους. Δοκιμασα τις εκδόσεις 0.3.1, 0.3.9 και την τελευταια 0.4.3. Δεν βλέπω σημαντικες διαφορες (νομιζω καποιες ταινιες δεν φορτωνουν στην παλια, μπορει και να ετυχε), αλλά οι υπότιτλοι άφαντοι όποια ταινία και να δοκίμασα και στις 3 εκδοσεις. Ρυθμισα για αγγλικούς αλλά και για ελληνικούς υπότιλους. Εσάς σας βρίσκει υπότιτλους, έστω και τους λάθος όπως εχει αναφέρει ο @jim_p και άλλοι? Αν ναι, ποια έκδοση χρησιμοποιειτε τώρα? Τί μπορεί να κάνω λάθος, έχει καποια άλλη ρύθμιση?
Τουλαχιστον έχει την δυνατότητα να βαλεις δικο σου αρχειο υποτιτλων που εχεις κατεβασει χειροκινητα, οπότε όλα καλά, αλλά αν μπορεί να τα βρισκει αυτόματα το προτιμώ.

 @Lanike71 δεν ειναι αναγκη να κατεβαζεις την ταινία, αν δεν θες. Mπορείς να κατεβαζεις χειροκινητα τους υποτιτλους από κάποιο site και να τους βαζεις στον ενσωματωμενο popcorn/butter player από το εικονίδιο δίπλα στην ένταση ήχου. Αντίστοιχα,  γίνεται και αν το δεις (streamάρεις) μέσω VLC ή MPC.

On 23/03/2020 at 19:56, bloskas said:

και εγω θελω να επιστρεψω στην παλια εκδοση. Δεν μου φορτωνει τα εικονιδια των ταινιων.. Μπορεις να μου πεις που θα την βρω?

Στο λινκ παρακατω εχει ολες τις εκδοσεις (και για 32bit, .deb, κλπ).Tο δημοσιευσε εδω παλι, στη σελιδα 2, ο @jmirko15 .
Αυτη τη στιγμη ειναι στην 0.4.3
https://get.popcorntime.app/repo/build/

Επεξ/σία από ptaf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. Μια ερωτησουλα... αν καποιος ξερει κανω cast απο to mac  το popcorn σε mia lg smart εικονα βιντεο μια χαρα δεν εχω ποτε υποτιτλο σε cast ομως... εχει κανεις καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλεισανε το github του popcorntime (.sh/.app)! Αυτο σημαινει (ανοιχτη) αναπτυξη τελος, support τελος και προσοχη στις απομιμησεις απο εδω και περα. Η σελιδα του παραμενει online προς το παρον.
https://github.com/popcorn-official/popcorn-desktop
https://old.reddit.com/r/Piracy/comments/gdpq62/popcorntime_disabled_due_to_a_dmca_takedown_notice/

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...