Προς το περιεχόμενο

freeze screen σε games


Pansar24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου. Όταν ξεκινάω κάποιο παιχνίδι μετά από λίγο freezarei η οθόνη( δεν ακούγεται ήχος από το παιχνίδι άρα ίσως freezarei γενικά το pc?) στη συνεχεία η οθόνη γίνεται μαύρη και με πετάει στην επιφάνεια εργασίας χωρίς να βγάλει κάποιο μήνυμα για  crush.Αυτό ξεκίνησε με το watch dogs και πλέον είναι με όλα τα παιχνίδια,να αναφέρω πως σε απλή χρήση δεν έχω κανένα θέμα. Επίσης η θερμοκρασία που έχει εκείνη την ώρα η κάρτα γραφικών είναι γύρω στους 75 βαθμούς,ενώ του επεξεργαστή σε φυσιολογικά επίπεδα αν και δεν θυμάμαι ακριβώς.

Πράγματα τα οποία έχω δοκιμάσει και δεν έχει γίνει τίποτα: 1)καθαρή εγκατάσταση drivers με DDU - roll back σε παλαιότερους drivers 2)έτρεξα memory diagnostic δεν έβγαλε κανένα θέμα 3)update drives με το driver easy 4) έτρεξα  hard disk sentinel και η υγεια των δίσκων που αποθηκεύω τα games είναι 88% και 82% με επίδοση 100%. Αρχίζω να πιστεύω πως το θέμα είναι στην κάρτα γραφικών ή στο  τροφοδοτικό,δεν μπορώ αυτή την στιγμή ούτε να πάρω από φίλο άλλη κάρτα -τροφοδοτικο για να δω αν είναι κάποιο από αυτά. Όποιος μπορεί αν βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος,τα spec του συστήματος είναι στην υπογραφή μου

 

 

EDIT: Το πρόβλημα παραμένει,έχω τρέξει funmark 30 λεπτά χωρίς κανένα error με την gpu να φτάνει τους 76 βαθμους και η κατανάλωση ρεύματος έφτανε εως 220W.Μόλις τώρα έτρεξα και με OCCT δεν εβγαλε κανενα error. Αν καταλαβαινω σωστα απο τις φωτογραφιες οσον αφορα το hardware δεν υπαρχει καποιο θεμα σωστα?? Οποιος γνωριζει ας πει μια γνωμη,εχω φαει πολλες ωρες αυτες τις μερες να το λυσω το προβλημα αυτο

 

20200324-174222-CPUOCCT.thumb.png.dabc838a68501f1dc3e01eac9a195fef.png

20200324-174807-PowerSupply.thumb.png.b383d7af8dfd1835c8cc7b71dcfc31de.png

Επεξ/σία από Pansar24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update: Άλλαξα το bios switch στην 590 και αυτή την φορά έτρεξε το game για κάνα 30λεπτο μέχρι που ξανακολλησε εμφανίζοντας αυτά τα error στο  event viewer.Κάποιος να πει μια γνωμη??

Capture.PNG.9506c63c241236af384cedb5c8ed0c78.PNGCapture2.PNG.b9ea5a0b7b104aa9b0963d9c9cf37f22.PNG

Επεξ/σία από Pansar24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...