Προς το περιεχόμενο

Ericsson επιλέγει η Cosmote για την ανάπτυξη του 5G δικτύου της


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

το μακρινό 2005-2010 η "COSMOTE was listed among the top performers in the technology industry worldwide according to BusinessWeek's Information Technology 100 rankings, being the only Greek company in the list.¨

κολοσσός στην ναυτιλιακή επικοινωνία ανά τον πλανήτη( αναλογιστέιτε για τιαγορά μιλάμε) η Cosmote και οχι μονο.....πολυ μεγαλυτερη από οσο καποιοι εδω μεσα θελουν να πιστέυουν , Δεν αγοραστηκε απο τους γερμανούς για τις συνδέσεις ιντερνετ στα σπιτια μας μονο. Αν δειτε τα μεγεθη της ειναι συγκριτικά τεράστια για το μέγεθος της Ελλάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/3/2020 στις 9:29 ΠΜ, timos71 είπε

Απλά προς ενημέρωση η cosmote δεν χρησιμοποιούσε ποτέ Huawei στο δίκτυο κινητής. Πήγαινε πάντα με τις πιο "premium" εταιρείες που πρόσφεραν περισσότερα features.

Μέχρι τώρα είχε NSN νότια και Ericcson στα βόρεια. Απλα απο ότι φαίνεται πλέον θα ψωνίζει απο εναν μόνο προμηθευτή. Αυτή είναι η πραγματική είδηση όχι οτι δεν επέλεξε Huawei. Που δεν υπήρχε υπήρχε περίπτωση να επιλέξει ακόμη και αν δεν υπήρχαν οι πιέσεις απο την Αμερική.

 

Φίλε μου αυτό που λες δεν ισχύει. Η Cosmote / OTE χρησιμοποιούσαν hardware Huawei για τις μικροκυματικές τους ζεύξεις...

Επεξ/σία από jfragakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, jfragakis said:

Φίλε μου αυτό που λες δεν ισχύει. Η Cosmote / OTE χρησιμοποιούσαν hardware Huawei για τις μικροκυματικές τους ζεύξεις...

Αυτό που λες όμως είναι στο backhaul.

Ίσως να μην το έθεσα σωστά αλλά που εννοώ είναι ότι όλοι οι σταθμοί βάσης είναι είτε Nokia είτε Ericcson. Αυτό δηλαδή που συζητάμε στο παρόν θρεντ.

Ότι συνεργάζεται με τη Huawei σε άλλους τομείς είναι γνωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, timos71 είπε

Αυτό που λες όμως είναι στο backhaul.

Ίσως να μην το έθεσα σωστά αλλά που εννοώ είναι ότι όλοι οι σταθμοί βάσης είναι είτε Nokia είτε Ericcson. Αυτό δηλαδή που συζητάμε στο παρόν θρεντ.

Ότι συνεργάζεται με τη Huawei σε άλλους τομείς είναι γνωστό.

Δεν αντιλέγω, ανάλογα τι θεωρείς ότι ανήκει στο Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Αν μιλάμε μόνο για σταθμούς βάσης (BTS), ναι συμφωνώ, μόνο Ericsson και NSN έχει η Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2020 στις 12:01 ΠΜ, deltakilo είπε

Cosmote = OTE = Deutsche Telekom..ελπίζω να σε κάλυψα

 

Η Cosmote λειτουργει σαν ξεχωριστη εταιρια, δεν εχει καμια σημασια που ανηκει στο DT Group, αποφασεις παιρνει μονη της και δεν ακολουθει οδηγιες απο τα "κεντρικα",δεν ειναi σαν την Vodafone που μια αποφαση εχει επιρροη σε ολες τις χωρες. Οποτε ναι δεν θεωρειτε κολοσσος.

Στις 25/3/2020 στις 9:29 ΠΜ, timos71 είπε

 

 

Απλά προς ενημέρωση η cosmote δεν χρησιμοποιούσε ποτέ Huawei στο δίκτυο κινητής. Πήγαινε πάντα με τις πιο "premium" εταιρείες που πρόσφεραν περισσότερα features.

Μέχρι τώρα είχε NSN νότια και Ericcson στα βόρεια. Απλα απο ότι φαίνεται πλέον θα ψωνίζει απο εναν μόνο προμηθευτή. Αυτή είναι η πραγματική είδηση όχι οτι δεν επέλεξε Huawei. Που δεν υπήρχε υπήρχε περίπτωση να επιλέξει ακόμη και αν δεν υπήρχαν οι πιέσεις απο την Αμερική.

Premium εταιρειες? Περισσοτερα features? Μαλλον δεν εχεις ασχοληθει καθολου με τον χωρο και το αντικειμενο φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2020 στις 2:55 ΠΜ, gatetofreddom είπε

Αυτό είναι το καλύτερο βίντεο για το 5G :

To λες ειρωνικά, ή το εννοείς; Γιατί σαν ο δημιουργός του, δεν είμαι σίγουρος πως να εκλάβω αυτά που λες, έτσι όπως τα λες :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 
Σε καμία περίπτωση δεν το λέω ειρωνικά. Είναι πράγματι το καλύτερο βίντεο με τεκμήρια που δίνει απαντήσεις σε όλους τους δήθεν γνωστές ! 
Αν όντως είσαι το παλικάρι από τους techlads σε ευχαριστώ προσωπικά γιατί έχω ενημερώσει (και όχι παραπληροφόρησει) αρκετά άτομα χαρις στο εξαιρετικό βίντεο σας . Σας βρήκα από τον Μέγα Άρχοντα Κυριτση (PCsteps) :) 

Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε !!! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 31/3/2020 στις 4:14 ΠΜ, kostas_anes είπε

To λες ειρωνικά, ή το εννοείς; Γιατί σαν ο δημιουργός του, δεν είμαι σίγουρος πως να εκλάβω αυτά που λες, έτσι όπως τα λες :P 

Καλησπέρα! 
Σε καμία περίπτωση δεν το λέω ειρωνικά. Είναι πράγματι το καλύτερο βίντεο με τεκμήρια που δίνει απαντήσεις σε όλους τους δήθεν γνωστές ! 
Αν όντως είσαι το παλικάρι από τουςtechlads σε ευχαριστώ προσωπικά γιατί έχω ενημερώσει (και όχι παραπληροφόρησει) αρκετά άτομα χαρις στο εξαιρετικό βίντεο σας . Σας βρήκα από τον Μέγα Άρχοντα Κυριτση (PCsteps) :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...