Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης


Xarhsxarhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να αγοράσω μια τηλεόραση που ποιο πολύ που θα βλέπω είναι ποδόσφαιρο και καμιά.ταινια. θα είναι σε μικρο χώρο γενικά θα είναι σε απόσταση κοντά στο 1.3 μέτρα 1 μέτρο 1,5 κάπου εκεί παντός.το πόσο που διαθετο.ειναι έως 900 ευρο. Δεν έχω καμία προτίμηση σε μαρκα. Μένω Θεσσαλονίκη και αγοράζω και μέσο ίντερνετ εντός Ελλάδας. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μεγάλο μπορώ να πάω τον καναπέ και ποιο πίσω απλός τωραα είναι κάπου εκεί που έγραψα αλλά με την γυναίκα μου ποτέ δεν ξέρεις χαχαχ για αυτό για πείτε παιδιά πια από τις δύο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι παιδιά είναι εκεί είναι ο καναπές μπορώ να τον πάω και αρκετά ποιο πίσω δεν είναι αυτό το θέμα .. έχω τώρα μια 48 https://www.skroutz.gr/s/11675737/Samsung-UE49MU6200.html

 

Επεξ/σία από Xarhsxarhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xarhsxarhs είπε

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να αγοράσω μια τηλεόραση που ποιο πολύ που θα βλέπω είναι ποδόσφαιρο και καμιά.ταινια. θα είναι σε μικρο χώρο γενικά θα είναι σε απόσταση κοντά στο 1.3 μέτρα 1 μέτρο 1,5 κάπου εκεί παντός.το πόσο που διαθετο.ειναι έως 900 ευρο. Δεν έχω καμία προτίμηση σε μαρκα. Μένω Θεσσαλονίκη και αγοράζω και μέσο ίντερνετ εντός Ελλάδας. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

μετρα την αποσταση με ενα μετρο και πες μας τι γραφει το μετρο....!   

 

γιατι...., γενικολογα  1 μετρο...δεν γινεται, εκτος και την βαλεις σε γραφειο  και εσυ καθεσαι με την καρεκλα, ακριβως μπροστα της......!!!!  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cabdik είπε

μετρα την αποσταση με ενα μετρο και πες μας τι γραφει το μετρο....!   

γιατι...., γενικολογα  1 μετρο...δεν γινεται, εκτος και την βαλεις σε γραφειο  και εσυ καθεσαι με την καρεκλα, ακριβως μπροστα της......!!!!  

Φίλε μου η απόσταση θα αλλάξει ανάλογος το πώς ξαε βολεψει στο μάτι γιατί έχω χώρο θα ήθελα 55 γιατί έχω 48 τώρα θέλω ένα Τσικ μεγαλύτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xarhsxarhs είπε

Φίλε μου η απόσταση θα αλλάξει ανάλογος το πώς ξαε βολεψει στο μάτι γιατί έχω χώρο θα ήθελα 55 γιατί έχω 48 τώρα θέλω ένα Τσικ μεγαλύτερο 

κοιτα... σιγουρα η αποσταση θεασης, παιζει τον κυριαρχο ρολο. ομως, θεωρω οτι εχοντας αναλυσεις 4Κ πλεον, μπορεις εσυ να ρυθμισεις -αναλογα και με τα γουστα σου (και την τσεπη σου) παντα-,  τι μεγεθος τηλεορασης θα παρεις, χωρις υπερβολες.  το να πας απο 48" σε 55", ειναι μια λογικη κινηση και θα ελεγα καθολου υπερβολικη.  

 

αλλα, παιζει επισης μεγαλο ρολο και η χωροταξια του δωματιου, που θα μπει η τηλεοραση. δεν μπορεις Π.Χ  σε μια γκαρσονιερα, να βαλεις 98" τηλεοραση....!!!! 

 

Επισης, μεγαλο ρολο παιζει, και τι απαιτησεις εχεις απο μια τηλεοραση. θες απλα μια Smart Tv, να βλεπεις Τηλεοπτικο, κανα Netflix, και τελος? η θες να συνδεσεις επανω κι αλλες συσκευες ?  πχ PS-XBOX- Home Cinema, κλπ κλπ. ...?   

 

 

Εγω παντως κοιταζα με ενδιαφερον μια  LG 60UM7100. και για να το αιτιολογησω.

ειναι φθηνη, που σημαινει οτι μπορεις να παρεις και 2 κομματια με το μπατζετ σου....!!! :P

ειναι LG (=επωνυμη)  με πολυ καλο Smart TV  κομματι.

ειναι μεγαλη σε ιντσες

εχει VA panel...!! πραγμα που σε LG ειναι σπανιο..! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Xarhsxarhs είπε

Θέλω να βλέπω αθλητικά και καμιά ταινία αυτό !!! Και θα μπει στον τοίχο 

τα αθλητικα και οι ταινιες (ειδικα δρασης) εχουν τις δικες τους απαιτησεις σε οθονη. αυτα ειναι, τα καλα χρωματα και η γρηγορη αποκριση οθονης.  αλλιως βλεπεις μια θολουρα στις γρηγορες σκηνες.  

 

παλιοτερα, σε αυτα τα μπατζετ εβρισκες οθονες VA με "καθαρα" 120HZ  πανελ (οχι αυτα τα νουμερα που βλεπεις PMI, PQI, CMI, κλπ, που ΔΕΝ ειναι τα πραγματικα ΗΖ της καθε τηλεορασης) , που θεωρουνταν τα καλυτερα για τετοιες χρησεις.  ομως με την παροδο του χρονου και την "εξελιξη" της τεχνολογιας, πλεον στις φθηνες κατηγοριες (under 1000€), δυσκολα βρισκεις τετοια πανελ. τουλαχιστον εχει εξελιχθει η τεχνολογια πολλαπλασιασμου ΗΖ, και.....καααπως σωζεται η κατασταση. αλλα και παλι, δεν ισχυει αυτο, σε ολα τα μοντελα...!!  

για αυτο λεμε παντα πηγαινετε να δειτε το/α  συγκεκριμενο/α μοντελο/α που σας ενδιαφερουν ή σας προτεινονται, ωστε να εχετε και δικη σας αποψη..!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...