Προς το περιεχόμενο

Ιντερνετική Ραδιοφωνική Εκπομπή


John_24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά Καλησπέρα προσπαθώ να ξεκινήσω μια ιντερνετική ραδιοφωνική εκπομπή και έχω θέμα με τα προγράμματα. Προσπαθώ να συνδέσω το VItrual Dj 7 με το VoiceMeeter και όλα μαζί στο OBS. Έχει κανείς ιδέα πως μπορεί να γίνεται ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2020 στις 11:06 ΜΜ, John_24 είπε

Παιδιά Καλησπέρα προσπαθώ να ξεκινήσω μια ιντερνετική ραδιοφωνική εκπομπή και έχω θέμα με τα προγράμματα. Προσπαθώ να συνδέσω το VItrual Dj 7 με το VoiceMeeter και όλα μαζί στο OBS. Έχει κανείς ιδέα πως μπορεί να γίνεται ?

Καλησπέρα φίλε μου. Εξήγησε μου τι θες να κάνεις ακριβώς (χωρίς τα προγράμματα) για να δω μήπως ξέρω μία διαφορετική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Sthol προσπαθώ να κάνω ιντερνετική εκπομπή μέσω του Listen2myradio. Οπότε για να μπορέσω να εκπέμψω χρησιμοποιώ το VitrualDj. Το πρόβλημα είναι ότι κάθε φόρα μου προκύπτει όλο και ένα καινούργιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/4/2020 στις 2:06 ΜΜ, John_24 είπε

Καλησπέρα Sthol προσπαθώ να κάνω ιντερνετική εκπομπή μέσω του Listen2myradio. Οπότε για να μπορέσω να εκπέμψω χρησιμοποιώ το VitrualDj. Το πρόβλημα είναι ότι κάθε φόρα μου προκύπτει όλο και ένα καινούργιο πρόβλημα.

Ξεκίνησα κι εγω. Δεν δοκίμασα με το virtual dj αλλα παίζω από spotify ή browser. Εγω στην θεση σου θα δοκιμαζα με το reaper (υπάρχει βιντεο πως να το κάνεις). Σε ποιο σημείο κολλάς?? Εγω χρησιμοποιώ τον rocket broadcaster (δωρεαν ειναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/4/2020 στις 10:56 ΠΜ, censOred είπε

Ξεκίνησα κι εγω. Δεν δοκίμασα με το virtual dj αλλα παίζω από spotify ή browser. Εγω στην θεση σου θα δοκιμαζα με το reaper (υπάρχει βιντεο πως να το κάνεις). Σε ποιο σημείο κολλάς?? Εγω χρησιμοποιώ τον rocket broadcaster (δωρεαν ειναι).

Εγώ χρησιμοποιώ την πλατφόρμα Listen2myRadio. Το θέμα μου είναι ότι κάθε φορά που πάμε να κάνουμε την εκπομπή πέρα από ότι τρώμε το λιγότερο ένα μισάωρο ρυθμίζοντας τους ήχους (για το πως θα ακουγόμαστε), στον αέρα προκύπτουν σφάλματα όπως είναι από το να παίξει κάποιο κομμάτι μόνο του, μέχρι και να μην ακούγομαι καλά από το μικρόφωνο (χωρίς να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αντι του OBS χρησιμοποιω τον Rocket, αλλά κι εγώ μέσω του Listen2myradio ουσιαστικά εκπέμπω. Δεν μιλάω όμως απλά αναπαράγω κομμάτια και ειναι οκ η ποιότητα. Αλλα δεν χρησιμοποιώ το virtualdj και έτσι δεν ξέρω να σου πω περαιτέρω. Το VoiceMeeter για ποιον λόγο χρησιμοποιείται απο περίεργεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2020 στις 6:40 ΜΜ, censOred είπε

Εγω αντι του OBS χρησιμοποιω τον Rocket, αλλά κι εγώ μέσω του Listen2myradio ουσιαστικά εκπέμπω. Δεν μιλάω όμως απλά αναπαράγω κομμάτια και ειναι οκ η ποιότητα. Αλλα δεν χρησιμοποιώ το virtualdj και έτσι δεν ξέρω να σου πω περαιτέρω. Το VoiceMeeter για ποιον λόγο χρησιμοποιείται απο περίεργεια?

To  VoiceMeeter σε βοηθάει να ακούς σε διαφορετική ένταση τον ήχο που εκπέμπεις στο stream. Μπορείς να ρυθμίσεις ξεχωριστά κάθε εφαρμογή από το PC, για το πως θα ακούγεται.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Είχα κάνει κι εγώ μεσο listen2myradio κάποιες εκπομπές. Χρησιμοποίησα το mixxx που είναι κι ελεύθερο.  Για να κάνεις broadcast απο virtualdj πρέπει να έχεις την pro έκδοση που δεν είναι δωρεαν και δεν ασχολήθηκα. Πάντως με το mixxx έστω και ελάχιστα που ασχολήθηκα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το rocket Broadcaster είναι εντελώς δωρεάν και ο server που συνδέεται επίσης είναι δωρεάν? Ρωτάω διότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και το ψάχνω για φίλο που θέλει να του το εγκαταστήσω και να το ρυθμίσω.

Επεξ/σία από eleni.electronics
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...