Προς το περιεχόμενο

Samsung QE65Q85R € 1149 [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


aissaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, lgre_p είπε

Στα 3 μέτρα και κάτι δεν σας φαίνεται υπερβολικά μεγάλη η τηλεόραση στις 65?

Είμαι στα 3,2 μέτρα και μου φαίνεται κανονική προς μικρή. Στην πρώτη βδομάδα μου φαινόταν μεγάλη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά κάποιος που έχει κάποια από αυτές έχει να προτείνει κάποιο καλό καθαριστικό? Έχω ένα και καλά ειδικό κλπ κλπ αλλά κάτι θαμπάδες δεν τις βγάζει. Και είναι εκνευριστικό όταν πέφτει φως πάνω (Είναι οκ σε σκοτάδι). Επίσης έχω να πω ότι τουλάχιστον η Q90R έχει μαύρο αντίστοιχο των OLED. Στα μάτια μου είναι απόλυτο αλλά και απόλυτο να μην είναι είναι πολύ κοντά. Γενικά την έχω 1 χρόνο και μπορώ να πω πολύ καλή εικόνα, κακός σε γενικές γραμμές ήχος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JimGer είπε

Παιδιά κάποιος που έχει κάποια από αυτές έχει να προτείνει κάποιο καλό καθαριστικό? Έχω ένα και καλά ειδικό κλπ κλπ αλλά κάτι θαμπάδες δεν τις βγάζει. Και είναι εκνευριστικό όταν πέφτει φως πάνω (Είναι οκ σε σκοτάδι). Επίσης έχω να πω ότι τουλάχιστον η Q90R έχει μαύρο αντίστοιχο των OLED. Στα μάτια μου είναι απόλυτο αλλά και απόλυτο να μην είναι είναι πολύ κοντά. Γενικά την έχω 1 χρόνο και μπορώ να πω πολύ καλή εικόνα, κακός σε γενικές γραμμές ήχος

Αδερφε, επειδή είμαι ανάμεσα σε oled c9 και qled 90r (οχι αμεσα αλλά κάποια στιγμή), στο σκοτάδι αν βλέπεις, πως είναι η q90r? Την βλέπω στον κωτσοβολο (προ κορονοιου για να κυριολεκτησω :)) , και στα μάτια μου δείχνει καλύτερη και απο oled ( μονο η 90r, για τις υπόλοιπες ειχα αλλη γνώμη). Έχει σίγουρα καλύτερα φωτεινότητα απο oled. Αλλά δεν την εχω δει στο σκοτάδι.

Αν βλέπεις ταινία με υπότιτλους και απο κατω είναι μαύρη μπάρα, φαίνονται σωστά ή φωτίζει παντού οπου υπάρχουν υπότιτλοι το μαύρο? 

Thanks, 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, oldnew said:

Αδερφε, επειδή είμαι ανάμεσα σε oled c9 και qled 90r (οχι αμεσα αλλά κάποια στιγμή), στο σκοτάδι αν βλέπεις, πως είναι η q90r? Την βλέπω στον κωτσοβολο (προ κορονοιου για να κυριολεκτησω :)) , και στα μάτια μου δείχνει καλύτερη και απο oled ( μονο η 90r, για τις υπόλοιπες ειχα αλλη γνώμη). Έχει σίγουρα καλύτερα φωτεινότητα απο oled. Αλλά δεν την εχω δει στο σκοτάδι.

Αν βλέπεις ταινία με υπότιτλους και απο κατω είναι μαύρη μπάρα, φαίνονται σωστά ή φωτίζει παντού οπου υπάρχουν υπότιτλοι το μαύρο? 

Thanks, 

Όχι το μαύρο όπου υπάρχει δεν το βλέπεις να φωτίζεται. Αν και ξέρω ότι το απόλυτο είναι της OLED πραγματικά δυσκολεύομαι να καταλάβω αν μια εικόνα είναι μαύρη ή η τηλεόραση κλειστή. 

Πάντως έχε υπόψιν δεν έχει νομίζω dolby vision. Γιατί έχει το hdr10 ή τέλος κάπως έτσι. Αλλά πχ η τηλεόραση μπήκε στην αγορά με τιμή 4500-5000 πέρυσι.

Επεξ/σία από JimGer
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...