Προς το περιεχόμενο

Αναβάλλεται η κυκλοφορία του The Last Of Us Part II λόγω κορωνοϊού


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, VaggD είπε

  δεν θα την σώσουν αν σε όλα τα multi είναι 20-30% πίσω... 

 

φίλε ΚΑΝΕΙΣ δεν νοιάζεται για αυτό.. κανένας όμως πέρα από το 0.0000κατι % των χρηστών

 

όπως κανείς δεν νοιάστηκε για το Χ, όπως και κανένας που πήρε switch το οποίο γλεντάει κανονικά το xbox δεν νοιάστηκε που έχει τα πιο αδύναμα γραφικά στην αγορά 

 

γενικά μην τρελαίνεστε για τα specs γιατί λίγοι πραγματικά τα καταλαβαίνουν και ενδιαφέρονται για αυτά 

η τεράστια βάση χρηστών του ps4 απλά θα πάει στο 5 μιας και τα παιχνίδια του θα παίζουν σε αυτό, αυτό τη πρώτη τουλάχιστον χρονιά μπορεί να δώσει ένα γερό προβάδισμα

το πώς θα εξελιχθεί η μάχη της επόμενης γενιάς σε βάθος 7ετιας ας πούμε ναι είναι νωρίς να ξέρουμε.. αν η ms δεν βγάλει σοβαρούς τίτλους με τα στούντιο που αγόρασε δεν πάει πουθενά 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

φίλε ΚΑΝΕΙΣ δεν νοιάζεται για αυτό.. κανένας όμως πέρα από το 0.0000κατι % των χρηστών

όπως κανείς δεν νοιάστηκε για το Χ, όπως και κανένας που πήρε switch το οποίο γλεντάει κανονικά το xbox δεν νοιάστηκε που έχει τα πιο αδύναμα γραφικά στην αγορά 

γενικά μην τρελαίνεστε για τα specs γιατί λίγοι πραγματικά τα καταλαβαίνουν και ενδιαφέρονται για αυτά 

Έτσι ακριβώς και γιατί δεν νοιάζονται? Γιατί πολύ απλά ο console gamer δεν σκέφτεται σαν τον pc gamer, θέλει απλά να πετάξει το δισκάκι μέσα και να παίξει. Και αν ήθελε κάτι άλλο θα αγόραζε pc που κάνει ένα σωρό άλλες δουλειές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Έτσι ακριβώς και γιατί δεν νοιάζονται? Γιατί πολύ απλά ο console gamer δεν σκέφτεται σαν τον pc gamer, θέλει απλά να πετάξει το δισκάκι μέσα και να παίξει. Και αν ήθελε κάτι άλλο θα αγόραζε pc που κάνει ένα σωρό άλλες δουλειές.

μα και στο pc ακόμα αυτοί που έχουν high end εξοπλισμό είναι μια μικρή μειοψηφία οι περισσότεροι παίζουν με mid κάρτες που είναι βέβαια καλύτερες από τις κονσόλες του '13 .. πλέον

κι εγώ με gpu του '16 είμαι ακόμα και θα αναβαθμίσω αφού βγουν οι κονσόλες ίσα ίσα να τις περνάω με ένα λογικό κόστος (6 μήνες με ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία τους δηλαδή)

 

όλος αυτός ο πόλεμος με τα specs είναι ανούσιος. το μόνο που θέλουμε από τις επερχόμενες κονσόλες και καταλαβαίνουν όλοι είναι πραγματικό 4Κ που θα το έχουν και οι δύο και άντε για τους λίγο πιο ψαγμένους και οι ssd που θα μειώσουν τους χρόνους φορτώματος γιατί πλέον πολλοί κατανοούν τι κάνουν οι ssd.

από τη στιγμή που αυτά τα δύο είναι εξασφαλισμένα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες και για άλλη μια φορά το μόνο που θα παίξει ρόλο είναι οι τίτλοι.. 

 

οκ καλές οι υπηρεσίες κι εγώ είμαι υπέρ του gamepass για να εξοικονομήσω χρήμα (στο pc έστω, δεν ψήνομαι για xbox)  αλλά οι ΑΑΑ τίτλοι δεν βγαίνουν με συνδρομούλες, πρέπει να πέσει κανονικό χρήμα καλώς ή κακώς

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

μα και στο pc ακόμα αυτοί που έχουν high end εξοπλισμό είναι μια μικρή μειοψηφία οι περισσότεροι παίζουν με mid κάρτες που είναι βέβαια καλύτερες από τις κονσόλες του '13 .. πλέον

κι εγώ με gpu του '16 είμαι ακόμα και θα αναβαθμίσω αφού βγουν οι κονσόλες ίσα ίσα να τις περνάω με ένα λογικό κόστος (6 μήνες με ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία τους δηλαδή)

όλος αυτός ο πόλεμος με τα specs είναι ανούσιος. το μόνο που θέλουμε από τις επερχόμενες κονσόλες και καταλαβαίνουν όλοι είναι πραγματικό 4Κ που θα το έχουν και οι δύο και άντε για τους λίγο πιο ψαγμένους και οι ssd που θα μειώσουν τους χρόνους φορτώματος γιατί πλέον πολλοί κατανοούν τι κάνουν οι ssd.

από τη στιγμή που αυτά τα δύο είναι εξασφαλισμένα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες και για άλλη μια φορά το μόνο που θα παίξει ρόλο είναι οι τίτλοι.. 

οκ καλές οι υπηρεσίες κι εγώ είμαι υπέρ του gamepass για να εξοικονομήσω χρήμα (στο pc έστω, δεν ψήνομαι για xbox)  αλλά οι ΑΑΑ τίτλοι δεν βγαίνουν με συνδρομούλες, πρέπει να πέσει κανονικό χρήμα καλώς ή κακώς

Οι ssd είναι gaming changer και για τις 2 κονσόλες, η αστραπιαία μετάβαση από τον έναν τίτλο στον άλλο ή στο μενού της κονσόλας ή το απίστευτα γρήγορο loading θα κάνει πολλούς pc users να πούνε "το θέλω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, music_lover είπε

Οι ssd είναι gaming changer και για τις 2 κονσόλες, η αστραπιαία μετάβαση από τον έναν τίτλο στον άλλο ή στο μενού της κονσόλας ή το απίστευτα γρήγορο loading θα κάνει πολλούς pc users να πούνε "το θέλω".

Μα εννοείται ότι θέλεις κι εγώ σκεφτόμουν ακόμα και σε απλό ps4 να βάλω γιατί οι χρόνοι φορτωματος είναι βασανιστικοι, αλλά ποτέ δεν το προχώρησα γιατί 1ΤΒ ssd είναι δυσανάλογα ακριβό για το συγκεκριμένο μηχάνημα

Πλέον έγινε στάνταρ και το θεωρώ αυτονόητο γιατί ακόμα και στα pc για χρόνια πολλοί υποστήριζαν ότι έχε λειτουργικό σε ssd και τα παιχνίδια σε μηχανικό, εγώ πάντως από την αρχή που πήρα ssd φρόντιζα τα παιχνίδια να τρέχουν σε ssd και από ένα σημείο κι έπειτα που έγιναν πιο φθηνοί πρόσθετα κι άλλους μόνο για τα παιχνίδια

Μηχανικούς μόνο για βίντεο φωτογραφίες και έγγραφα πλέον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, music_lover είπε

Nope, ίσως στο μέλλον

Παραδόξως θα βγει το zero dawn, αλλά παιχνίδι της naughty dog υπό τη φτερούγα της sony έχουμε δει ποτέ στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Παραδόξως θα βγει το zero dawn, αλλά παιχνίδι της naughty dog υπό τη φτερούγα της sony έχουμε δει ποτέ στο pc?

Όχι και δύσκολο το βλέπω, από το 1996 και μετά ότι κατασκεύασε είναι για το ps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Καταρχην δεν είναι 100 αλλά εκατοντάδες, ενημερώσου καλύτερα. Και απορώ πως ακριβώς την έσωσαν τα exclusives στην τωρινή γενιά που το Xbox One X είναι 33% ισχυρότερο του PS4 pro?

Η Sony που είναι No1 στην μουσική βιομηχανία μέσω της Sony Music, Νο2 στην βιομηχανία του κινηματογράφου μέσω της Sony Pictures και No1 στην κατασκεύη φακών για κάμερες κινητών τηλεφώνων στηρίζεται μόνο στο plastation brand για έσοδα? Σίγουρα μιλάμε για την ίδια Sony?

Nα συμπληρώσω ότι και στις τηλεοράσεις η Sony προσφερει μακράν την ποιοτικοτερη εικόνα διότι διαθέτει τους πιο προηγμένους τεχνολογικά επεξεργαστές εικόνας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pcos είπε

καλα οχι οτι δεν θα καθυστερουσε χωρις τον ιο. μη κοροiδευομαστε τωρα. φυσικα τωρα θα βρουν ολοι ευκαρια να τα ριξουν στον κακομοιτη τον ιο, τι τους εφταιξε? 😛

ισα ισα που αυτα τα παιχνιδια ειναι που θα κανουν τρελα λεφτα οσο ο κοσμος καθεται στιτι του και παιζει 24/7 ;)

Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου.κ εγώ έπαιζε να το έπαιρνα τώρα που κάθομαι για να το παίξω,αλλά αφού θα βγει πιο μετά Κλάιν κ αν το πάρω όταν πέσει η τιμή αφού έτσι κ αλλιώς θα έχω λιγότερο χρόνο τότε.Βεβαια αυτό το σκεπτικό το έχουμε λίγοι στην Ελλάδα.παγκοσμιως όλοι θα τρέξουν day 1 να το πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, VaggD είπε

Μία βάση που ίσως θα μπορεί να παίξει 100 παιχνίδια του 4 στο 5? Μια κονσόλα με gpu στα 2.2Ghz? Γιατί αλλιώς τα 10tf  γίνονται 9... Αλλά ξέχασα έχει μαγικό ssd που λύνει όλα τα πρόβλημα. Τα 10 αντε συνολικά 30 exclusive σε όλο το life cycle της κονσόλας δεν θα την σώσουν αν σε όλα τα multi είναι 20-30% πίσω... 

Η Sony βασίζεται στο PlayStation brand για να έχει έσωδα. Σας κάνει εντύπωση και δεν μπορείτε να δεχτείτε ότι ίσως η Σόνυ έκανε μλκ όπως με το PS3 και αντίστοιχα η MS με το ΟΝΕ.

Κρίμα μερικοί δεν έχετε καθόλου γνώση της κατάστασης που επικρατεί. Και καμία μαλακια δεν έκανε η Sony έχει την επιτυχημένη κονσόλα στα χρονικά και για αυτό μιλάνε οι πωλήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, music_lover said:

Έτσι ακριβώς και γιατί δεν νοιάζονται? Γιατί πολύ απλά ο console gamer δεν σκέφτεται σαν τον pc gamer, θέλει απλά να πετάξει το δισκάκι μέσα και να παίξει. Και αν ήθελε κάτι άλλο θα αγόραζε pc που κάνει ένα σωρό άλλες δουλειές.

Θέλει αυτά που είπες + την καλύτερη δυνατή απόδοση. Να μην κάνει η κονσόλα σαν αεροπλάνο, ή να μην μπορεί να  φτάσει τα 1080p.

32 minutes ago, ntsikos said:

Κρίμα μερικοί δεν έχετε καθόλου γνώση της κατάστασης που επικρατεί. Και καμία μαλακια δεν έκανε η Sony έχει την επιτυχημένη κονσόλα στα χρονικά και για αυτό μιλάνε οι πωλήσεις

Το PS3 σου θυμίζει κάτι...? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VaggD είπε

Θέλει αυτά που είπες + την καλύτερη δυνατή απόδοση. Να μην κάνει η κονσόλα σαν αεροπλάνο, ή να μην μπορεί να  φτάσει τα 1080p.

Προσπαθώ να καταλάβω πως η MS θα πείσει τα 106 εκατομμύρια κατόχους ps4 να αγοράσουν Xbox και δεν το βλέπω, γιατί αν στηρίζεται μόνο στα 18% περισσότερα teraflops της καήκαμε.

1 ώρα πριν, jimmyrock είπε

Nα συμπληρώσω ότι και στις τηλεοράσεις η Sony προσφερει μακράν την ποιοτικοτερη εικόνα διότι διαθέτει τους πιο προηγμένους τεχνολογικά επεξεργαστές εικόνας 

Πραγματικότητα, ο 4K Χ-Reality PRO σπέρνει και θα τον ήθελα στην LG!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...