Προς το περιεχόμενο

Mνημη ram σε Turbo-x


Andrikokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα κόσμε, έχω μια απορία. Λοιπόν έχω ένα laptop turbo-x με μητρική PEGATRON CORPORATION D15D, με επεξεργαστή core i7  και με παρούσα μνήμη 1Χ4gb_ddr3_1600MHz_CL11_sodimm 1.35v της crucial. Θέλω να βάλω άλλη μια.

Ερώτηση Νο1: τι θα γίνει άμα βάλω μια μνήμη ram με CL9;

Ερώτηση Νο2: τι είναι τα χαρακτηριστικα sodimm που δεν βλέπω στην υπόλοιπες ram;

Ερώτηση Νο3: υπάρχει περίπτωση η κενή θυρα ram που έχει το λαπτοπ να είναι διακοσμητική; Γιατι θυμάμαι παλιά το ειχα ανοίξει να το ξεσκονίσω και άλλαξα θύρα στην ram αλλα μετα δεν εμπαινε στα windows καθόλου.

Εχω δοκιμάσει επίσης να βάλω εξτρα μια ram 2G_ddr3_ 1333MHz_sodimm_CL9, δεν έπαιξε :(.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας, Ανδρεας.🍻🍻

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Andrikokos είπε

Καλησπέρα κόσμε, έχω μια απορία. Λοιπόν έχω ένα laptop turbo-x με μητρική PEGATRON CORPORATION D15D, με επεξεργαστή core i7  και με παρούσα μνήμη 1Χ4gb_ddr3_1600MHz_CL11_sodimm 1.35v της crucial. Θέλω να βάλω άλλη μια.

Ερώτηση Νο1: τι θα γίνει άμα βάλω μια μνήμη ram με CL9;

Ερώτηση Νο2: τι είναι τα χαρακτηριστικα sodimm που δεν βλέπω στην υπόλοιπες ram;

Ερώτηση Νο3: υπάρχει περίπτωση η κενή θυρα ram που έχει το λαπτοπ να είναι διακοσμητική; Γιατι θυμάμαι παλιά το ειχα ανοίξει να το ξεσκονίσω και άλλαξα θύρα στην ram αλλα μετα δεν εμπαινε στα windows καθόλου.

Εχω δοκιμάσει επίσης να βάλω εξτρα μια ram 2G_ddr3_ 1333MHz_sodimm_CL9, δεν έπαιξε :(.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας, Ανδρεας.🍻🍻

Καλησπέρα, ιδανικά θες 1600/11 στα 1.35 (η τάση αυστηρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...