Προς το περιεχόμενο

rgb controller fan speed?????


patsakos. D

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια θελω τα φωτα σας

Ειμαι νεος στο build και δεν ξερω πολλα πραγματα

Εχω παρει το kolink observatory με τα rgb τα φανακια,το case ερχεται με rgb controller και τηλεχηριστηριο

Συνδεσα τα φανακια με την σειρα στο controller,συνδεσα το controller με το τροφοδοτικο και ενα διπινο καλωδιο που ειχε το controller το συνδεσα με το κουμπι rgb του case ωστε να αλλαζει χρωματα και απο εκει

Ολα λειτουργουν κομπλε εκτος απο το fan speed και λειτουργουν προφανωσ με max speed και ακουγονται αλλα δεν μπορω να τα χαμηλωσω

εντωμεταξυ cpu και gpu ειναι παγος

καμια ιδεα πως να χαμηλωσω ταχυτητα απο τα fans γιατι και θορυβο κανουν αλλα και δεν χρειαζεται να δουλευουν φουλ τετοιο καιρο

ευχαριστω

 

Επεξ/σία από patsakos. D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω το ιδιο θεμα εχω με το ιδιο case. Δεν νομιζω να γινεται κατι μιας και ο controler του κουτιου δεν εχει επιλογη για fan speed.

Επεξ/σία από ReBeLoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/4/2020 στις 3:08 ΜΜ, patsakos. D είπε

Καλησπερα παιδια θελω τα φωτα σας

Ειμαι νεος στο build και δεν ξερω πολλα πραγματα

Εχω παρει το kolink observatory με τα rgb τα φανακια,το case ερχεται με rgb controller και τηλεχηριστηριο

Συνδεσα τα φανακια με την σειρα στο controller,συνδεσα το controller με το τροφοδοτικο και ενα διπινο καλωδιο που ειχε το controller το συνδεσα με το κουμπι rgb του case ωστε να αλλαζει χρωματα και απο εκει

Ολα λειτουργουν κομπλε εκτος απο το fan speed και λειτουργουν προφανωσ με max speed και ακουγονται αλλα δεν μπορω να τα χαμηλωσω

εντωμεταξυ cpu και gpu ειναι παγος

καμια ιδεα πως να χαμηλωσω ταχυτητα απο τα fans γιατι και θορυβο κανουν αλλα και δεν χρειαζεται να δουλευουν φουλ τετοιο καιρο

ευχαριστω

Ωραία κατέβασε το corsair link και δες μέσα από το πρόγραμμα της corsair αν γίνεται τπτ !!

https://www.techspot.com/downloads/6868-corsair-link.html

Επεξ/σία από life is music
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, life is music είπε

Ωραία κατέβασε το corsair link και δες μέσα από το πρόγραμμα της corsair αν γίνεται τπτ !!

https://www.techspot.com/downloads/6868-corsair-link.html

Μολις μου απαντησαν στο email οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα και σκεφτηκα να παρω αλλον controller 

θα δοκιμασω αυτο που με εστειλες

Τα φανακια ολα ιδια δεν ειναι ???Αν παω αλλον controller που να εχει δυνατοτητα αυξομειωσης των fan δεν γινεται να λειτουργησει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Μολις μου απαντησαν στο email οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα και σκεφτηκα να παρω αλλον controller 

θα δοκιμασω αυτο που με εστειλες

Τα φανακια ολα ιδια δεν ειναι ???Αν παω αλλον controller που να εχει δυνατοτητα αυξομειωσης των fan δεν γινεται να λειτουργησει???

Αυτό δεν το ξέρω περίμενε κάποιο μέλος να σου γράψει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

για να ελεγξεις την  ταχυτητα ειτε θα τα συνδεσεις πανω στην μητρικη και θα τα ρυθμισεις μεσα απο το bios ειτε θα βρεις καποιον εξωτερικο controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά για να συνδέσεις το rgb controller του κουτιού θες molex για ρεύμα . Έρχεται μαζί με το κουτι το συγκεκριμένο καλώδιο ; Μαζί με το τροφοδοτικό ; Χρειάζεται να πάρω κάτι έξτρα ; Συγκεκριμένα το τροφοδοτικό μου μάλλον θα είναι το Corsair tx 650m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2020 στις 11:44 ΠΜ, thanosb09 είπε

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά για να συνδέσεις το rgb controller του κουτιού θες molex για ρεύμα . Έρχεται μαζί με το κουτι το συγκεκριμένο καλώδιο ; Μαζί με το τροφοδοτικό ; Χρειάζεται να πάρω κάτι έξτρα ; Συγκεκριμένα το τροφοδοτικό μου μάλλον θα είναι το Corsair tx 650m

Ερχεται μαζι με το τροφοδοτικο καλωδιο για να συνδεσεις οτιδηποτε παιρνει ρευμα απο molex. Μην ανησυχεις δεν χρειαζεσαι κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

https://www.skroutz.gr/s/24797482/Supercase-Combo-Fan-Spectrum-Case-Fan-120mm-με-RGB-Φωτισμό-και-Σύνδεση-4-Pin-PWM-2τμχ.html

εχει 2 ταχυτητες για ta fan , παιρνει εως 10 σε 6pin, εγω αυτο εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 27/3/2023 στις 6:11 ΜΜ, alexinhogr είπε

https://www.skroutz.gr/s/24797482/Supercase-Combo-Fan-Spectrum-Case-Fan-120mm-με-RGB-Φωτισμό-και-Σύνδεση-4-Pin-PWM-2τμχ.html

εχει 2 ταχυτητες για ta fan , παιρνει εως 10 σε 6pin, εγω αυτο εχω

εχω το ιδιο αλλα εντελως ξαφνικα δεν αναβει η led ταινια και τα fan led  , τα fan δουλευουν στο φουλ και δεν μπορω να τα πειραξω ουτε απο το controller ουτε απο το τηλεχειριστηριο που δινει  , σου εχει τυχει μιας και το εχεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2020 στις 4:48 ΜΜ, life is music είπε

Ωραία κατέβασε το corsair link και δες μέσα από το πρόγραμμα της corsair αν γίνεται τπτ !!

αυτο που κολλαει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...