Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα σε ενημέρωση του macOS «αχρηστεύει» MacBooks


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λύση υπάρχει; Εκτός από αυτό που αναφέρει στο τέλος του άρθρου και ουσιαστικά δεν αποτυπώνει επίσημα κάτι.

Επεξ/σία από gousias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το σύνηθες apple-hating article της εβδομάδας. θα ακολουθήσει και βίντεο με ουρλιαχτά και τσιρίδες προς τέρψιν του κοινού;

Cool, κι εμεις δεν πάμε την apple αλλά δεν κάνουμε έτσι. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Eru Iluvatar είπε

 

To mentality που έχεις εσύ για τα Windows, έχουν οι άλλοι για τα Μακ. Το θέμα είναι κάποιος να χρησιμοποιεί κάτι που κάνει τη δουλειά με το μικρότερο δυνατό κόστος. 

 

Αν θέλεις να κάνεις τη δουλειά με το μικρότερο δυνατό κόστος, παίρνεις Turbo-X.

Υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν την μεγαλύτερη δυνατή αξιοπιστία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, nikosgalis είπε

Αν θέλεις να κάνεις τη δουλειά με το μικρότερο δυνατό κόστος, παίρνεις Turbo-X.

Υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν την μεγαλύτερη δυνατή αξιοπιστία.

Τι ειναι λιγοτερο αξιοπιστο; Bricked on update ή No internet on update? Τι απο τα 2 διορθωνεται πιο ευκολα;

Επεξ/σία από tsagas_lr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsagas_lr είπε

Τι ειναι λιγοτερο αξιοπιστο; Bricked on update ή No internet on update? Τι απο τα 2 διορθωνεται πιο ευκολα;

 

Φίλε μου, συγγνώμη, και μη με παρεξηγήσεις, αλλά όλα αυτά τα αόριστα άρθρα είναι για καθόμαστε να μαλώνουμε χωρίς λόγο.
Προφανώς και μια bricked συσκευή είναι τεράστιο πρόβλημα. Για να συζητήσουμε σοβαρά, όμως, εγώ θέλω να έχω νούμερα.

Αν υπάρχουν 100.000.000 Mac και το πρόβλημα εμφανίστηκε στο 1%, το πρόβλημα είναι μεγάλο.
Αν το πρόβλημα είναι 0,001%, το πρόβλημα είναι μικρό.

Τα υπόλοιπα είναι για να γεμίζουμε σελίδες με fans vs haters comments.
Σαν να συζητάμε για έναν θείο μου που του χάλασε το Opel Corsa, και για αυτό όλα τα Opel Corsa είναι ζημιάρικα.
Όλοι έχουμε τέτοια παραδείγματα, αλλά το συμπέρασμα βγαίνει μόνο με σοβαρά στατιστικά.

 

 

 

 

Επεξ/σία από nikosgalis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμίζω μια μικρή διόρθωση στον τίτλο του αρθρου θα το εκανε ακριβέστερο.

Αντί:

Σφάλμα σε ενημέρωση του macOS «αχρηστεύει» MacBooks

σωστότερο:

«Σφάλμα» σε ενημέρωση του macOS αχρηστεύει MacBooks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geostratis είπε

Noμίζω μια μικρή διόρθωση στον τίτλο του αρθρου θα το εκανε ακριβέστερο.

Αντί:

Σφάλμα σε ενημέρωση του macOS «αχρηστεύει» MacBooks

σωστότερο:

«Σφάλμα» σε ενημέρωση του macOS αχρηστεύει MacBooks

giphy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, nikosgalis είπε

Φίλε μου, συγγνώμη, και μη με παρεξηγήσεις, αλλά όλα αυτά τα αόριστα άρθρα είναι για καθόμαστε να μαλώνουμε χωρίς λόγο.
Προφανώς και μια bricked συσκευή είναι τεράστιο πρόβλημα. Για να συζητήσουμε σοβαρά, όμως, εγώ θέλω να έχω νούμερα.

Αν υπάρχουν 100.000.000 Mac και το πρόβλημα εμφανίστηκε στο 1%, το πρόβλημα είναι μεγάλο.
Αν το πρόβλημα είναι 0,001%, το πρόβλημα είναι μικρό.

Τα υπόλοιπα είναι για να γεμίζουμε σελίδες με fans vs haters comments.
Σαν να συζητάμε για έναν θείο μου που του χάλασε το Opel Corsa, και για αυτό όλα τα Opel Corsa είναι ζημιάρικα.
Όλοι έχουμε τέτοια παραδείγματα, αλλά το συμπέρασμα βγαίνει μόνο με σοβαρά στατιστικά.

Μόνο που με εδώ η είδηση δεν αφορά κάποιον, σαν το θείο με το Opel Corsa, αλλά προφανώς αρκετούς για να φτάσει να γίνει είδηση. Λέω τώρα με κοινή λογική τι σημαίνει. Γιατί από τι καταλαβαίνω η κοινή λογική επηρεάζεται τελικά από τον"στρατόπεδο"

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ειμαι και εγω παθων του Macos catalina μετα απο update στ imac και το mcbk retina μου, και τα δυο κρεμασαν με πολλα προβληματα και πολλες ασυμβατοτητες στα προγραμματα που χρησιμοποιω, εφαγα 1 ημερα να τα επαναφερω σε mojave 10.14.1 η apple για πρωτη φορα μας κρεμασε μετα απο 10 χρονια που χρησιμοποιω mac η συμβουλη μου ειναι να κανετε μονο combo update και οχι αλλαγη λογισμικου αν σας λειτουργει καλα με το υπαρχον λειτουργικο σας. τωρα τα σχολεια που κανουν οι φιλοι του insomnia ειναι σεβαστα αφου ο καθε ενας πιστευει και υποστιριζει οτι τον ευχαριστει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ολα ήταν τόσο υπέροχα και απροβλημάτιστα ήρθε αυτό το μικρό γεγονός να μας βγάλει από την πλήξη ...Δεν πάμε καλά MacBook Air είδαμε αστεράκια ...Ευτυχως τα υπογλωσια δούλεψαν καλύτερα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...