Προς το περιεχόμενο

Windows 10 και ακομα να μπουν 7 μερες


Wufukid1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος μπορει ας βοηθησει δεν βγαζω ακρη..εκανα το φλασακι. Απο microsoft και κολαγε στο εικονιδιο και δεν εμπενε στο set up..εκανα εγκατασταση απευθειας και μ εβγαλε στο τελος αυτο στη παρακατω φωτογραφια. 

F71087BB-93EA-4554-BA35-5DF2164D03DE.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα πρέπει να μαντέψουμε τα χαρακτηριστικά του pc σου; :)

Είναι σίγουρα συμβατό το hardware με τα 10άρια;

Είχες άλλο λειτουργικό πριν;

Κάνεις καθαρή εγκατάσταση από boot ή αναβάθμιση τρέχοντας το setup μέσα από windows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα σε μαγισες σε χαρτοχιχτρες αλλα δεν μου ειπαν

τι λειτουργικο ειχε πριν αμα ειχε/απο τι αποτελειται ο υπολογιστης/ και με τι μεσω προσπαθεις να τα βαλεις usb-cd?

Υποψιν σε πολυ παλιες μιτρικες τα 10 δεν μπαινουν καθως σε υποστιριζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Intel core 2 4 quad 6600  2.40 ghz Motherboard ecs g31t-m nvidia 9800gtx+

Εχω windows 7  κανω καλα την εγκατασταση αλλα δεν μπορω νακαταλαβω γιατι γινεται ολο αυτο; Εχω δοκιμασει και το upgrade you pc και usb iso file 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το iso από που το κατέβασες; Αν δεν είναι από την επίσημη σελίδα της microsoft τότε ξανακατέβασε το μέσω του εργαλείου.

Την μεταφορά στο usb πως την έκανες; Αν το έκανες από το εργαλείο της ms ή με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του rufus τότε το έκανες gpt και δεν υποστηρίζει gpt η μητρική σου. Στο rufus άλλαξε το gpt σε mbr.

Σε ποιο σημείο της εγκατάστασης σου βγάζει αυτό το μήνυμα;

Δοκίμασες καθαρή εγκατάσταση με boot από το usb ή μόνο μέσα από τα 7άρια, που στην ουσία κάνει αναβάθμιση (που είναι 50-50 οι πιθανότητες να πετύχει).

Υ.Γ. Βγάζει η elite ακόμα μητρικές; Εγώ την έχασα στις 478 για pentium 4 και socket a για amd athlon. Νόμιζα ότι είχε κλείσει.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, micos000 είπε

Το iso από που το κατέβασες; Αν δεν είναι από την επίσημη σελίδα της microsoft τότε ξανακατέβασε το μέσω του εργαλείου.

Την μεταφορά στο usb πως την έκανες; Αν το έκανες από το εργαλείο της ms ή με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του rufus τότε το έκανες gpt και δεν υποστηρίζει gpt η μητρική σου. Στο rufus άλλαξε το gpt σε mbr.

Σε ποιο σημείο της εγκατάστασης σου βγάζει αυτό το μήνυμα;

Δοκίμασες καθαρή εγκατάσταση με boot από το usb ή μόνο μέσα από τα 7άρια, που στην ουσία κάνει αναβάθμιση (που είναι 50-50 οι πιθανότητες να πετύχει).

Υ.Γ. Βγάζει η elite ακόμα μητρικές; Εγώ την έχασα στις 478 για pentium 4 και socket a για amd athlon. Νόμιζα ότι είχε κλείσει.

Σωστα το εκανα mbr και gmt το δοκιμασα το ιδιο και στα 2 επισεις το κατεβασα απο ms και το εκανα gmt  i mbr και στη συνεχεια μεσω απο το bios επελεξα το usb να κανει boot πο εκει κ κοκησε κει upgrade στον υπολογιστη κολησε..μηπς φταιει μητρικη η επεξεργαστης; Η κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 0x8007042c - 0x90018 πιθανόν παραπέμπει σε κατεστραμμένα αρχεία.

1. Δες την κατάσταση του δίσκου σου, υγεία.

2. Έλεγχος/επιδιόρθωση της υπάρχουσας εγκατάστασης (cmd as administrator >> sfc /scannow)

3.  Προληπτικά κάνε και έναν έλεγχο της μνήμης ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού κάνεις του ελέγχους που σου είπε παραπάνω.... Θα ξαναπώ!!! Βγάλε την κάρτα γραφικών και ξαναδοκιμασε μόνο με την onboard. Επίσης κάνε ένα load defaults στο bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αφησα 20 λεπτα τωρα για το boot apo usb και εβγαλε αυτο μετα απο 20 λεπτα παγωμενη οθονη στο εικονιδιο,δεν δοκιμασα ακομα χωρις γραφικων αλλα τωρα αυτο

9997590A-EDB2-4E20-A2DA-62CD1AA26239.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Wufukid1 είπε

Το αφησα 20 λεπτα τωρα για το boot apo usb και εβγαλε αυτο μετα απο 20 λεπτα παγωμενη οθονη στο εικονιδιο,δεν δοκιμασα ακομα χωρις γραφικων αλλα τωρα αυτο

9997590A-EDB2-4E20-A2DA-62CD1AA26239.jpeg

Δες αυτό το λινκ μπορεί να σε βοηθήσει να δεις τι παίζετε

https://appuals.com/how-to-fix-pc-device-repair-error-0xc0000221/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nik1239 είπε

Δες αυτό το λινκ μπορεί να σε βοηθήσει να δεις τι παίζετε

https://appuals.com/how-to-fix-pc-device-repair-error-0xc0000221/

https://www.exefiles.com/el/sys/iastorv-sys/ Αυτο εδω πως το βλεπεις σαν λυση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φιξάκια ψάχνεις φίλε μου αφού δεν μπορείς να κάνεις καν εγκατάσταση τα 10άρια. Κάνε άλλο στικάκι γιατί μου φαίνεται ότι το αυτό που έχει τώρα μπορεί να έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...