Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, glazos είπε

εχεις κανενα λινκ ?

πριν 20 λεπτα ηταν διαθεσιμος τωρα οχι απο οτι βλεπω...(αρα δεν θα ειχαν πολλα κομματια )

https://www.czc.cz/amd-ryzen-7-5800x/302194/produkt

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

 

Εχει φαει ηδη με την κυκλοφορια του 10850k ο οποιος αυτη τη στιγμη ειναι φθηνοτερος και απο τον 5800x.

https://www.skroutz.gr/s/24617391/Intel-Core-i9-10850K-Box.html?from=catspan

Δυστηχως οι υψηλες τιμες και κακη διαθεσιμοτητα χαλανε παρα πολυ το launch αυτο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το επικό έτος 2020 οπου τα CPU της Ιντελ είναι πλέον VFM. Ποιά αλχημεία θα σκεφτούν οι 10χρονοι τιτάνες του userbenchmark άραγε ...

Επεξ/σία από 50EuroUser
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εχει φαει ηδη με την κυκλοφορια του 10850k ο οποιος αυτη τη στιγμη ειναι φθηνοτερος και απο τον 5800x.

https://www.skroutz.gr/s/24617391/Intel-Core-i9-10850K-Box.html?from=catspan

Δυστηχως οι υψηλες τιμες και κακη διαθεσιμοτητα χαλανε παρα πολυ το launch αυτο.

Και εγώ έχω σαστίσει με τις τιμές όμως νομίζω ότι είμαστε η μειονότητα, δεν βλέπω να αποθαρρύνονται πολλοί.

Σκέφτομαι ότι ο 3900Χ είχε MSRP 500 USD και 12 μέρες μετά το launch τον αγόραζες με 559 euro στο skroutz και βλέπω τώρα τον 5800X με MSRP 449 USD που πουλιέται 600 euro στο plaisio και δεν υπάρχει πουθενά stock....

Τι σου κάνουν αυτά τα moar fps...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elpenor είπε

Και εγώ έχω σαστίσει με τις τιμές όμως νομίζω ότι είμαστε η μειονότητα, δεν βλέπω να αποθαρρύνονται πολλοί.

Οι πιο πολλοι ξενερωσαν τον προηγουμενο μηνα που εμαθαν τις msrp τιμες,γιαυτο δεν τους βλεπεις τωρα.

Επισης υπαρχουν και οι υποψηφιοι αγοραστες που ειναι με b450/x470 μητρικες,που ουτε αυτους θα δεις μιας και περιμενουν υποχρεωτικα για του χρονου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, noFEARgr είπε

100% πάνω ο 5600x σε σχέση με τον 10600k ,διαδώστε  😛 

20135209-345B-41A4-8CC0-CD0D11F6DB0B.jpeg

Έτσι μπράβο αυτές είναι οι σωστές αναλύσεις για να δούμε τη δύναμη του cpu.... Εγώ 320p θα έβαζα.. Τόσα χρόνια μπαλόνια μας τα κάνανε με το 320p master race

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Οι πιο πολλοι ξενερωσαν τον προηγουμενο μηνα που εμαθαν τις msrp τιμες,γιαυτο δεν τους βλεπεις τωρα.

Επισης υπαρχουν και οι υποψηφιοι αγοραστες που ειναι με b450/x470 μητρικες,που ουτε αυτους θα δεις μιας και περιμενουν υποχρεωτικα για του χρονου.

Ναι θυμάμαι τις αντιδράσεις, όμως δεν αναφερόμουν στον κλειστό κύκλο των casuals του forum όσο στον άπειρο κόσμο που εξαντλεί όλα τα stock και ρίχνει τα site μόλις εμφανιστούν μερικά κομμάτια για προ παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, elpenor είπε

Ναι θυμάμαι τις αντιδράσεις, όμως δεν αναφερόμουν στον κλειστό κύκλο των casuals του forum όσο στον άπειρο κόσμο που εξαντλεί όλα τα stock και ρίχνει τα site μόλις εμφανιστούν μερικά κομμάτια για προ παραγγελία.

Καλα αυτο δεν λεει κατι.

Κυκλοφορια νεων επεξεργαστων εχουμε,προφανως θα υπαρχει καποια ζητηση τις πρωτες μερες και ενθουσιασμος.

Βεβαια τα πραγματα ειναι πολυ πιο ηρεμα σε σχεση με περυσι. 

Και οι προσφατοι intel πριν μηνες ειχαν ζητηση οταν πρωτο βγηκαν,γιατι...best gaming cpu κλασσικα.

Με τις καρτες γραφικων ειναι το θεμα τι θα γινει.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Το πλαίσιο από ότι φαίνεται ξεπούλησε από 5900x και από διαθέσιμος έγινε αναμένεται 

Αφου ξεπατωθηκε να πουλάει πριν καν επιτραπεί.. Τι στοκ να είχε

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...