Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία ευρέσης γραμμής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους

Μετακόμισα πριν 6 μήνες στο νέο σπίτι και εγώ πάροχο την vodafone στο νέο σπίτι που μένω έκανα την διαδικασία για μεταφορά γραμμής αλλά δυστυχώς η vodafone όλο και κάποια δικαιολογία του κ.... για όλη την κατάσταση στην αρχή θα σας το συνδέσουμε σε 15 εργάσιμες ημέρες μετά έγινε 1,5 μήνας χωρίς γραμμή και ξαφνικά η vodafone μου είπε έχετε βλάβη και ότι ο ΟΤΕ είναι αρμόδιος μετά από μετά από 1 μήνα και αμέτρητα τηλέφωνα στο 13840 μου είπαν δεν μπορούμε να πραγματοποιήσουμε την μεταφορά γιατί δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμή έχουν περάσει συνολικά 6 μήνες χωρίς σταθερό και internet. Φυσικά τους έξι μήνες είχαν το θράσος; να μου στέλνουν λογαριασμούς και φυσικά εγώ να πληρώνω αλλά επειδή το συμβόλαιο τελείωσε απο τα 18€ το πάγιο έφτασε στα 45€!! Τι μπορώ να κάνω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα παρε τους ενα τηλεφωνο και πες τους οτι εφοσον δεν σου παρεχουν γραμμη η οποιαδηποτε υποστηριξη θες διακοπη συμβολεου αμεσα ,κανε γενικοτερα λιγο φασαρια.Να επισημανεις οτι θα υποβαλεις καταγγελεια στην ΕΕΤΤ αν δεν λυθει το θεμα και οτι φυσικα εινα απαραδεκτο να πληρωνεις αερα κοπανιστο ,καλη τυχη σου ευχομαι και καλη ανασταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έληξε το συμβόλαιο τυπικά μπορείς να κάνεις διακοπή χωρίς πέναλτι αλλά εάν δεν σε πειράζει να χάσεις το σταθερό νούμερο κάντο ή δοκίμασε καμιά COSMOTE που πάλι δεν θα πληρώσεις αλλά μπορεί και εκεί να μην σε συνδέσουν! Υπομονή σου εύχομαι και μήπως δοκίμαζες κανένα άλλο τρόπο για internet 

π.χ. COSMOTE GIGA, Tooway, inalan (εάν υπάρχει)

ή 

Συνδέσου σε κανένα δημόσιο ανοιχτό wifi με κεραία και θα κάνεις απόσβεση του κόστους σε 4 μήνες ή πάρε κωδικό από φίλο αλλά θα πρεπει να αγοράσεις 2 κεραίες μια στο σπίτι του φίλου σου και μια στο δικό σου + και στις 2 περιπτώσεις ένα modem για να έχεις wifi στο σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...