Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 12 Pro Max θα έχει λεπτότερο σχεδιασμό τύπου iPad Pro και σαρωτή LiDAR


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, petranthe είπε

Τι μας κρύβουν;;;;;;

21-8 ίσον 13, όσα και τα χρόνια που κυκλοφορεί το αιφον.

Όμως το 11αρι pro max ισον 1339 ευρώ άρα το 12 ειναι 11+1

πιστεύω γύρω στα 1500, όπως είπε και ένας ινσομνιακ πιο πάνω.

Διασταυρωμένο 1000%

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ  ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ

 

Λεξάριθμοι ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Haldol είπε

και κατά πάσα πιθανότητα θα μείνω με το XR για 2+ χρόνια ακόμα. Αλλά την έχω πατήσει πολλές φορές, να "γλυκαθώ" από κάτι και να τα σκάσω, χωρίς πραγματικά να χρειάζομαι αυτό το κάτι.

Ενώ το XR κατά βάθος το χρειαζόσουν... 

1 ώρα πριν, JcD είπε

Καταπληκτικό το ότι δεν έχει πέσει σχόλιο για ροδάκια ακόμα! 😁

Το έχεις πολύ ανάγκη τελικά.... 

Σου λείπει... 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, AtiX said:

Αυθυποβολή ή σύνδρομο Στοκχόλμης... 🤣

 

έχουνε πέσει μπαν και για λιγότερα..

Θα υπάρξει μήνας δηλαδή που η απλ θα ανακοινώσει περισσότερα τηλέφωνα από σιαομί..o tempora!

Καλά νέα για αυτούς που θέλουν μαζεμένη συσκευή,και είναι πρόθυμοι να πληρώσουν αδρά για τις πριμιουμ αδυναμίες των iPhone.

Διόρθωση στις κεραίες,τώρα με το πάχος ελπίζω να μην λυγίζουν πάλι,και μπλέξει ο κόσμος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JcD είπε

Εγώ πιστεύω ότι το Se θα ξεπατωθεί να πουλάει πάντως!

Ποιος θα πάρει smartphone στις 4.7ιντσες το 2020 μου λες 😀ένα πολύ μικρό ποσοστό! Από χαρακτηριστικά πάντως είναι πολύ δυνατό κινητό αλλά χάνει πολύ στο μέγεθος οθόνης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Ενώ το XR κατά βάθος το χρειαζόσουν... 

Για πες μου τι χρειαζόμουν, μιας και ξέρεις καλύτερα. :D

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τώρα ... πολύ φόλα  .. αυτό το notch έχει κατσικωθεί. Πάλι στο 1.5 χιλιάρικο το βλέπω . Επίσης έχουν φέρει σχέδια από το 2014-15 μια το se σα το 6 και το 12 σα το 5 τίποτα καινούριο .. ας βάλουν σαρωτή δακτυλικού κάτω από την οθόνη , ας βγάλουν το notch, δε βλέπω κάτι καινούριο , εδώ οι άλλοι βγάλανε pop up camera και δακτυλικό ...και στη μισή τιμή... καμία μεγάλη μπαταρία  4000mha+++ .  Εν αναμονή να δούμε τη φόλα ...και το IOS σιγά πια .. τι καινούριο έβαλαν ? emoji ?ΟΥΑΟΥ και ξανά ΟΥΑΟΥ.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Αλήθεια τώρα ... πολύ φόλα  .. αυτό το notch έχει κατσικωθεί. Πάλι στο 1.5 χιλιάρικο το βλέπω . Επίσης έχουν φέρει σχέδια από το 2014-15 μια το se σα το 6 και το 12 σα το 5 τίποτα καινούριο .. ας βάλουν σαρωτή δακτυλικού κάτω από την οθόνη , ας βγάλουν το notch, δε βλέπω κάτι καινούριο , εδώ οι άλλοι βγάλανε pop up camera και δακτυλικό ...και στη μισή τιμή... καμία μεγάλη μπαταρία  4000mha+++ .  Εν αναμονή να δούμε τη φόλα ...και το IOS σιγά πια .. τι καινούριο έβαλαν ? emoji ?ΟΥΑΟΥ και ξανά ΟΥΑΟΥ.

Φίλε μου η apple έχει μια σχεδιαστική φιλοσοφία που, είτε μας αρέσει είτε όχι, αυτή ακολουθεί... μετά από τόσα χρόνια είναι η μόνη εταιρία, που ακόμα και το μηλαράκι να μην είχε από πίσω, θα αναγνώριζες τα προϊόντα της από μακριά...

Αυτό κάνει στα iMac, αυτό κάνει στα iBook, αυτο κάνει στα iPad, γιατί να μην το κάνει και στα iPhone???

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φίλε μου η apple έχει μια σχεδιαστική φιλοσοφία που είτε μας αρέσει είτε όχι αυτή ακολουθεί... μετά από τόσα χρόνια είναι η μόνη εταιρία, που ακόμα και το μηλαράκι να μην είχε από πίσω, θα αναγνώριζες τα προϊόντα της από μακριά...

Αυτό κάνει στα iMac, αυτό κάνει στα iBook, αυτο κάνει στα iPad, γιατί να μην το κάνει και στα iPhone???

Ανήκει στη φιλοσοφία του τσιγκελιού .  Δίνει λίγα, ακριβά, υπερκοστολογημένα και όταν έρχεται μια λειτουργία που ειναι αυτονόητο πως θα έπρεπε να υπάρχει κάνουμε ΠΩπω φοβερό . Επίσης η φιλοσοφία της apple τελείωσε με τον Jobs η apple δεν έχει ψυχή πια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Ανήκει στη φιλοσοφία του τσιγκελιού .  Δίνει λίγα, ακριβά, υπερκοστολογημένα και όταν έρχεται μια λειτουργία που ειναι αυτονόητο πως θα έπρεπε να υπάρχει κάνουμε ΠΩπω φοβερό . Επίσης η φιλοσοφία της apple τελείωσε με τον Jobs η apple δεν έχει ψυχή πια.

Πρεπει όμως να παραδεχτείς ότι όσες τεχνολογίες έφερε ακομα και αργότερα λειτουργούν υποδειγματικά και χωρίς προβλήματα...

Για τον Jobs συμφωνώ, αν και θεωρώ άδικο να φαντάζεσαι τι θα έκανε κάποιος που δεν είναι στην ζωή...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Ανήκει στη φιλοσοφία του τσιγκελιού .  Δίνει λίγα, ακριβά, υπερκοστολογημένα και όταν έρχεται μια λειτουργία που ειναι αυτονόητο πως θα έπρεπε να υπάρχει κάνουμε ΠΩπω φοβερό . Επίσης η φιλοσοφία της apple τελείωσε με τον Jobs η apple δεν έχει ψυχή πια.

Ο σχεδιασμός όλων των smartphones έχει φτάσει στο peak, δεν έχουν κάτι άλλο να κάνουν (πέραν των αναδιπλούμενων οθονών που ακόμη είναι testing αυτά που βγαίνουν) και αυτός είναι ο λόγος που όλοι προσθέτουν 100 κάμερες, να λένε ότι κάτι άλλαξε. Προσωπικά προτιμώ να κρατάει σταθερό τον σχεδιασμό παρά να πειραματίζεται με άχρηστες προσθήκες τύπου pop up camera (αλήθεια περιμένετε ότι μετά τα δυο χρόνια δεν θα έχει θέμα αυτός ο μηχανισμός αν ενεργοποιείται συχνά??) ή κούρμπες οθόνες που δεν προσδίδουν τίποτα επι της ουσίας, ίσα ίσα μπήκαν ακρίβως για να λένε ότι κάτι άλλαξε. Καλύτερα να αλλάξει όταν θα έχουν κάτι ουσιαστικό να αλλάξουν. Εχει κορεστεί η αγορά των smartphones πλέον μέχρι να γίνει το επόμενο τεχνολογικο "μπαμ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Ποιος θα πάρει smartphone στις 4.7ιντσες το 2020 μου λες 😀ένα πολύ μικρό ποσοστό! 

Αυτοι που πηραν το 2019 4.7ιντσες Smartphone και αν κρινουμε απο τα νουμερα μονο μικρο ποσοστο δεν το λες.

https://www.counterpointresearch.com/iphone-11-second-best-selling-phone-2019-less-four-months/

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nosstrom είπε

Αλήθεια τώρα ... πολύ φόλα  .. αυτό το notch έχει κατσικωθεί. Πάλι στο 1.5 χιλιάρικο το βλέπω . Επίσης έχουν φέρει σχέδια από το 2014-15 μια το se σα το 6 και το 12 σα το 5 τίποτα καινούριο .. ας βάλουν σαρωτή δακτυλικού κάτω από την οθόνη , ας βγάλουν το notch, δε βλέπω κάτι καινούριο , εδώ οι άλλοι βγάλανε pop up camera και δακτυλικό ...και στη μισή τιμή... καμία μεγάλη μπαταρία  4000mha+++ .  Εν αναμονή να δούμε τη φόλα ...και το IOS σιγά πια .. τι καινούριο έβαλαν ? emoji ?ΟΥΑΟΥ και ξανά ΟΥΑΟΥ.

Σαν τι άλλο να κάνουν ρε παιδιά με τη σχεδίαση δλδ;;Να το κάνουν ορθογώνιο τρίγωνο;;Ρόμβο,τι;Να βάλουν καφετιέρα;;
Σε όλα αυτό συμβαίνει,φτάνει στο πικ το βασικό σχέδιο και παιζουν με τις λεπτομέρειες κ με τα υλικά!Αυτοκίνητα,μοτο,σπίτια,ρούχα κλπ κάνουν κύκλους στην εμφάνιση και στο σχεδιασμό! 
Τώρα τη ποπ απ κάμερα την αφήνω ασχολίαστη.

Το αν είναι στο 1,5 χιλιάρικο είναι άλλο θέμα.Καλύτερα για μένα να μην αγοράζει ο κόσμος κατα κύματα ακριβές συσκευές,γιατι όσο το κάνουν,θα ανεβαίνουν οι τιμές και για μας που είμαστε 2-3 μοντέλα πίσω!

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ το iPhone 5 το πιο ωραίο iPhone, οι γωνίες πάντα μου άρεσαν και θεωρώ προσδίδουν μία σοβαρότητα και ένα elegance που από το 6 και μετά χάθηκε κάπως. Έχοντας όμως συνηθίσει πλέον το σχεδιασμό με τις καμπύλες (και ας μου γλιστράει απτο χέρι 17 φορές όταν νυστάζω στο κρεβάτι), δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάζομαι να πάω πίσω στον "αυστηρό" σχεδιασμό του 5, και ας είναι φυσικά μεγαλύτερο στο μέγεθος. 

Όσο για το πάχος, προσωπικά και πάλι θεωρώ το πάχος του 4 (και 4s προφανώς) το ιδανικό. Στα δικά μου χοντροδάχτυλα όλα τα επόμενα έχουν φάει απίστευτες τούμπες που μόνο με σχετικά χοντρή θήκη την παλεύω να τα κρατάω. Φυσικά για οριζόντια φωτογραφία δεν το συζητάμε.. με τα 2 χέρια μόνο αν δεν έχω θήκη, αλλιώς έχει φύγει στο πάτωμα πριν καν το στρίψω... :D :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nosstrom είπε

Αλήθεια τώρα ... πολύ φόλα  .. αυτό το notch έχει κατσικωθεί. Πάλι στο 1.5 χιλιάρικο το βλέπω . Επίσης έχουν φέρει σχέδια από το 2014-15 μια το se σα το 6 και το 12 σα το 5 τίποτα καινούριο .. ας βάλουν σαρωτή δακτυλικού κάτω από την οθόνη , ας βγάλουν το notch, δε βλέπω κάτι καινούριο , εδώ οι άλλοι βγάλανε pop up camera και δακτυλικό ...και στη μισή τιμή... καμία μεγάλη μπαταρία  4000mha+++ .  Εν αναμονή να δούμε τη φόλα ...και το IOS σιγά πια .. τι καινούριο έβαλαν ? emoji ?ΟΥΑΟΥ και ξανά ΟΥΑΟΥ.

Μία βόλτα στο YouTube θα δούμε όλοι ότι πολλά android κινητά με τις μεγάλες μπαταρίες τα βάζει κάτω. ΧΑΛΑΡΑ. Δείτε τις τιμές και με το Pixel (Nexus). Το λογισμικό και οι ενημερώσεις ασφαλείας πληρώνονται ΠΟΛΥ. Θα μου πεις έστω ότι το διαβάζουν 3 και πείθεις 0,5 (τα δάκτυλα ίσως κάποιου) τι κερδίζεις και κάθεσαι και γράφεις. Έχετε δίκιο. Γνώμη σας και έχετε κάθε δικαίωμα. Μα εγώ θυμάμαι την αντίδραση των εταιρειών όταν έσκασε η ευπάθεια ασφάλειας του WPA2. Microsoft, Apple, Google, Cisco, Lineage OS, Lnux ήταν αυτές που σε 48 ώρες είχαν αντιδράσει. Βεβαιώνω το Lineage στο τότε OnePlus 1 και στο partition του Linux Mint. Σε ώρες το είχαν αντιμετωπίσει. Οι υπόλοιποι τι κάνατε; Μάλλον δεν το ξέρατε καν. Ή είπαμε εμένα θα χτυπήσουν; Αυτό όμως το πληρώνουμε ΑΔΡΑ. Με εξαίρεση βέβαια Linux, Lineage κλπ. Παιδιά άσχετα αν συμφωνείτε ή όχι αυτό είναι αλήθεια. Πέρα δε από την ασφάλεια όλα τα υποσυστήματα είναι δέσμια του λογισμικού. Θα παίρνατε ZTE Axon πχ γνωρίζοντας ότι με την παραλαβή θα πρέπει να ψάχνετε πως να ανοίξετε bootloader (αν ανοίγουν  πια) και να βρείτε σωστή σταθερή και αξιόπιστη ROM (και σωστό site να το κατεβάσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...