Προς το περιεχόμενο

γερμανόφωνες σειρές


IMAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, IMAndreas είπε

Μπορεί να προτείνει κάποιος; Ιδανικά στο νετφλιξ

ΜΙα ξερω........το Dark στο νετφλιξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Freud (αν και το θεωρω μάπα), Dogs of Berlin και το Wir sind die Welle, το οποίο δεν το χω δει, είναι λέει βασισμένο στην ταινία Die Welle που την βρήκα εξαιρετική. Αληθινή ιστορία btw

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κανεις login στο λογαριασμο σου και να αλλαξεις τη γλωσσα του intetface σε γερμανικα. Αυτόματα θα σου βγαζει επιλογες για γερμανικούς υπότιτλους και γερμανικο ηχο χωρις να χασεις την επιλογη των ελληνικών υποτίτλων στην Ελλαδα με αγγλικη γλωσσα. 

Κατα τα αλλα, αναλογως των δικαιωματων (τωρα ειμαι Γερμανια) εχει πολλεεες σειρες και μαλιστα ωραιες, δυστυχως με γερμανικους υποτιτλους (οχι ελληνικους ή αγγλικούς) : Charité, Wissensee, Tannbach, Kurfürstendamm, Babylon Berlin, unterr der gleichen Himmel.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μεταγγλωτισμένα σε γερμανικά, δυστυχώς δεν συμβαδίζει ήχος με υπότιτλους γερμανικούς, οπου αυτός είναι ο τρόπος που θέλω να παρακολουθήσω.

freud, dark, perfume κτλ τα γνωρίζω, από netflix ελλάδος... θα ρίξω μια ματιά στο κύμα αν και το τρειλερ δεν με ειχε συνεπαρει

γενικά αν υπάρχει κάτι γερμανόφωνο ενδιαφέρον στο νετφλιξ ρίχτε την πρόταση εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark η καλύτερη με διάφορα και φυσικά παλιά αλλά βάζει κάτω πολλές προηγούμενες Kommissar Rex.Αυστριακη αλλά εκπαίδευση στη γλώσσα κάνεις μια χαρά.Πηρα το C2 , βλέποντας πολλές αλλά κυρίως αυτή με το Rex με κέρδισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Babylon Berlin, από τις καλύτερες σειρές των τελευταίων χρόνων, έχει Ελληνικούς υπότιτλους. 

To The same sky μου άρεσε όπως και το dogs of Berlin αλλά δεν ξέρω αν συνεχιστούν

Επεξ/σία από fasttam
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/4/2020 στις 7:11 ΜΜ, thanosfwto είπε

εκπληκτικη σειρα η μοναδικη γερμανοφωνη που γυριστηκε στις ηπα.δες τε την!!

Η πρώτη γερμανόφωνη παραγωγή που μεταδόθηκε στις ΗΠΑ εννοείς. 

Και μαζί σου. Deutschland 83 είναι τρομερή σειρά και το Deutschland 86 επίσης αν και λίγο ποιο περίεργη. Αναμένω Deutschland 89 :) 

@IMAndreas εκτός του Deutschland 83, Babylon Berlin. Και θα πρότεινα και το Das Boot αλλά είναι μισό μισό Γερμανικά/Αγγλίκα και ίσως το Ihr Auftrag. 

 

 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2020 στις 10:50 ΠΜ, tartaki είπε

Ξέρεις μήπως πού μπορώ να το δώ; (και βασικά αν εχει και υπότιτλους :P)

 

Στις 14/5/2020 στις 10:50 ΠΜ, tartaki είπε

Ξέρεις μήπως πού μπορώ να το δώ; (και βασικά αν εχει και υπότιτλους :P)

βασικα εγω τα βλεπω στα γερμανικα καναλια μεσο δορυφορου,και μια και  μεγαλωσα σε γερμανια δεν εχω αναγκη απο υποτιτλους...sorry δεν μπορω να σε βοηθησω πανω σε αυτο το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...