Προς το περιεχόμενο

Ipad Air ή κάτι άλλο ;


Nickfoxjr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Το ποσό που διαθέτουμε: μέχρι 400€
2) Την χρήση του tablet (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Browsing, netflix, gaming
3) Το μέγεθος και ανάλυσή της οθόνης που θα θέλαμε: 10+
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (hdmi, type-c, gps, φλας στην κάμερα, μαγνητικό πληκτρολόγιο κ.λ.π.): gps θα ήταν ευπρόσδεκτο, καλό ήχο, ίσως και πληκτρολόγιο
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; selfie 5+, main 8+
6) Μας ενδιαφέρει το Mobile internet 3G-4G; καθόλου 
7) Επιθυμούμε να χει υποστήριξή από ROMs, root κτλ; οχι, να παίρνει επίσημα updates
😎 Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; ναι αλλά όχι δεσμευτικά 
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό ή θέλουμε dual boot; Όχι αρκεί να ενημερώνεται κ να έχει play store ή AppStore
10) Μας ενδιαφέρει η μεγάλη μπαταρία; ναι με fast charging 
11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Και εξωτερικό 
12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);
όχι ότι φθηνότερο 
13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο ή και για μεταχειρισμένο; Κατά προτίμηση καινούργιο 
 
 
Καλησπέρα,
Ψάχνω για κάποιο tablet για χρήση browsing, netflix και casual gaming.
 
Έχω το ipad 2019 (θα το πουλήσω) κ το σκέφτομαι για air 2019.
 
Υπάρχει κάποια πρόταση για να μην ξεφύγω στο budget
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Cell_7 είπε

Tablet μονόδρομος iPad. Μια χαρά είναι το iPad 2019, γιατί να το δώσεις;

Έχω μερικά προβληματάκια στην εφαρμογή της δουλειάς και στο yahoo mail από το chrome.

 

Το Safari δεν το δουλεύω αν κ εκεί έχει διαπιστώσει αλλά προβλήματα.

 

Κυριως όμως, πράγματα που είναι απλά στο Android, εδώ είναι λιγάκι πιο μπερδεμένα.

 

Τελος, δεν έχει gps, fast charging, μέτριες κάμερες ειδικά μπροστινή και τα 32Gb νομίζω ότι σύντομα θα είναι λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nickfoxjr είπε

Έχω μερικά προβληματάκια στην εφαρμογή της δουλειάς και στο yahoo mail από το chrome.

Το Safari δεν το δουλεύω αν κ εκεί έχει διαπιστώσει αλλά προβλήματα.

Κυριως όμως, πράγματα που είναι απλά στο Android, εδώ είναι λιγάκι πιο μπερδεμένα.

Λες αυτά αλλά μετά λες σκέφτεσαι για το Air και εκεί με μπερδεύεις, θέλεις να φύγεις από iOS ή όχι;

2 ώρες πριν, Nickfoxjr είπε

Τελος, δεν έχει gps, fast charging, μέτριες κάμερες ειδικά μπροστινή και τα 32Gb νομίζω ότι σύντομα θα είναι λίγα.

Για GPS θέλεις κατά κύριο λόγο SIM-Enabled tabled.
Γρήγορη φόρτιση μπορείς και με το iPad βάζοντας γρηγορότερο φορτιστή.
Κάμερες σε tablet δύσκολα να βρεις καλύτερη εκτός και αν πας στο iPad pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Λες αυτά αλλά μετά λες σκέφτεσαι για το Air και εκεί με μπερδεύεις, θέλεις να φύγεις από iOS ή όχι;

Για GPS θέλεις κατά κύριο λόγο SIM-Enabled tabled.
Γρήγορη φόρτιση μπορείς και με το iPad βάζοντας γρηγορότερο φορτιστή.
Κάμερες σε tablet δύσκολα να βρεις καλύτερη εκτός και αν πας στο iPad pro.

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να φύγω γιατί το έχω ψιλοβολευτεί απλά βλέπω ότι με λιγότερα χρήματα από το Air μπορώ να πάρω το Samsung S5e που έχει όλα τα παραπάνω καλά. 
 

Για αυτό το λόγο ψάχνω προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nickfoxjr είπε

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να φύγω γιατί το έχω ψιλοβολευτεί απλά βλέπω ότι με λιγότερα χρήματα από το Air μπορώ να πάρω το Samsung S5e που έχει όλα τα παραπάνω καλά. 
 

Για αυτό το λόγο ψάχνω προτάσεις.

στην ιδια φαση ειμουν κι εγω πριν κατι μηνες.μετα το sony z3 tablet που ειχα και το ειχα βαρεθει λογο οθονης..ψαχτηκα για καινουργιο ταμπλετ..και ημουνα στο διλλημα να παρω κι εγω το ipad air,ομως πηγα σε ενα πολυκαταστημα και επαιξα με το samsung s5 e Αυτό το τάμπλετ το έχω εδώ και 4 μήνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Μπαταρία πολύ καλή φορτίζω κάθε 3 μέρες με έντονη χρήση ,κάμερα πολυ καλη!! ελαφρύ και ωραίο design τέλειος ήχος,οθόνη καταπληκτική..Ένα από τα καλύτερα προϊόντα της SAMSUNG κατά την άποψή μου πολύ καλύτερο από το ipad air και ipad
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ktikti είπε

στην ιδια φαση ειμουν κι εγω πριν κατι μηνες.μετα το sony z3 tablet που ειχα και το ειχα βαρεθει λογο οθονης..ψαχτηκα για καινουργιο ταμπλετ..και ημουνα στο διλλημα να παρω κι εγω το ipad air,ομως πηγα σε ενα πολυκαταστημα και επαιξα με το samsung s5 e Αυτό το τάμπλετ το έχω εδώ και 4 μήνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Μπαταρία πολύ καλή φορτίζω κάθε 3 μέρες με έντονη χρήση ,κάμερα πολυ καλη!! ελαφρύ και ωραίο design τέλειος ήχος,οθόνη καταπληκτική..Ένα από τα καλύτερα προϊόντα της SAMSUNG κατά την άποψή μου πολύ καλύτερο από το ipad air και ipad
 

Το σκέφτομαι σοβαρά.

Όμως είναι ωραίο το ios το άτιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Nickfoxjr είπε

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9638&idPhone2=9581#diff-a2153,*

Εδώ κατέληξα.

Κάθε πρόταση δεκτη!

στο συγκριτικο που ανεβασεις στο μονο που υπερεχει το apple ειναι στα mah της μπαταριας.στα υποψην οτι το samsung εχει και dex και ανα πασα στιγμη το ταμπλετ γινετε υπολογιστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το ipad έχει αλλά δεν το σκέφτεσαι διότι είναι τόσο ακριβό που δεν αξίζει.

Επίσης, η τιμές έχουν ξεφύγει λίγο οπότε δεν συμφέρει ειδικά το Samsung.

Μάλλον θα πάω σε ipad air αφού πέσει λίγο η τιμή του.

Επεξ/σία από Nickfoxjr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2020 στις 5:40 ΜΜ, ktikti είπε

στην ιδια φαση ειμουν κι εγω πριν κατι μηνες.μετα το sony z3 tablet που ειχα και το ειχα βαρεθει λογο οθονης..ψαχτηκα για καινουργιο ταμπλετ..και ημουνα στο διλλημα να παρω κι εγω το ipad air,ομως πηγα σε ενα πολυκαταστημα και επαιξα με το samsung s5 e Αυτό το τάμπλετ το έχω εδώ και 4 μήνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Μπαταρία πολύ καλή φορτίζω κάθε 3 μέρες με έντονη χρήση ,κάμερα πολυ καλη!! ελαφρύ και ωραίο design τέλειος ήχος,οθόνη καταπληκτική..Ένα από τα καλύτερα προϊόντα της SAMSUNG κατά την άποψή μου πολύ καλύτερο από το ipad air και ipad
 

 

Οταν το εχεις σε portrait mode και κανεις scrolling εχεις jelly scrolling effect οπως φαινεται στα παρακατω;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα Air 10,5 επειδή ήθελα παραπάνω μνήμη για να το κρατήσω για πολλά χρόνια. 

 

Δεν βρήκα όμως το WiFi διότι τα μαγαζιά ήταν κλειστά και πήρα με 4G που δεν το χρειάζομαι.

Πάντως σαν εργαλείο είναι απίστευτα σταθερό και ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...