Προς το περιεχόμενο

OEM ανταλλακτικό Κάμερας εμπειρίες


MacDos83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια επεσε το note 9 και η κάμερα τα έπαιξε τρεμοπαίζει και οι φωτογραφίες δεν φαίνονται καν.

Βρήκα ανταλλακτικό κάμερας ΟΕΜ απο ebay κλπ.Το ΟΕΜ απο οτι διαβασα ειναι Original Equipment Manufacturer αλλα στο θεμα τον ανταλλακτικων το OEM ισως εχει χειροτερη ποιοτητα.

Φτιάχνονται μαζικα σε εργοστασια της Ασιας και ειναι στο τι κομματι θα πεσεις? Πχ η αυθεντική κάμερα του ΝΟΤΕ 9 χρησιμοποιεί τον σενσορα της Sony IMX345 νομίζω, το OEM ανταλλακτικό θα εχει τον ιδιο σενσορα η βάζουν οτι να ναι και απλα τα βύσματα ταιριαζουν στο ΝΟΤΕ 9 ωστε να κουμπώνει και απλα να λειτουργει ?

Εχει κάνεις καποια εμειρια απο ΟΕΜ ανταλλακτικό κάμερας και την ποιοτητα αυτης μετα την εγκατάσταση?

Επεξ/σία από MacDos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MacDos83 είπε

Παιδια επεσε το note 9 και η κάμερα τα έπαιξε τρεμοπαίζει και οι φωτογραφίες δεν φαίνονται καν.

Βρήκα ανταλλακτικό κάμερας ΟΕΜ απο ebay κλπ.Το ΟΕΜ απο οτι διαβασα ειναι Original Equipment Manufacturer αλλα στο θεμα τον ανταλλακτικων το OEM ισως εχει χειροτερη ποιοτητα.

Φτιάχνονται μαζικα σε εργοστασια της Ασιας και ειναι στο τι κομματι θα πεσεις? Πχ η αυθεντική κάμερα του ΝΟΤΕ 9 χρησιμοποιεί τον σενσορα της Sony IMX345 νομίζω, το OEM ανταλλακτικό θα εχει τον ιδιο σενσορα η βάζουν οτι να ναι και απλα τα βύσματα ταιριαζουν στο ΝΟΤΕ 9 ωστε να κουμπώνει και απλα να λειτουργει ?

Εχει κάνεις καποια εμειρια απο ΟΕΜ ανταλλακτικό κάμερας και την ποιοτητα αυτης μετα την εγκατάσταση?

Καλησπέρα

Μου έτοιχε πριν 3 μήνες να μου πέσει το κινητό και να σπάσει όλη η πλάτη μαζί και η κάμερα

Δεν είχα πολλά χρήματα ώστε να πάω σε αυθεντικά ή σε άλλο κινητό άρα τα ΟΕΜ ήταν μονόδρομος

Η ποιότητα σίγουρα δεν είναι ίδια αλλά είναι ανάλογα τον πωλητή κλπ

Δες τις κριτικές στο προιόν κλπ , ίσως σε βοηθήσουν

Εγώ είχα αγοράσει από το AlieExpress στην τιμή των 6 ευρώ

Απλά σκέφτηκα ότι δεν θα πάρω 2-3 καφέδες και θα ρισκάρω σε ένα μεγάλο ποσοστό να είναι καλό ( διότι είχε άριστες κριτικές ο πωλητής )

Η ποιότητα δεν είναι σίγουρα η ίδια με την μαμά κάμερα αλλά είναι ικανοποιητική ώστε να μπορώ να κάνω τη δουλεία μου από το να μην έχω καθόλου ;)

Αυτή είναι η δικιά μου εμπειρία :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε.

Δηλαδή η κάμερα έχει κάποιο θέμα αργεί να εστιάσει πχ ?Η χαμηλότερη ποιότητα φαίνεται ολοκάθαρα ακόμη και στην οθόνη του κινητού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...