Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Nintendo Switch - Χάθηκε το σήμα σε Docked


mr.angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα αγορασει πριν κανα χρονο το nintendo switch μεταχειρισμενο χωρις εγγυηση, ολα μια χαρα μεχρη που μια μερα οπως επαιζα (docked) εχανε το σημα για 5 sec και μετα μια χαρα, το εκανε μερικες φορες ακομα  μεχρη που μια μερα εχασε το σημα και ετσι εμεινε, φορτιζει κανονικα την κονσολα, αναβει το λαμπακι αλλα δεν δινει σημα.
Το πηγα στο μαγαζι που το πηρα και μου ειπαν δεν μπορουμε να κανουμε κατι πηγαινε στην αντιπροσωπεια και βρες τα με αυτους, προσπαθησα να βρω ακρη με αυτους αλλα επειδη οπως ειπα δεν ειχε εγγυηση δεν καταφερα τιποτα.το πηγα στο ired και μου ειπαν μονο αλλαγη πλακετας και ηθελαν 70ευρω!, φυσικα για εμενα δεν αξιζε οποτε και δεν το εκανα και επειδη παιζω ποιο πολυ handheld το παρατησα.
Τωρα ομως ειδα κατι βιντεο στο youtube και σκεφτομουν αν γινεται και ξερει κανενας να το δωσω σε καποιον τεχνικο να κοιταξει την πλακετα αν μπορει να την επισκευασει, γινεται κατι τετοιο ξερει κανενας;
Για την ιστορια το εχω δοκιμασει με 2 κονσολες με διαφορετικα καλωδια τηλεορασεις κτλ και δεν ανταποκρινεται οποτε δεν δουλευει η γνωστη λυση με τα καλωδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα ειχα εγγυηση ακομα και το εστειλα στην cdmedia, σε 4 ημερες βρηκαν το προβλημα και μου αντικατεσθησαν το dock και βρηκαν ενα ακομη προβλημα στα joycons
που δεν ηξερα και τα εφτιαξαν και αυτα. 

Το θεμα μπορει να κλειδωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...