Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με απόδοση γραφικών .


Mourmourakis1973@gmail.co

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όμως...το Fortnite ΔΕΝ αντιμετωπίζε πρίν 1 μήνα ας πούμε προβλήματα με 75+ fps epic...... ενώ τώρα έχει 60+ και λαγγ!

Θα δούμε με καθαρή εγκατάσταση ξανά τα w10 (θα έχω γκρίνια από παιδιά!... λόγω μπακαπ!

43 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ή τον 9400F αν δεν έχεις σκοπό να κάνεις OC + κάποια φθηνότερη μητρική. Το ιδανικό βέβαια θα ήταν Ryzen 3600 + B450 Tomahawk MAX + 8GB Ram ακόμη..

Τα 8 γίγα ραμ επιπλέον πρέπει να είναι ίδια μάρκα  ταχύτητα ? . Πχ 3466  16-18-18-36?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Όμως...το Fortnite ΔΕΝ αντιμετωπίζε πρίν 1 μήνα ας πούμε προβλήματα με 75+ fps epic...... ενώ τώρα έχει 60+ και λαγγ!

Θα δούμε με καθαρή εγκατάσταση ξανά τα w10 (θα έχω γκρίνια από παιδιά!... λόγω μπακαπ!

Τα 8 γίγα ραμ επιπλέον πρέπει να είναι ίδια μάρκα  ταχύτητα ? . Πχ 3466  16-18-18-36?

Ναι ίδια. Ποια ram έχεις τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, [email protected] είπε

Άρα η καλύτερη λύση είναι ...9600 kf + momo z ....300+ε?και όλα τα άλλα επάνω?

γιατι να πας σε ιντελ? οι επεξεργαστες της εχουν μεινει χρονια πισω...

οι ραμ που εχεις δε τις βλεπω στο σκρουτζ. οι 3200 οι αντιστοιχες κανουν 60 ευρω.. πανακριβες

παρε καλυτερα αυτες https://www.skroutz.gr/s/22162116/Crucial-Ballistix-16GB-DDR4-3200MHz-BL2K8G32C16U4B.html και αυτες που εχεις πουλα/βαλε τις σε αλλο πισι

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω που οι συγκεκριμένες μνήμες είναι πανάκριβες... ότι πληρώσεις παίρνεις αυτό είναι ένα άλλο θέμα... Το θέμα είναι μήπως δεν φταίει αυτό έχω δει σε βίντεο που παίζουν με 6100 και 470 battlefield 5 άνετα

Υπάρχει περίπτωση αν ξανακάνω καθαρή εγκατάσταση windows να στρώσει γιατί μου κάνει τα ίδια προβλήματα στο fortnite ενώ πριν δεν... Το έτρεχε για πλάκα?

αν δεις τα χαρακτηριστικά του μηχανήματος εκτός του επεξεργαστή που τότε έκανε 160 ευρώ όλα τα άλλα είναι πληρωμένα στα κόκκαλο ... τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

7 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Το ξέρω που οι συγκεκριμένες μνήμες είναι πανάκριβες... ότι πληρώσεις παίρνεις αυτό είναι ένα άλλο θέμα... Το θέμα είναι μήπως δεν φταίει αυτό έχω δει σε βίντεο που παίζουν με 6100 και 470 battlefield 5 άνετα

Υπάρχει περίπτωση αν ξανακάνω καθαρή εγκατάσταση windows να στρώσει γιατί μου κάνει τα ίδια προβλήματα στο fortnite ενώ πριν δεν... Το έτρεχε για πλάκα?

κανε, κακο δε κανει μια "ανανεωση"

το νοημα με τις ραμ ειναι τι die εχουν ωστε να μπορεις ευκολα να χαμηλωσεις τους χρονισμους. αν δεν κανεις κατι τετοιο τοτε απλα πετας τα λεφτα σου. αυτες που σου εβαλα εχουν καλη φημη, αλλα δε θυμαμαι πια πως παει με τα dies για να σου πω αν οι δικες σου ειναι καλυτερες. σε καθε περιπτωση αχρηστο σου ειναι αν δε το αξιοποιεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν οι επιδόσεις που είχε το σύστημα πριν εγκατασταθεί το battlefield όταν είχε μόνο το fortnite και έπαιζε ήτανε άψογες.τώρα που τα εγκατέστησε αυτά τα δύο νιώθω ότι ο υπολογιστής έχει βαρύνει δεν τσουλάει.... εγκατάσταση σε 951 nvme,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, [email protected] είπε

Ήταν οι επιδόσεις που είχε το σύστημα πριν εγκατασταθεί το battlefield όταν είχε μόνο το fortnite και έπαιζε ήτανε άψογες.τώρα που τα εγκατέστησε αυτά τα δύο νιώθω ότι ο υπολογιστής έχει βαρύνει δεν τσουλάει.... εγκατάσταση σε 951 nvme,

  το sofware γενικά κάνει πολλά κουλά στις επιδόσεις κάνε ένα scan με malware bytes, επίσης βρες κανένα προγραμματάκι που να σκοτώνει όλα τα άχρηστα tasks σε gaming mode, εμένα η gpu είχε το asus tweak και βλέπω διαφορά σε βαριές σκηνές.

5 ώρες πριν, [email protected] είπε

Όμως...το Fortnite ΔΕΝ αντιμετωπίζε πρίν 1 μήνα ας πούμε προβλήματα με 75+ fps epic...... ενώ τώρα έχει 60+ και λαγγ!

Θα δούμε με καθαρή εγκατάσταση ξανά τα w10 (θα έχω γκρίνια από παιδιά!... λόγω μπακαπ!

Τα 8 γίγα ραμ επιπλέον πρέπει να είναι ίδια μάρκα  ταχύτητα ? . Πχ 3466  16-18-18-36?

  δοκίμασε να κλείσεις απο το bios την κάρτα γραφικών της intel με force disable 

5 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

2/4 επεξεργαστής είναι πολύ λίγος για 2020. Όχι δεν θα αλλάξει κάτι ιδιαίτερο με την ram..

μην το λες εγώ παίζω armored warfare και σε βαριές σκηνές έπεφτε στα 15fps λόγο ram ενώ σε high 100 και έκλεισα απο το bios τα ενσωματωμένα γραφικά τελείως και έφτιαξε αρκετά στα low 40.

αλλά ο επεξεργαστής είναι ακατάλληλος για νέα παιχνίδια που τραβάνε cpu.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η καλύτερη λύση I 7 7700-7700κ η i3 9100f + asus a320momo με 130 ε κ τέλος?.στα site ο 9100f βγαίνει και δυνατότερος από τον 7700 Κ . Γιατί για τον αρχαίο πλέον 7700 όλοι θέλουν από 200 ευρώ!!(αν είναι δυνατόν!! Μεταχειρισμένος!!)

2 λεπτά πριν, georgepppo είπε

  το sofware γενικά κάνει πολλά κουλά στις επιδόσεις κάνε ένα scan με malware bytes, επίσης βρες κανένα προγραμματάκι που να σκοτώνει όλα τα άχρηστα tasks σε gaming mode, εμένα η gpu είχε το asus tweak και βλέπω διαφορά σε βαριές σκηνές.

  δοκίμασε να κλείσεις απο το bios την κάρτα γραφικών της intel με force disable 

μην το λες εγώ παίζω armored warfare και σε βαριές σκηνές έπεφτε στα 15fps λόγο ram ενώ σε high 100 και έκλεισα απο το bios τα ενσωματωμένα γραφικά τελείως και έφτιαξε αρκετά στα low 40.

αλλά ο επεξεργαστής είναι ακατάλληλος για νέα παιχνίδια που τραβάνε cpu

Τα ενσωματωμένα γραφικά τα έχω κλείσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Ποια είναι η καλύτερη λύση I 7 7700-7700κ η i3 9100f + asus a320momo με 130 ε κ τέλος?.στα site ο 9100f βγαίνει και δυνατότερος από τον 7700 Κ . Γιατί για τον αρχαίο πλέον 7700 όλοι θέλουν από 200 ευρώ!!(αν είναι δυνατόν!! Μεταχειρισμένος!!)

Τα ενσωματωμένα γραφικά τα έχω κλείσει

μείνε μακριά απο μεταχειρισμένα πανάκριβα σκουπίδια , ας τα λουστούν!

λοιπόν με 156 ευρώ παίρνεις εξαπυρηνάκι με 12 threads πολύ πιο δυνατό και μητρική ίδια με την δικιά μου μια χαρά αφού τις ddr4 τις έχεις, αν δεν ταιριάζει με άλλα 40 ευρώ βάζεις kingston

image.png.c6c5c1386f08e3e8c0791745c8eaed80.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, georgepppo είπε

  το sofware γενικά κάνει πολλά κουλά στις επιδόσεις κάνε ένα scan με malware bytes, επίσης βρες κανένα προγραμματάκι που να σκοτώνει όλα τα άχρηστα tasks σε gaming mode, εμένα η gpu είχε το asus tweak και βλέπω διαφορά σε βαριές σκηνές.

  δοκίμασε να κλείσεις απο το bios την κάρτα γραφικών της intel με force disable 

μην το λες εγώ παίζω armored warfare και σε βαριές σκηνές έπεφτε στα 15fps λόγο ram ενώ σε high 100 και έκλεισα απο το bios τα ενσωματωμένα γραφικά τελείως και έφτιαξε αρκετά στα low 40.

αλλά ο επεξεργαστής είναι ακατάλληλος για νέα παιχνίδια που τραβάνε cpu

Τα ενσωματωμένα γραφικά τα έχω κλείσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, [email protected] είπε

Τα ενσωματωμένα γραφικά τα έχω κλείσει

το διάβασα 😛 απλά δεν απάντησα , στο είπα σαν επιλογή αν δεν το είχες κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι .....ακούς για μεταχειρισμένο σκουπίδι 4 χρόνων 200ε....μιλήσαμε 2 3που έχω βάλει αγγελία και ψάχνω έναν τέτοιο επεξεργαστή και τους είπα ότι maximum 100 ευρώ και ακόμα γελάω με αυτά που μου λενε

Το θέμα είναι...... είναι επεξεργαστής??....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Ναι .....ακούς για μεταχειρισμένο σκουπίδι 4 χρόνων 200ε....μιλήσαμε 2 3που έχω βάλει αγγελία και ψάχνω έναν τέτοιο επεξεργαστή και τους είπα ότι maximum 100 ευρώ και ακόμα γελάω με αυτά που μου λενε

Το θέμα είναι...... είναι επεξεργαστής??....

Νοέβρη του 2018 μου κάηκε ο i5 2400 με την μητρική , έψαχνα μεταχειρισμένα και κάτω απο 250 ευρώ σετάκι δεν έβρισκα για i5 με μητρική και ram ,μου βγήκε πιο φτηνά με καινούριο σύστημα amd ryzen 2200g + την μητρική που παρέθεσα+ 8gb ddr4 στα 235 αν θυμάμαι καλά.

αυτοί βλέπουν πόσο τα πουλάνε όλοι και βάζουν αγγελία τόσο , το θέμα είναι πως όλα αυτά μένουν απούλητα εκεί για καιρό και δεν δέχονται πτώση στην τιμή γιατί ισχυρίζονται πως τα είχα αγοράσει ξέρεις πόσο κάποτε........αλλά τα δεδομένα άλλαξαν και δεν θέλουν να το δεχτούν,επίσης εκτός απο τα φτηνά AMD συστήματα παίζουν και τα refusbish αν δεν προορίζεται το σύστημα για gaming με χαοτικά καλύτερο vfm.

http://www.cosmodata.gr/category/966/pc-refurbish-efkeries/?makers=&cat6=&specs=1122_3845.&prices=49_450&items=20&sort=asc&amount_left=49&amount_right=450&m2[]=1122_3845#gotocat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...