Προς το περιεχόμενο

Temperature


Sidler

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω τον ryzen 3600x + την υδροψυξη corsair h100x τοποθετημένη όρθια στο μπροστινό μέρος του κουτιού όρθια.. το καλωδιακι από την pump το συνέδεσα στο cpu fan και τα fan του ψυγείου με ένα splitter  στο chafan3,έχω 47c cpu temp στο bios και αν ανοίξω game πιάνει τα 70c είναι normal  η έκανα λάθος συνδέσεις

Υ.γ το κουτί μπροστά έχει τζαμί δεν βγάζει αέρα από μπροστά αν υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Sidler είπε

Καλησπέρα έχω τον ryzen 3600x + την υδροψυξη corsair h100x τοποθετημένη όρθια στο μπροστινό μέρος του κουτιού όρθια.. το καλωδιακι από την pump το συνέδεσα στο cpu fan και τα fan του ψυγείου με ένα splitter  στο chafan3,έχω 47c cpu temp στο bios και αν ανοίξω game πιάνει τα 70c είναι normal  η έκανα λάθος συνδέσεις

Υ.γ το κουτί μπροστά έχει τζαμί δεν βγάζει αέρα από μπροστά αν υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό.

Ευχαριστώ 

Πόσα fans έχεις στο πσ σου και που τα έχεις τοποθετήσει μήπως έχεις κακό airflow

Δες λίγο αν έχεις τοποθετήσει καλά την ψύξη και αν έχεις και άλλη πάστα από αυτήν που έχεις βάλει δοκίμασε μια άλλη ή ξαναβαλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sidler είπε

Arctix mx 4 2019 edition πάστα

2 ανεμιστήρες πάνω βγάζουν αέρα

1 πίσω βγάζει 

2 στο ψυγείο

1 μπροστά βάζει αέρα.

Φιλε δεν ξέρω αν έχεις άλλη ψυχτρα να δοκιμάσεις μόνο έτσι θα καταλάβεις τι φταίει

Μόλις τώρα, Nik1239 είπε

Φιλε δεν ξέρω αν έχεις άλλη ψυχτρα να δοκιμάσεις μόνο έτσι θα καταλάβεις τι φταίει

Μπορεί να ετυχε κάποιο από αυτά να είναι ελαττωματικό δεν ξέρω κάτι άλλο να σε βοηθήσω ψάξε το λίγο να βάλεις άλλη ψυχτρα κάποιου φίλου αν έχει να δοκιμάσεις σε άλλη mobo ton cpu και την ψυχτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στο bios και βάλε το fan του cpu, που έχεις συνδεδεμένο το ψυγείο να δουλεύει στο full συνέχεια, εκτός αν έχει η motherboard σου ξεχωριστό σύνδεσμο για AIO Pump. Οι Idle θερμοκρασίες του 3600x είναι 40-50 και σε χρηση 60-80, ανάλογα με την ψύξη που έχεις. Δεν βλέπω κάτι αφύσικο στο σύστημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...