Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση AMD pc,ειναι καταλληλη περιοδος η περιμενω την σειρα 4000?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πισι το θελω κυριως για παιχνιδια.Αν ναι στο παραπανω ερωτημα μου τοτε το ποσον που διαθετω ειναι 400 για mobo,16gb ram k cpu(ισως τον 3700)κ αλλα 500  για καρτα γραφικων(σκεφτομαι την rx 5700).Απ το πισι της υπογραφης μου κραταω τροφοδοτικο περιφεριακα,δισκους,οθονη προς το παρων(εχω 40αρα τιβι 4κ για τα παιχνιδια που παιζω κ αργοτερα θα παρω μονιτορ 27αρι 144hz)Δεν με νοιζει το οβερκλοκ ουτε θελω υδροψυξη,πιστευω με την μαμα ψυκτρα να ειμαι οκ μιας κ το κουτι που εχω εχει καλο ερφλοου οποτε ισως να μην χρειαζεται.Περιμενω την γνωμη σας για την ερωτηση του θεματος  κ τις προτασεις σας,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε όπως είσαι, τώρα είναι η χειρότερη περίοδος για αναβάθμιση,

Οκτώβρη-Νοέμβρη θα ναι πολύ καλύτερα,

εκτός αν είσαι άπλας οικονομικά, οπότε προχώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτο τώρα, οι ραμ ειναι χωμα και οι τιμές τους θα αυξηθούν, καινουρια cpus δεν θα σου προσφερουν κατι αφου θα εξαρτασαι απο την κάρτα γραφικων. Η ιντελ θα ανακοινωσει σε λιγες μερες και θα ναι ιδια με τα σημερινα εκτος απο το 10core και η amd τον σεπτεμβρη. Καρτες γραφικων δεν περιμενουμε κατι στα 400 ευρω αυτον τον χρονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, hitman 21 original είπε

Προτασεις δεν μου ειπατε.

  •  

Αναφέρουμε:

Ποσό που διαθέτουμε :

Χρήση υπολογιστή :

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποσό που διαθέτουμε :900

Χρήση υπολογιστή :games

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:οχι

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη:Στο μελλον ναι μια 27αρα 144hz  2κ

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? oxi

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Αττικη

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Απο ενα ισως να ηταν καλυτερα

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Οχι δεν επιθυμω συναρμολόγηση.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Εχω 10αρια Windows 

Απ το παλιο πισι κραταω τροφοδοτικο xfx 750,ssd,μηχανικους δισκους.κουτι κ περιφερειακά.

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xristakos95 είπε

Απο visionstudio

Screenshot_5.png

Επειδη το εψαξα λιγο ειδα πως παιζει πολυ ο 3600 κ ηθελα να σε ρωτησω τι διαφορες εχουν στα παιχνιδια σε σχεση με τον 3700 αξιζει δηλαδη τα 100+  παραπανω για την χρηση που τον θελω?

κατι αλλο που ηθελα να πω ειναι πως ειχα βαλει στο ματι ραμ με λεντ της gskill θα τις προτιμουσα,Επισης βλεπω πως η mobo  δεν εχει πολλα usb πισω οπως αυτη η asus που εχω τωρα για τον 8350 να μου πεις οκ περνω ενα usb hub  κ ολα κομπλε αλλα ειναι το αλλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες να παρεις ραμ με rgb για να τα πληρωσεις παραπανω και να μην χωρανε πιο ποιοτικα κομματια παω πασο. Γενικα εκανα ποιοτικους συμβιβασμους για να χωρεσει οσο καλυτερη καρτα γραφικων γινεται εφοσον το θες για gaming.

Αν μπορεις να βαλεις αλλα 100 ευρω για να πας στον 3700 κανενα προβλημα, αλλα αν ειναι να τα αφαιρεσεις απτην καρτα γαρφικων οχι μεγα λαθος.Ο 3600 ειναι 6πυρηνος με hyperthreading, δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω για τα παιχνιδια σου. 

Η μητρικη ειναι πολυ καλη λυση για τα λεφτα της.Αν θες πιο ακριβη με περισσοτερα usb  παλι πρεπει απο καπου να κοψεις και δεν αξιζει.

Αν ανεβει κ αλλο το budget μπορουμε να αλλαξουμε πραγματακια αλλιως απλα θα ριξεις την αποδοση σου για φωτακια και usb.

Επεξ/σία από xristakos95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...