Προς το περιεχόμενο

Crucial m2 1tb.


stevepap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά χαρά παιδιά. Θα ήθελα την βοήθειά σας όποιος ξέρει και μπορεί. Στο pc μου έχω ως κεντρικό ssd έναν m2 500άρι samsung όπου έχω και τα win μέσα. Ξεχωριστά έχω άλλον έναν παλιότερο ssd samsung 250άρι για να μου τρέχει διάφορα αρχεία games κλπ γρήγορα και ωραία που θέλω και 2 μηχανικούς δίσκους καθαρά για αποθήκευση αρχείων μόνο. Πρόσφατα αγόρασα άλλον έναν m2 της crucial 1tb λόγω ότι είχα ξεμείνει από χώρο μιάς και ο 250άρης γέμισε για πλάκα με 3-4 παιχνίδια που έβαλα.Σαν εγκατάσταση όλοι ξέρουμε ότι είναι το ποιό εύκολο πράγμα ένας m2 μιας και δεν θέλει ούτε sata ούτε τπτ. Το θέμα είναι λοιπόν ότι μόλις άνοιξα το pc παω στο my pc και δεν μου εμφανίζει τον καινούργιο δίσκο παρά μόνο όλους τους άλλους που είχα ήδη μέσα. Εντωμεταξύ και στο device manager και στο bios άμα μπω υπάρχει κανονικά ο καινούργιος m2. Ξέρει κανείς να μου πει με βήματα όμως τι πρέπει να κάνω για να τον " ενεργοποιήσω " ??

Επεξ/σία από stevepap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 28/4/2020 στις 9:55 ΠΜ, vdanasto είπε

Πρέπει μέσα από τo Disk Mangement να κάνεις initialization & format. Μετά θα εμφανιστεί στο My Computer.

Αν και το εχω βρει σε ευχαριστω για την βοηθεια. Αυτο που ειπες ηταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...