Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τα windows


GP46047

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας  , έχω ένα προβλήμα με το λάπτοπ.

Έχω ένα λάπτοπ που έχει windows 7 και συνεχώς μου ανοίγει ένα παράθυρο που μου προτείνει να κάνω αναβάθμιση σε windows 10 , και ότι το λειτουργικό σύστημα μου δεν είναι γνήσιο.

Εγώ θέλω να παραμείνω στα windows 7, μήπως ξέρετε τι μπορώ να κάνω ώστε να σταματήσει αυτό το μυνημα;

image.png.6d3c3b8206bc432f9d4f256049a58a40.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GP46047 είπε

Γεια σας  , έχω ένα προβλήμα με το λάπτοπ.

Έχω ένα λάπτοπ που έχει windows 7 και συνεχώς μου ανοίγει ένα παράθυρο που μου προτείνει να κάνω αναβάθμιση σε windows 10 , και ότι το λειτουργικό σύστημα μου δεν είναι γνήσιο.

Εγώ θέλω να παραμείνω στα windows 7, μήπως ξέρετε τι μπορώ να κάνω ώστε να σταματήσει αυτό το μυνημα;

image.png.6d3c3b8206bc432f9d4f256049a58a40.png

      Το μήνυμα δεν σου λέει ότι το λειτουργικό σύστημα μου δεν είναι γνήσιο αλλά ότι δεν είναι ενημερωμένα τα win7, κάτι απόλυτα φυσιολογικό αφού η Microsoft δεν παρέχει πια ενημερώσεις για τα win7. Γι' αυτό σου προτείνει τα win10.

      Κάτω αριστερά λοιπόν σου έχει δύο επιλογές:

          α. Ενημέρωση σε Windows 7 (SP1) και

          β. Να μην εμφανιστεί ξανά αυτή η ερώτηση.

      Προφανώς, πατώντας στην δεύτερη επιλογή θα σταματήσει η εμφάνιση του μηνύματος.

      Από εκεί και πέρα ναι από κάποια στιγμή και μετά θα έχεις πρόβλημα λόγω των κενών ασφαλείας που θα υπάρχουν αλλά και γιατί οι διάφορες εφαρμογές δεν θα υποστηρίζουν και δεν θα μπορούν να τρέχουν στα win7 όπως έχει γίνει και με τα windows xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά. Υπάρχουν ακόμα 7άρια χωρίς SP1;

Φίλε κάνε τουλάχιστον τις μέχρι τώρα ενημερώσεις γιατί έτσι όπως είσαι σε βλέπω για υποψήφιο στόχο, αν δεν έχεις γίνει ήδη στόχος. Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου και δες στο κέντρο ασφάλειας τι λέει στις αυτόματες ενημερώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...